538137-2026 - Ergebnis
Polen – Schutz vor natürlichen Risiken oder Gefahren – Utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz pozostałych obiektów związanych z gospodarką wodną na terenie Zarządu Zlewni w Gdańsku
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelUtrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz pozostałych obiektów związanych z gospodarką wodną na terenie Zarządu Zlewni w Gdańsku
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest usługa pn. Utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz pozostałych obiektów związanych z gospodarką wodną na terenie Zarządu Zlewni w Gdańsku. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w celu zawarcia umów ramowych. Przedmiot zamówienia został podzielony na dziewięć części. Dla każdej z tych części Zamawiający przewiduje zawarcie umów ramowych z maksymalnie pięcioma Wykonawcami. Umowa ramowa nie jest umową w sprawie zamówienia publicznego a jedynie podstawą do udzielania zamówień jednostkowych (wykonawczych), objętych tą umową. Zawarcie umowy ramowej nie zobowiązuje Zamawiającego do udzielenia danemu Wykonawcy zamówienia wykonawczego. Procedurę udzielania zamówień wykonawczych reguluje umowa ramowa, której wzór stanowi Zał.8 do SWZ – Projektowane Postanowienia Umowy Ramowej (PPUR). 2. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Zamówienie składa się z następujących części: -Część 1: Utrzymanie kanałów na terenie Nadzoru Wodnego w Gdańsku; -Część 2: Utrzymanie cieków i kanałów na terenie Nadzoru Wodnego w Gdyni; -Część 3: Utrzymanie cieków na terenie Nadzoru Wodnego w Kartuzach; -Część 4: Utrzymanie cieków na terenie Nadzoru Wodnego w Bytowie; -Część 5: Utrzymanie cieków i kanałów na terenie Nadzoru Wodnego w Lęborku; -Część 6: Utrzymanie cieków i kanałów na terenie Nadzoru Wodnego w Pruszczu Gdańskim; -Część 7: Utrzymanie cieków i kanałów na terenie Nadzoru Wodnego w Puck; -Część 8: Utrzymanie cieków i kanałów na terenie Nadzoru Wodnego w Redzie; -Część 9: Utrzymanie cieków i kanałów na terenie Nadzoru Wodnego w Słupsku. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zamówienia dla każdej części zamówienia określają: Opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części zamówienia: Zał.1 do SWZ, PPUR: Zał. 8 do SWZ. Zamawiający nie dopuszcza podziału zamówienia w ramach poszczególnych części. Wykonawca może złożyć ofertę na jedną lub na więcej części zamówienia. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych. Zamawiający nie przewiduje możliwości udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP. 3.Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz podania nazw ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani. Wymagania dotyczące podwykonawstwa zostały określone w Projektowanych Postanowieniach Umowy Wykonawczej (PPUW), stanowiącej Zał. 5 do PPUR. 4.Zamawiający nie przewiduje możliwości skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 PZP. 5. Zamawiający, zgodnie art. 95 ust. 1 PZP wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę na podstawie stosunku pracy osób, zwanych dalej „Pracownikami”, którzy w trakcie realizacji zamówienia dla danej części, wykonywać będą czynności, określone przez Zamawiającego w Opisie przedmiotu zamówienia (Zał.1 do SWZ odpowiednio dla danej części zamówienia), w PPUR i PPUW. Zamawiający nie stawia wymogów w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę osób, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 PZP. 6.Zamawiający nie przewiduje wymogu odbycia przez Wykonawcę wizji lokalnej lub sprawdzenia przez Wykonawcę dokumentów niezbędnych do realizacji zamówienia dostępnych na miejscu u Zamawiającego. 7.Zamawiający informuje, że szacunkowa wartość przedmiotowego zamówienia wynosi 125 199 807,02 zł netto, 135 215 791,59 zł brutto w tym: część 1 – 38 717 972,80 zł netto, 41 815 410,62 zł brutto, część 2 – 1 534 161,20 zł netto, 1 656 894,10 zł brutto, część 3 – 4 607 560,60 zł netto, 4 976 165,45 zł brutto, część 4 – 3 933 298,24 zł netto, 4 247 962,10 zł brutto, część 5 – 8 826 556,00 zł netto, 9 532 680,48 zł brutto, część 6 – 54 762 718,89 zł netto, 59 143 736,40 zł brutto, część 7 – 1 092 521,85 zł netto, 1 179 923,60 zł brutto. część 8 – 1 650 810,60 zł netto, 1 782 875,45 zł brutto. część 9 – 10 074 206,84 zł netto, 10 880 143,39 zł brutto. 8.Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium w przedmiotowym postępowaniu. Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy w przedmiotowym postępowaniu. 9.Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu. 10.Nr planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00112251/17/P; pozycja planu: 2.3.435.
