See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare a laptelui şi produselor lactate, a produselor de panificație și de fructe (mere) în cadrul Programului pentru şcoli al României din judeţul Harghita pentru anii școlari: 2023-2024, 2024- 2025, 2025-2026 și 2026- 2027
Beschreibung: Achiziție de furnizare a laptelui şi produselor lactate, a produselor de panificație și de fructe (mere) în cadrul Programului pentru şcoli al României din judeţul Harghita pentru anii școlari: 2023-2024, 2024- 2025, 2025-2026 și 2026- 2027 Principalele activități prevăzute reprezintă furnizarea si distribuția pentru elevii din clasele I-VIII din învățământul de stat și privat, precum și pentru copiii preșcolari din grădinițele de stat și private cu program normal de 4 ore aparținând școlilor din județul Harghita, în anii școlari 2023-2024, 2024- 2025, 2025-2026 și 2026- 2027 astfel: Distribuția pentru cele trei produse se va face astfel: LAPTE: LOT 1 – ZONA CIUC: Miercurea Ciuc, Sânsimion, Sântimbru, Sâncrăieni, Mihăileni, Frumoasa, Păuleni-Ciuc, Valea Rece, Lunca de Sus, Lunca de Jos, Racu, Ciceu, Siculeni, Sânmartin, Cozmeni, Tușnad, Băile Tușnad, Plăieși de Jos, Ciucsângeorgiu, Bancu, Misentea, Bălan, Cârța, Tomești, Mădăraș, Sândominic LOT 2 – ZONA ODORHEI: Odorheiu Secuiesc, Vlăhița, Căpâlnița, Brădești, Satu Mare, Vărșag, Zetea, Ocland, Merești, Lueta, Dârjiu, Ulieș, Feliceni, Mărtiniș, Dealu, Mugeni, Porumbenii Mari, Lupeni, Șimonești, Cristuru Secuiesc, Atid, Avrămești, Săcel, Secuieni, Corund, Praid LOT 3 - ZONA GHEORGHENI: Gheorgheni, Remetea, Ditrău, Lăzarea, Joseni, Suseni, Ciumani, Voșlăbeni, Corbu, Capu Corbului, Tulgheș, Borsec, Bilbor, Toplița, Sărmaș, Gălăuțaș FRUCTE/LEGUME (MĂR): LOT 4 – ZONA CIUC: Miercurea Ciuc, Sânsimion, Sântimbru, Sâncrăieni, Mihăileni, Frumoasa, Păuleni-Ciuc, Valea Rece, Lunca de Sus, Lunca de Jos, Racu, Ciceu, Siculeni, Sânmartin, Cozmeni, Tușnad, Băile Tușnad, Plăieși de Jos, Ciucsângeorgiu, Bancu, Misentea, Bălan, Cârța, Tomești, Mădăraș, Sândominic LOT 5 – ZONA ODORHEI: Odorheiu Secuiesc, Vlăhița, Căpâlnița, Brădești, Satu Mare, Vărșag, Zetea, Ocland, Merești, Lueta, Dârjiu, Ulieș, Feliceni, Mărtiniș, Dealu, Mugeni, Porumbenii Mari, Lupeni, Șimonești, Cristuru Secuiesc, Atid, Avrămești, Săcel, Secuieni, Corund, Praid LOT 6 - ZONA GHEORGHENI: Gheorgheni, Remetea, Ditrău, Lăzarea, Joseni, Suseni, Ciumani, Voșlăbeni, Corbu, Capu Corbului, Tulgheș, Borsec, Bilbor, Toplița, Sărmaș, Gălăuțaș CORN/BISCUIȚI: LOT 7 – ZONA CIUC: Miercurea Ciuc, Sânsimion, Sântimbru, Sâncrăieni, Mihăileni, Frumoasa, Păuleni-Ciuc, Valea Rece, Lunca de Sus, Lunca de Jos, Racu, Ciceu, Siculeni, Sânmartin, Cozmeni, Tușnad, Băile Tușnad, Plăieși de Jos, Ciucsângeorgiu, Bancu, Misentea, Bălan, Cârța, Tomești, Mădăraș, Sândominic LOT 8 – ZONA ODORHEI: Odorheiu Secuiesc, Vlăhița, Căpâlnița, Brădești, Satu Mare, Vărșag, Zetea, Ocland, Merești, Lueta, Dârjiu, Ulieș, Feliceni, Mărtiniș, Dealu, Mugeni, Porumbenii Mari, Lupeni, Șimonești, Cristuru Secuiesc, Atid, Avrămești, Săcel, Secuieni, Corund, Praid LOT 9 - ZONA GHEORGHENI: Gheorgheni, Remetea, Ditrău, Lăzarea, Joseni, Suseni, Ciumani, Voșlăbeni, Corbu, Capu Corbului, Tulgheș, Borsec, Bilbor, Toplița, Sărmaș, Gălăuțaș
Interne Kennung: 4245763_2024_PAAPD1458932
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15500000 Molkereierzeugnisse
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ZONA CIUC: Miercurea Ciuc, Sânsimion, Sântimbru, Sâncrăieni, Mihăileni, Frumoasa, Păuleni-Ciuc, Valea Rece, Lunca de Sus, Lunca de Jos, Racu, Ciceu, Siculeni, Sânmartin, Cozmeni, Tușnad, Băile Tușnad, Plăieși de Jos, Ciucsângeorgiu, Bancu, Misentea, Bălan, Cârța, Tomești, Mădăraș, Sândominic
