538360-2026 - Ergebnis
Rumänien – Holzfällung – Achizitie prestari servicii de exploatare forestiera masa lemnoasa la drum auto, produse PRINCIPALE, din partizile nr. 2032 (2500162100800) / 2022 (2500162100680) – UP II Hoghiz u.a. 11A/21B si produse SECUNDARE din partizile nr. 2033 (2600162100010), 2035 (2600162100060) si 2060 (2600162100280) – UP V Rupea u.a. 38A, 47E si 38B, posibilitatea anului 2026
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Achizitie prestari servicii de exploatare forestiera masa lemnoasa la drum auto, produse PRINCIPALE, din partizile nr. 2032 (2500162100800) / 2022 (2500162100680) – UP II Hoghiz u.a. 11A/21B si produse SECUNDARE din partizile nr. 2033 (2600162100010), 2035 (2600162100060) si 2060 (2600162100280) – UP V Rupea u.a. 38A, 47E si 38B, posibilitatea anului 2026
Beschreibung: Achizitie prestari servicii de exploatare forestiera masa lemnoasa la drum auto, produse PRINCIPALE, din partizile nr. 2032 (2500162100800) / 2022 (2500162100680) – UP II Hoghiz u.a. 11A/21B si produse SECUNDARE din partizile nr. 2033 (2600162100010), 2035 (2600162100060) si 2060 (2600162100280) – UP V Rupea u.a. 38A, 47E si 38B, posibilitatea anului 2026, pentru un volum de 2403,89 mc care constau in urmatoarele operatiuni: - recoltarea masei lemnoase; -fasonarea si asezarea lemnului de foc in steri; -curatirea parchetelor (daca este cazul), conform OM 1540/2011; -sortarea masei lemnoase apta pentru prelucrari industriale conform stasurilor in vigoare
Interne Kennung: 1387/19.05.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77211100 Holzfällung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: -Partida nr. 2033 (2600162100010) UP V Rupea u.a. 38A
Beschreibung: Partida nr. 2033 (2600162100010) UP V Rupea u.a. 38A, Felul Taierii - Raritura, volum de recoltat 110,20 mc, 130 lei/mc fara TVA
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: -Partida nr. 2035 (2600162100060) UP V Rupea u.a. 47E
Beschreibung: Partida nr. 2035 (2600162100060) UP V Rupea u.a. 47E, Felul Taierii - Raritura, volum de recoltat 380.83 mc, 130 lei/mc fara TVA
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: -Partida nr. 2060 (2600162100280) UP V Rupea u.a. 38B
Beschreibung: Partida nr. 2060 (2600162100280) UP V Rupea u.a. 38B, Felul Taierii - Raritura, volum de recoltat 261.33 mc, 130 lei/mc fara TVA
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: -Partida nr. 2032 (2500162100800) UP II Hoghiz u.a. 11A
Beschreibung: Partida nr. 2032 (2500162100800) UP II Hoghiz u.a. 11A, Felul Taierii - Progresive 2, volum de recoltat 1218.18 mc, 150 lei/mc fara TVA
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: -Partida nr. 2022 (2500162100680) UP II Hoghiz u.a. 21B
Beschreibung: -Partida nr. 2022 (2500162100680) UP II Hoghiz u.a. 21B, Felul Taierii - Progresive 1, volum de recoltat 433.35 mc, 150 lei/mc fara TVA
Interne Kennung: 5