2. Verfahren
Verfahren
Titel: Prowadzenie i koordynacja prac przy zimowym utrzymaniu dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział we Wrocławiu w sezonach zimowych 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 w podziale na 2 zadania
Beschreibung: Prowadzenie i koordynacja prac przy zimowym utrzymaniu dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział we Wrocławiu w sezonach zimowych 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 w podziale na zadania: - zadanie 4 – Rejon w Lubaniu, - zadanie 8 – Rejon we Wrocławiu
Interne Kennung: OWR.D-3.2421.17.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający będzie stosował procedurę, o której mowa w art. 139 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych (tj. tzw. procedurę odwróconą) 2. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z Ofertą oświadczenie o nie podleganiu wykluczeniu i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu w formie jednolitego europejskiego dokumentu zamówienia (JEDZ). [art. 125 ust. 1 i 2 Pzp] 3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, JEDZ składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. [art. 125 ust. 4 Pzp] 4. W przypadku, gdy Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, w celu wykazania braku istnienia wobec nich podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu, składa JEDZ dotyczące także tych podmiotów w zakresie, w jakim wykonawca powołuje się na ich zasoby. [art. 125 ust. 5 Pzp] 5. W zakresie „części IV Kryteria kwalifikacji” JEDZ, Wykonawca może ograniczyć się do wypełnienia sekcji alfa, w takim przypadku wykonawca nie wypełnia żadnej z pozostałych sekcji (A-D) w części IV JEDZ 6. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się również Wykonawcę w stosunku do którego zachodzą okoliczności, o których mowa w art. 5k Rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31.07.2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie. 7. Na wezwanie Zamawiającego Wykonawca zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §2 ust. 1 pkt 1)-2) i pkt 4)-7) rozporządzenia. MRPiT z dnia 23.12.2020 w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy w zakresie podstaw wykluczenia z postępowania wskazanych przez Zamawiającego w niniejszym ogłoszeniu. 8. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza granicami RP zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych, o których mowa w §4 rozporządzenia, o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 9. Jeżeli Wykonawca polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostepniających zasoby zobowiązany jest do złożenia podmiotowych środków dowodowych dotyczących tych podmiotów zgodnie z §5 rozporządzenia., o którym mowa w pkt. 7 powyżej. 10. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7) ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie opisanym w SWZ. 11. Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 ustawy Prawo zamówień publicznych. 12. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań tj.: czynności wykonywane przez dyżurnych i czynności wykonywane przez koordynatorów muszą być wykonywane przez Wykonawcę.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71700000 Kontroll- und Überwachungsleistungen
5. Los
Los: LOT-0003
Titel: Prowadzenie i koordynacja prac przy zimowym utrzymaniu dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział we Wrocławiu w sezonach zimowych 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 w podziale na zadania (części)- zadanie 4 – Rejon w Lubaniu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Prowadzenie i koordynacja prac przy zimowym utrzymaniu dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział we Wrocławiu w sezonach zimowych 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 w podziale na zadania (części). Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części: - zadanie 4 – Rejon w Lubaniu, Prowadzenie i koordynacja prac przy zimowym utrzymaniu dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział we Wrocławiu w sezonie zimowym w podziale na zadania (części) polega na monitorowaniu w sezonie zimowym sytuacji panujących na drogach krajowych administrowanych przez Obwody Drogowe Rejonów i przekazywanie zebranych informacji do Zespołu Zarządzania Ruchem, a także w przypadku zaistnienia niesprzyjających warunków na drogach, koordynowanie pracami związanymi z zimowym utrzymaniem dróg (m.in. wysyłanie sprzętu do odśnieżania i/lub likwidacji śliskości). Oferty mogą składać jedynie Wykonawcy niezwiązani innymi Umowami w zakresie świadczenia usług lub robót zimowego utrzymania dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu w danym Rejonie. Wykonawca, który będzie świadczył na rzecz Zamawiającego usługę zimowego utrzymania dróg krajowych (ZUD) administrowanych przez dany Rejon GDDKiA O/Wrocław w sezonie 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 nie może również występować jako podmiot trzeci w ofertach złożonych w niniejszym postępowaniu. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań tj.: czynności wykonywane przez dyżurnych i czynności wykonywane przez koordynatorów muszą być wykonywane przez Wykonawcę.
Interne Kennung: OWR.D-3.2421.17-4.2025
Los: LOT-0007
Titel: Prowadzenie i koordynacja prac przy zimowym utrzymaniu dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział we Wrocławiu w sezonach zimowych 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 w podziale na zadania (części)- zadanie 8 – Rejon we Wrocławiu
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: Prowadzenie i koordynacja prac przy zimowym utrzymaniu dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział we Wrocławiu w sezonach zimowych 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 w podziale na zadania (części). Przedmiot zamówienia został podzielony na następujące części: - zadanie 8 – Rejon we Wrocławiu, Prowadzenie i koordynacja prac przy zimowym utrzymaniu dróg krajowych administrowanych przez GDDKiA Oddział we Wrocławiu w sezonie zimowym w podziale na zadania (części) polega na monitorowaniu w sezonie zimowym sytuacji panujących na drogach krajowych administrowanych przez Obwody Drogowe Rejonów i przekazywanie zebranych informacji do Zespołu Zarządzania Ruchem, a także w przypadku zaistnienia niesprzyjających warunków na drogach, koordynowanie pracami związanymi z zimowym utrzymaniem dróg (m.in. wysyłanie sprzętu do odśnieżania i/lub likwidacji śliskości). Oferty mogą składać jedynie Wykonawcy niezwiązani innymi Umowami w zakresie świadczenia usług lub robót zimowego utrzymania dróg krajowych zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad Oddział we Wrocławiu w danym Rejonie. Wykonawca, który będzie świadczył na rzecz Zamawiającego usługę zimowego utrzymania dróg krajowych (ZUD) administrowanych przez dany Rejon GDDKiA O/Wrocław w sezonie 2025/2026, 2026/2027, 2027/2028 nie może również występować jako podmiot trzeci w ofertach złożonych w niniejszym postępowaniu. Zamawiający zastrzega obowiązek osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych zadań tj.: czynności wykonywane przez dyżurnych i czynności wykonywane przez koordynatorów muszą być wykonywane przez Wykonawcę
Interne Kennung: OWR.D-3.2421.17-8.2025