538248-2026 - Ergebnis
Rumänien – Antineoplastische Mittel – Furnizarea a 73 tipuri de medicamente oncologice in Program National de Oncologie si Program National de Oncologie Cost Volum.
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizarea a 73 tipuri de medicamente oncologice in Program National de Oncologie si Program National de Oncologie Cost Volum.
Beschreibung: Având în vedere Contractul nr. UP0073 pentru finantarea programelor/subprogramelor din cadrul programelor nationale de sanatate curative in anii 2025-2026 incheiat intre Sanador SRL si Casa de Asigurari de Sanatate a Municipiului Bucuresti, este necesara și oportuna derularea unei proceduri de achizitie in vederea furnizarii de medicamente pentru care se va aplica legislaţia naţională în domeniul achiziţiilor publice pentru achizitionarea medicamentelor necesare in cadrul Programului National Oncologie si Programului National Oncologie Cost Volum, unde operatorii economici pot depune oferta pentru unul sau mai multe loturi, cu conditia ofertarii de catre potentialii operatori economici , a tuturor produselor din lotul respectiv, daca este cazul. Ofertele trebuie depuse pentru: unul sau mai multe loturi
Interne Kennung: PAAP-12530000-01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33652100 Antineoplastische Mittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: ACIDUM ZOLEDRONICUM 4mg/5ml
Beschreibung: Furnizare medicamente necesare in cadrul Programului National Oncologie si Programului National Oncologie Cost Volum, unde operatorii economici pot depune oferta pentru unul sau mai multe loturi. Durata contractului va fi de 24 luni cu posibilitatea de prelungire a valabilitatii prin incheierea unui act aditional. Contractele subsecvente se vor încheia, lunar, trimestrial, în funcție de fondurile alocate și/sau solicitările medicului coordonator de program (in functie de cazuistica).
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33690000 Varia
Los: LOT-0002
Titel: AFLIBERCEPTUM - 25mg/mlx 4ml
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: AFLIBERCEPTUM - 25mg/ml x 8ml
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: ATEZOLIZUMAB - 1200mg/20ml
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: ATEZOLIZUMAB - 1875mg/15ml
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: AVELUMABUM - 20mg/ml
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: BEVACIZUMABUM - 25mg/ml x 4ml
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: BEVACIZUMABUM - 25mg/mg x 16ml
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: BLEOMYCINUM SULFAS - 15000UI
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: CABAZITAXELUM - 60 mg/ml
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: CALCII FOLINAS - 10mg/mlx10ml
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: CALCII FOLINAS - 10mg/ml x 35ml
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 33652000 Antineoplastische und immunmodulierende Mittel
Los: LOT-0013
Titel: CARBOPLATINUM - 10mg/ml x 15ml
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: CARBOPLATINUM - 10mg/ml x 45ml
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: CARBOPLATINUM - 10mg/ml x 60ml
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: CEMIPLIMABUM - 50mg/ml
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: CETUXIMABUM - 5mg/ml
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: CISPLATINUM - 50 mg
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: CISPLATINUM - 10 mg
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: CYCLOPHOSPHAMIDUM - 200mg
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: CYCLOPHOSPHAMIDUM - 1000mg/2ml
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 33631400 Antibiotika und Chemotherapeutika zur dermatologischen Anwendung
Los: LOT-0022
Titel: CYCLOPHOSPHAMIDUM - 500mg/ml
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: DACARBAZINUM - 200mg/ml
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: DOCETAXELUM - 20mg/ml