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea laptelui/ produselor lactate, conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Ciuc din județul Harghita, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Harghita, pentru perioada anilor școlari 2023-2024, 2024- 2025, 2025-2026 și 2026- 2027 , in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Valoarea estimată a acordului – cadru pentru Lot. 1 - Zona Ciuc: valoare minimă acord cadru: 2.018.655,69 lei fără TVA valoare maximă acord cadru: 8.680.062,21 lei fără TVA Estimările valorilor ce ar putea face obiectul contractelor subsecvente: valoarea celui mai mic contract subsecvent: 2.018.655,69 lei fără TVA valoarea celui mai mare contract subsecvent: 2.220.468,84 lei fără TVA
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 60000000 Transport- und Beförderungsdienstleistungen (außer Abfalltransport)
Los: LOT-0002
Titel: ZONA ODORHEI: Odorheiu Secuiesc, Vlăhița, Căpâlnița, Brădești, Satu Mare, Vărșag, Zetea, Ocland, Merești, Lueta, Dârjiu, Ulieș, Feliceni, Mărtiniș, Dealu, Mugeni, Porumbenii Mari, Lupeni, Șimonești, Cristuru Secuiesc, Atid, Avrămești, Săcel, Secuieni, Corund, Praid
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea laptelui/ produselor lactate, conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Odorhei din județul Harghita, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Harghita, pentru perioada anilor școlari 2023-2024, 2024- 2025, 2025-2026 și 2026- 2027 , in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Valoarea estimată a acordului – cadru pentru Lot.2 - Zona Odorhei: valoare minimă acord cadru: 2.116.155,03 lei fără TVA valoare maximă acord cadru: 9.099.414,21 lei fără TVA Estimările valorilor ce ar putea face obiectul contractelor subsecvente: valoarea celui mai mic contract subsecvent: 2.116.155,03 lei fără TVA valoarea celui mai mare contract subsecvent: 2.327.753,06 lei fără TVA
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: ZONA GHEORGHENI: Gheorgheni, Remetea, Ditrău, Lăzarea, Joseni, Suseni, Ciumani, Voșlăbeni, Corbu, Capu Corbului, Tulgheș, Borsec, Bilbor, Toplița, Sărmaș, Gălăuțaș
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea laptelui/ produselor lactate, conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Gheorgheni din județul Harghita, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Harghita, pentru perioada anilor școlari 2023-2024, 2024- 2025, 2025-2026 și 2026- 2027 , in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Valoarea estimată a acordului – cadru pentru Lot.3 - Zona Gheorgheni valoare minimă acord cadru: 963.111,76 lei fără TVA valoare maximă acord cadru: 4.141.275,73 lei fără TVA Estimările valorilor ce ar putea face obiectul contractelor subsecvente: valoarea celui mai mic contract subsecvent: 963.111,76 lei fără TVA valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.059.387,99 lei fără TVA
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea laptelui/ produselor lactate, conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Ciuc din județul Harghita, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Harghita, pentru perioada anilor școlari 2023-2024, 2024- 2025, 2025-2026 și 2026- 2027 , in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Valoarea estimată a acordului – cadru pentru Lot. 4 - Zona Ciuc: valoare minimă acord cadru: 510.180,48 lei fără TVA valoare maximă acord cadru: 2.193.736,32 lei fără TVA Estimările valorilor ce ar putea face obiectul contractelor subsecvente: valoarea celui mai mic contract subsecvent: 510.180,48 lei fără TVA valoarea celui mai mare contract subsecvent: 561.185,25 lei fără TVA
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15300000 Obst, Gemüse und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0005
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea laptelui/ produselor lactate, conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Odorhei din județul Harghita, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Harghita, pentru perioada anilor școlari 2023-2024, 2024- 2025, 2025-2026 și 2026- 2027 , in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Valoarea estimată a acordului – cadru pentru Lot.2 - Zona Odorhei: valoare minimă acord cadru: 534.821,76 lei fără TVA valoare maximă acord cadru: 2.299.720,32 lei fără TVA Estimările valorilor ce ar putea face obiectul contractelor subsecvente: valoarea celui mai mic contract subsecvent: 534.821,76 lei fără TVA valoarea celui mai mare contract subsecvent: 588.299,52 lei fără TVA
