See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Execuție lucrări pentru obiectivul de investiții ” DEMOLARE CLĂDIRI C1, C2, C3 REALIZARE CENTRU CIVIC - CONSTRUIRE SEDIU PRIMĂRIE S+P+2, CORP ARTICULAȚIE P+1 ȘI UN CORP SERVICII COMUNITARE P+1, AMENAJARE SPAȚII PUBLICE ÎN INCINTĂ, FOIȘOR, ÎMPREJMUIRE PARȚIALĂ TEREN”
Beschreibung: Obiectul contractului de lucrari îl reprezintă execuția lucrării ” DEMOLARE CLĂDIRI C1, C2, C3 REALIZARE CENTRU CIVIC - CONSTRUIRE SEDIU PRIMĂRIE S+P+2, CORP ARTICULAȚIE P+1 ȘI UN CORP SERVICII COMUNITARE P+1, AMENAJARE SPAȚII PUBLICE ÎN INCINTĂ, FOIȘOR, ÎMPREJMUIRE PARȚIALĂ TEREN” , conform proiectului tehnic pentru obiectele proiectului de mai jos: Nr. Crt. Denumire 1 OB 1-CORP SEDIU PRIMĂRIE S+P+2 2 OB 2 – CORP CLĂDIRE SERVICII COMUNITARE P+1 ȘI ARTICULAȚIE P+1 3 OB 3 – ZONĂ INTRARE ACOPERITĂ 4 OB 4 – FOIȘOR 5 OB 5 – AMENAJĂRI INCINTĂ 6 OB 6 – REȚELE DE INCINTĂ ȘI BRANȘAMENTE 7 OB 7 - DEMOLĂRI Nota: Valoarea estimată a contractului nu include suma aferentă cheltuielilor diverse şi neprevăzute, prevăzută în devizul general, acestea putând fi accesate după caz, în funcţie de necesitati, în condiţiile prevăzute la art.221 din Legea nr.98/2016, cu modificările şi completările ulterioare. Lucrările care fac obiectul contractului sunt detaliate în cuprinsul documentaţiei tehnice pusă la dispoziţie în cadrul documentaţiei de atribuire, respectiv: Proiectul Tehnic și anexele acestuia. Operatorii economici vor putea solicita clarificări privind documentaţia de atribuire până la termenul de 15 zile înainte de data limită de depunere a ofertelor astfel încât răspunsul autorităţii contractante să fie transmis cu cel puţin 10 zile înainte (in a 11-a zi) de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 16346370/2023/1
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: In cadrul investiției au fost stabilite următoarele obiecte noi ale proiectului : Ob.1 - Corp sediu primărie S+P+2 - obiectiv prioritar Ob.2 - Corp clădire servicii comunitare P+1 și articulație P+1 Ob.3 - Zonă intrare acoperită Ob.4 – Foișor Ob.5 - Amenajări de incintă (esplanada pietonală, loc de joacă pentru copii, zonă skate-park, zonă fitness urban, alei pietonale, parcare cu stație de încărcare mașini electrice, împrejmuire, spații verzi) Ob.6 - Rețele de incintă si branșamente (alimentare cu energie electrică, alimentare cu apă, canalizare, instalații de utilizare gaze naturale) Ob.7 – Demolări Ob 1-6 presupun construcții noi pe amplasamentul existent. Ob 7.2- Demolare corp C2-sediu actual - se va realiza doar dupa predarea obiectului 1-corp sediu Primarie, astfel încât accesul populației la serviciile oferite de primaria Carcea sa nu fie restrictionat sau intrerupt pe perioada execuției lucrărilor aferente prezentului proiect . Natura și cantitatea lucrărilor se regasesc în proiectul tehnic.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45111100 Abbrucharbeiten, 45111291 Erschließungsarbeiten, 45300000 Bauinstallationsarbeiten