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: DOCETAXELUM - 80mg/4ml
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: DOXORUBICINUM lipozomala - 2mg/mlx10ml
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: DOXORUBICINUM lipozomala - 2mg/mlx25ml
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: DOXORUBICINUM - 2mg/mlx25ml
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: DURVALUMABUM - 50mg/ml
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: EPIRUBICINUM - 2mg/ml x25ml
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: EPIRUBICINUM - 2mg/mi x 50 ml
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: ERIBULINUM - 0,44 mg/ml
Interne Kennung: 32
Haupteinstufung (cpv): 33641200 Andere Gynäkologika
Los: LOT-0033
Titel: ETOPOSIDUM - 20mg/ml x 10ml
Interne Kennung: 33
Haupteinstufung (cpv): 33650000 Antiinfektiva zur systemischen Anwendung, Impfstoffe, Antineoplastika und Immunmodulatoren
Los: LOT-0034
Titel: ETOPOSIDUM - 20mg/ml x 5 ml
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: FILGRASTIMUM (G-CSF) - 30MU/0,5 ml
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: FLUOROURACILUM - 50mg/mlx20ml
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: FLUOROURACILUM - 50mg/mlx100ml
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: GEMCITABINUM - 100mg/ml
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0039
Titel: IFOSFAMIDUM - 1g
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0040
Titel: IPILIMUMABUM - 5mg/mlx10ml
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0041
Titel: IPILIMUMABUM - 5mg/mlx40ml
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0042
Titel: IRINOTECANUM - 20mg/ml x 10ml
Interne Kennung: 42
Haupteinstufung (cpv): 33651400 Antivirale Mittel zur systemischen Anwendung
Los: LOT-0043
Titel: IRINOTECANUM - 20mg/ml x 15ml
Interne Kennung: 43
Los: LOT-0044
Titel: MESNUM - 400mg/4ml
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0045
Titel: METHOTREXATUM - 100mg/ml x 5 ml
Interne Kennung: 45
Los: LOT-0046
Titel: NIVOLUMABUM - 10 mg/ml x4 ml
Interne Kennung: 46
Los: LOT-0047
Titel: NIVOLUMABUM - 10 mg/ml x10 ml
Interne Kennung: 47
Los: LOT-0048
Titel: NIVOLUMABUM - 10mg/ml x12ml
Interne Kennung: 48
Los: LOT-0049
Titel: OXALIPLATINUM - 5mg/mlx10ml
Interne Kennung: 49
Los: LOT-0050
Titel: OXALIPLATINUM - 5mg/mlx20ml
Interne Kennung: 50
Los: LOT-0051
Titel: PACLITAXELUM - 150 mg
Interne Kennung: 51
Los: LOT-0052
Titel: PACLITAXELUM - 100 mg
Interne Kennung: 52
Los: LOT-0053
Titel: PACLITAXELUM - 300 mg
Interne Kennung: 53
Los: LOT-0054
Titel: NAVERUCLIF/ NAVERUCLIF - 5mg/ml
Interne Kennung: 54
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
Los: LOT-0055
Titel: PANITUMUMABUM - 20mg/ml x 5ml
Interne Kennung: 55
Los: LOT-0056
Titel: PANITUMUMABUM - 20mg/ml x 20ml
Interne Kennung: 56
Los: LOT-0057
Titel: PEMBROLIZUMABUM - 25 mg/ml x 4ml
Interne Kennung: 57
Los: LOT-0058
Titel: PEMETREXEDUM - 500mg/ml
Interne Kennung: 58
Los: LOT-0059
Titel: PERTUZUMABUM - 420mg/ml
Interne Kennung: 59
Los: LOT-0060
Titel: RAMUCIRUMABUM - 10 mg/ml
Interne Kennung: 60
Los: LOT-0061
Titel: SACITUZUMAB GOVITECAN - 200mg
Interne Kennung: 61
Los: LOT-0062
Titel: TOPOTECAMUM - 1mg/ml
Interne Kennung: 62
Los: LOT-0063
Titel: TRABECTEDINUM - 1mg/ml
Interne Kennung: 63
Los: LOT-0064
Titel: TRASTUZUMABUM - 150mg/ml
Interne Kennung: 64
Los: LOT-0065
Titel: TRASTUZUMABUM DERUXTECANUM - 100mg/ml
Interne Kennung: 65
Los: LOT-0066
Titel: TRASTUZUMABUM EMTANSINUM - 100mg/ml
Interne Kennung: 66
Los: LOT-0067
Titel: TRASTUZUMABUM EMTANSINUM - 160mg/ml
Interne Kennung: 67
Los: LOT-0068
Titel: VACCIN BCG - 100mg/ml
Interne Kennung: 68
Los: LOT-0069
Titel: DOXORUBICINUM - 10 mg/ml
Interne Kennung: 69
Los: LOT-0070
Titel: DOXORUBICINUM - 50 mg/ml
Interne Kennung: 70
Los: LOT-0071
Titel: VINCRISTINUM - 1mg/ml
Interne Kennung: 71
Los: LOT-0072
Titel: VINORELBINUM - 10mg/ml
Interne Kennung: 72
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Los: LOT-0073
Titel: VINORELBINUM - 10mg/ml x 5ml
Interne Kennung: 73