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea laptelui/ produselor lactate, conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Gheorgheni din județul Harghita, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Harghita, pentru perioada anilor școlari 2023-2024, 2024- 2025, 2025-2026 și 2026- 2027 , in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Valoarea estimată a acordului – cadru pentru Lot.3 - Zona Gheorgheni valoare minimă acord cadru: 243.409,92 lei fără TVA valoare maximă acord cadru: 1.046.636,16 lei fără TVA Estimările valorilor ce ar putea face obiectul contractelor subsecvente: valoarea celui mai mic contract subsecvent: 243.409,92 lei fără TVA valoarea celui mai mare contract subsecvent: 267.742,08 lei fără TVA
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea laptelui/ produselor lactate, conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Ciuc din județul Harghita, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Harghita, pentru perioada anilor școlari 2023-2024, 2024- 2025, 2025-2026 și 2026- 2027 , in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Valoarea estimată a acordului – cadru pentru Lot. 1 - Zona Ciuc: valoare minimă acord cadru: 1.179.214,71 lei fără TVA valoare maximă acord cadru: 5.070.531,39 lei fără TVA Estimările valorilor ce ar putea face obiectul contractelor subsecvente: valoarea celui mai mic contract subsecvent: 1.179.214,71 lei fără TVA valoarea celui mai mare contract subsecvent:1.297.105,56 lei fără TVA
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 15811000 Brotwaren
Los: LOT-0008
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea laptelui/ produselor lactate, conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Odorhei din județul Harghita, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Harghita, pentru perioada anilor școlari 2023-2024, 2024- 2025, 2025-2026 și 2026- 2027 , in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Valoarea estimată a acordului – cadru pentru Lot.2 - Zona Odorhei: valoare minimă acord cadru: 1.236.169,77 lei fără TVA valoare maximă acord cadru: 5.315.499,39 lei fără TVA Estimările valorilor ce ar putea face obiectul contractelor subsecvente: valoarea celui mai mic contract subsecvent: 1.236.169,77 lei fără TVA valoarea celui mai mare contract subsecvent: 1.359.776,54 lei fără TVA
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Beschreibung: Achizitia acestui lot implica furnizarea laptelui/ produselor lactate, conform specificatiilor tehnice din cadrul caietului de sarcini, în zona Gheorgheni din județul Harghita, în cadrul ,,Programului pentru școli al României”, pentru preşcolarii din grădiniţele cu program normal de 4 ore de stat autorizate/acreditate şi particulare acreditate şi pentru elevii din învăţământul primar şi gimnazial de stat şi particular, precum şi pentru preşcolarii şi elevii incluşi în învăţământul special din judeţul Harghita, pentru perioada anilor școlari 2023-2024, 2024- 2025, 2025-2026 și 2026- 2027 , in limita unei valori zilnice/prescolar/elev. Limita valorica zilnica cuprinde pretul integral de achizitie al produselor, inclusiv TVA, cheltuielile de transport, distributie si depozitare a acestora. Valoarea estimată a acordului – cadru pentru Lot.3 - Zona Gheorgheni valoare minimă acord cadru: 562.609,84 lei fără TVA valoare maximă acord cadru: 2.419.161,07 lei fără TVA Estimările valorilor ce ar putea face obiectul contractelor subsecvente: valoarea celui mai mic contract subsecvent: 562.609,84 lei fără TVA valoarea celui mai mare contract subsecvent: 618.850,41 lei fără TVA
Interne Kennung: 9