538202-2025 - Wettbewerb
Dänemark – Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten – Totalentreprise – 59 almene boliger samt et minifælleshus
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelTotalentreprise – 59 almene boliger samt et minifælleshus
BeschreibungTotalentreprisen omfatter: Opførelse af 59 nye almene boliger og et mini-fælleshus, fordelt på 3 byggefelter i lokalplanområde 1115, Boligom¬råde ved Tranbjerggårdsvej i Mårslet. Projektet omhandler opførelsen af i alt 5.620 m² boliger, fordelt på 6 forskellige boligtyper, inkl. skure, udearealer, stier, interne veje og parkering.
Interne Kennung2024-1076
VerfahrensartNichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsBauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45200000 Komplett- oder Teilbauleistungen im Hochbau sowie Tiefbauarbeiten
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungOpførelse af 59 nye almene boliger og et mini-fælleshus, fordelt på 3 byggefelter i lokalplanområde 1115, Boligom¬råde ved Tranbjerggårdsvej i Mårslet. Projektet omhandler opførelsen af i alt 5.620 m² boliger, fordelt på 6 forskellige boligtyper, inkl. skure, udearealer, stier, interne veje og parkering.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten