2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indsamling, transport og afsætning af gipsafffald
Beschreibung: AffaldPlus udbyder en rammeaftale vedrørende indsamling, transport og afsætning af gipsaffald fra Ordregivers genbrugspladser. Rammeaftalen omfatter indsamling og transport af gipsaffald fra Ordregivers genbrugspladser til behandlingsanlæg samt behandling på behandlingsanlæg. Den forventede årlige mængde for år 2026 og år 2027 er ca. 2500 tons pr. år. Rammeaftalens anslåede værdi er 12.000.000 DKK, mens rammeaftalens maksimale værdi er 14.000.000 DKK.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen, 90510000 Beseitigung und Behandlung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0000
Menge: 10 000 Tonnen