Vorherige Bekanntmachung841122-2025
Interne KennungG.ROZ.2710.105.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zentrale Elemente des Verfahrens1. Postępowanie o zawarcie umowy ramowej prowadzone jest na podstawie art. 311 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (dalej jako „PZP”) oraz przepisów wykonawczych, wydanych na jej podstawie, w szczególności rozporządzenia Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (dalej jako „rozporządzenie MR”) - w trybie przetargu nieograniczonego, na podstawie art. 132 i następnych PZP. 2. Zgodnie z art. 61 ust. 1 ustawy Pzp, komunikacja w postępowaniu między Zamawiającym a Wykonawcami, w szczególności składanie ofert, oświadczeń, wniosków, zawiadomień, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Zakupowej (dalej jako „Platforma”), gdzie znajduje się strona prowadzonego postępowania, pod adresem: https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/pn/pgwwp/demand/254239/notice/public/details Dokumenty związane z postępowaniem Zamawiający zamieszcza na Platformie w zakładce z przedmiotowym postępowaniem. Instrukcja korzystania z Platformy dla Wykonawców znajduje się pod adresem https://wodypolskie.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet?MP_action=publicFilesList&folder=002c&clientName=pgwwp&MP_module=main 3. Zgodnie z art. 139 ust. 1 PZP, Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawców, których oferty zostały najwyżej ocenione, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu. 4. Zamawiający wykluczy Wykonawcę na podstawie okoliczności wskazanych w: 4.1) art. 108 ust. 1 PZP, 4.2) art. 108 ust. 2 PZP, 4.3) art. 109 ust. 1 pkt 4 PZP, 4.4) art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. Urz. UE nr L 229 z 31.7.2014, str. 1) (dalej jako „Rozporządzenie nr 833/2014”), w brzmieniu nadanym Rozporządzeniem Rady (UE) 2025/2033 z dnia 23 października 2025 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie (Dz. U. UE. L. z 2025 r. poz. 2033), zgodnie z którym zakazuje się udzielania lub dalszego wykonywania wszelkich zamówień publicznych lub koncesji objętych zakresem dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, a także zakresem art. 10 ust. 1 i 3, art. 10 ust. 6 lit. a)-e), art. 10 ust. 8, 9 i 10, art. 11, 12, 13 i 14 dyrektywy 2014/23/UE, art. 7 lit. a)-d), art. 8, art. 10 lit. b)-f) i lit. h)-j) dyrektywy 2014/24/UE, art. 18, art. 21 lit. b)-e) i lit. g)-i), art. 29 i 30 dyrektywy 2014/25/UE oraz art. 13 lit. a)-d), lit. f)-h) i lit. j) dyrektywy 2009/81/WE na rzecz lub z udziałem: a) obywateli rosyjskich, osób fizycznych zamieszkałych w Rosji lub osób prawnych, podmiotów lub organów z siedzibą w Rosji; b) osób prawnych, podmiotów lub organów, do których prawa własności bezpośrednio lub pośrednio w ponad 50 % należą do osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) niniejszego ustępu; lub; c) osób fizycznych lub prawnych, podmiotów lub organów działających w imieniu lub pod kierunkiem osoby fizycznej lub prawnej, podmiotu lub organu, o których mowa w lit. a) lub b) niniejszego ustępu, w tym podwykonawców, dostawców lub podmiotów, na których zdolności polega się w rozumieniu dyrektyw w sprawie zamówień publicznych, w przypadku gdy przypada na nich ponad 10 % wartości zamówienia; 4.5) art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (t.j. Dz.U. z 2025 r. poz. 514) (dalej jako „Ustawa o szczególnych rozwiązaniach”), zgodnie z którym wykluczeniu z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego podlega Wykonawca: 1) wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy; 2) którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (t.j. Dz. U. z 2025r. poz. 644) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy; 3) którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994r. o rachunkowości (t.j. Dz. U. z 2023r. poz. 120 ze zm.), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 przedmiotowej ustawy - przy czym wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności określonych powyżej. Szczegółowe informacje dotyczące podstaw wykluczenia zawiera pkt 7 SWZ.
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90721800 Schutz vor natürlichen Risiken oder Gefahren
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71311100 Unterstützende Leistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
LosLOT-0004
TitelCzęść zamówienia nr 4: Utrzymanie cieków na terenie Nadzoru Wodnego w Bytowie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest usługa pn. „Utrzymanie wód i urządzeń wodnych oraz pozostałych obiektów związanych z gospodarką wodną na terenie Zarządu Zlewni w Gdańsku." Część zamówienia nr 4: Utrzymanie cieków na terenie Nadzoru Wodnego w Bytowie. Prace utrzymaniowe wykonywane będą na następujących ciekach naturalnych i kanałach: - rzeka Łupawa; rzeka Stropna; rzeka Boruja; rzeka Bytowa; rzeka Słupianka; rzeka Jutrzenka; rzeka Struga Osieki; rzeka Struchowska Struga; rzeka Bukowina; rzeka Słupia; rzeka Struga Puzdrowska; rzeka Łupawka; rzeka Sucha, rzeka Struga Gostkowo; rzeka Struga Potęgowska; rzeka Struga Niezabyszewo; rzeka Poleśnica; rzeka Kamienica; rzeka Struga; rzeka Struga Kamienicka, - Kanał Skrzeszewo, Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia i warunki realizacji zamówienia dla każdej części zamówienia określają: -Opis przedmiotu zamówienia dla poszczególnych części zamówienia – Zał. 1 do SWZ, -Projektowane Postanowienia Umowy Ramowej – Zał. 8 do SWZ. 2. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w celu zawarcia umów ramowych. Umowa ramowa nie jest umową w sprawie zamówienia publicznego a jedynie podstawą do udzielania zamówień jednostkowych (wykonawczych), objętych tą umową. Zawarcie umowy ramowej nie zobowiązuje Zamawiającego do udzielenia danemu Wykonawcy zamówienia wykonawczego. Procedurę udzielania zamówień wykonawczych reguluje umowa ramowa (PPUR). 3.Termin obowiązywania umowy ramowej: maksymalnie 2 lata od dnia zawarcia umowy ramowej, z zastrzeżeniem, że okres ten może ulec skróceniu w przypadku, gdy sumaryczna wartość brutto wszystkich umów wykonawczych, zawartych w ramach umów ramowych dla danej części zamówienia, osiągnie co najmniej 95% maksymalnej wartości umowy ramowej brutto. Szczegółowe postanowienia, dotyczące terminu obowiązywania umowy ramowej zawierają PPUR.