2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wykonanie obsługi technicznej poziomu utrzymania P4 wózków typu 19MN i 32AN (SA105) wraz z pracami dodatkowymi
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług obejmujących wykonanie następujących prac (dalej „Przedmiot zamówienia”): a) czynności czwartego poziomu utrzymania (P4) w ramach 1 (jednej) obsługi technicznej dla wózków pojazdu SA105 (213M) o numerze fabrycznych 001 (dalej zwanym „SZT” lub „Pojazdem”), przy czym na 1(jedną) obsługę techniczną przypada komplet wózków na Pojeździe, tj.: 1 (jeden) wózek napędowy 19MN i 1(jeden) wózek toczny 32AN (dalej „Wózki”)(dalej wszystkie czynności wymienione w niniejszej lit. zwane „Zadaniami Podstawowymi”); b) z zastrzeżeniem ust. 2 prace fakultatywne związane z wykonaniem czynności czwartego poziomu utrzymania P4 wózków, wykraczające poza zakres prac przewidzianych w lit a.(dalej powyższe prace fakultatywne zwane „Zadaniami Fakultatywnymi”) c) z zastrzeżeniem ust. 2, inne prace nieskładające się na Zadania Podstawowe ani Zadania Fakultatywne niezbędne do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania Wózków lub do spełnienia wymogu, o którym mowa w §6 ust. 1 Wzoru Umowy (dalej „Zadania Pozaplanowe”). Zamawiający wraz z Wózkami przekaże Wykonawcy materiały/części/podzespoły wskazane w zał. nr 8 do Wzoru Umowy (Zał. nr 4 do SWZ). Pozostałe części, materiały, podzespoły, normalia konieczne do wykonania Przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zorganizować na własny koszt i ryzyko. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, rodzaj, warunki wykonania usługi określone zostały w Zał. nr 4 do SWZ. 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania jednostronnego zlecenia realizacji Przedmiotu zamówienia w zakresie obejmującym Zadania Fakultatywne i Zadania Pozaplanowe (dalej „Opcja Zadań Dodatkowych”). Skorzystanie przez Zamawiającego z Opcji Zadań Dodatkowych obliguje wykonawcę do zrealizowania Przedmiotu zamówienia również w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. 3. Zamawiający uprawniony jest korzystać z Opcji Zadań Dodatkowych, w sytuacji gdy przywrócenie danego wózka do pełnej sprawności wymaga zrealizowania, odpowiednio, Zadań Fakultatywnych lub Zadań Pozaplanowych. Zamawiający uprawniony jest do korzystania z Opcji Zadań Dodatkowych w całości lub częściach zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia względem Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z Opcji Zadań Dodatkowych. 4. Przekazanie oraz odbiór Wózków, odbędzie się na terenie Punktu Utrzymania Taboru Zamawiającego, tj. PUT Poznań, ul. Kolejowa 23, 60-717 Poznań. 5.Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia z należytą starannością zgodnie z Dokumentacją Systemu Utrzymania Pojazdów oraz Dokumentacją Techniczno-Ruchową Pojazdów. 6. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami, aktualnym poziomem wiedzy technicznej oraz wymogami europejskich norm lub Polskich Norm przenoszących normy europejskie. 7. We wszystkich zapisach ogłoszenia o zamówieniu, SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający opisuje Przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, to należy uznać, że Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisanym wymogom, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważne". 8. W przypadku zaoferowania przez wykonawcę realizacji Przedmiotu zamówienia w sposób niezgodny z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis Przedmiotu zamówienia się odnosi, to wykonawca obowiązany jest udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 -107 Ustawy PZP, że proponowane rozwiązanie w równoważnym stopniu spełnia wymagania określone w opisie Przedmiotu zamówienia (dalej „Przedmiotowe środki dowodowe”). 9. Przedmiotowe środki dowodowe nie podlegają uzupełnieniu. Oferta wykonawcy, który zaoferuje realizację Przedmiotu zamówienia w sposób niezgodny z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis przedmiotu zamówienia się odnosi, a nie dostarczy wraz z ofertą Przedmiotowych środków dowodowych, zostanie odrzucona. 10. W przypadku, gdy wykonawca nie złoży w ofercie informacji o tym, że oferuje realizację Przedmiotu zamówienia w sposób niezgodny z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis Przedmiotu zamówienia się odnosi, to Zamawiający uzna, że wykonawca zaoferował realizację Przedmiotu zamówienia w sposób zgodny z normami, ocenami technicznymi, specyfikacjami technicznymi i systemami referencji technicznych, do których opis Przedmiotu zamówienia się odnosi. 11. Zamawiający, stosownie do art. 95 Ustawy PZP wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia w zakresie szczegółowo opisanym w Rozdziale 4 ust.1 SWZ. 12. Postanowienia dotyczące sposobu weryfikacji zatrudnienia tych osób na podstawie stosunku pracy oraz uprawnień Zamawiającego w zakresie kontroli spełniania przez wykonawcę wymagań związanych z zatrudnianiem znajdują się we Wzorze Umowy stanowiącym Załącznik nr 4 do SWZ.
Interne Kennung: KW-WWA-280.36.2026.DM
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Zamawiający korzysta z uprawnienia zapisanego w art. 139 Ustawy PZP, tj. najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w Postępowaniu, jeżeli takie warunki zostały przewidziane.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50222000 Reparatur und Wartung von Schienenfahrzeugen
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usług obejmujących wykonanie następujących prac (dalej „Przedmiot zamówienia”): a) czynności czwartego poziomu utrzymania (P4) w ramach 1 (jednej) obsługi technicznej dla wózków pojazdu SA105 (213M) o numerze fabrycznych 001 (dalej zwanym „SZT” lub „Pojazdem”), przy czym na 1(jedną) obsługę techniczną przypada komplet wózków na Pojeździe, tj.: 1 (jeden) wózek napędowy 19MN i 1(jeden) wózek toczny 32AN (dalej „Wózki”)(dalej wszystkie czynności wymienione w niniejszej lit. zwane „Zadaniami Podstawowymi”); b) z zastrzeżeniem ust. 2 prace fakultatywne związane z wykonaniem czynności czwartego poziomu utrzymania P4 wózków, wykraczające poza zakres prac przewidzianych w lit a.(dalej powyższe prace fakultatywne zwane „Zadaniami Fakultatywnymi”) c) z zastrzeżeniem ust. 2, inne prace nieskładające się na Zadania Podstawowe ani Zadania Fakultatywne niezbędne do przywrócenia prawidłowego funkcjonowania Wózków lub do spełnienia wymogu, o którym mowa w §6 ust. 1 Wzoru Umowy (dalej „Zadania Pozaplanowe”). Zamawiający wraz z Wózkami przekaże Wykonawcy materiały/części/podzespoły wskazane w zał. nr 8 do Wzoru Umowy (Zał. nr 4 do SWZ). Pozostałe części, materiały, podzespoły, normalia konieczne do wykonania Przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest zorganizować na własny koszt i ryzyko. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, rodzaj, warunki wykonania usługi określone zostały w Zał. nr 4 do SWZ. 2. Zamawiający zastrzega sobie możliwość dokonania jednostronnego zlecenia realizacji Przedmiotu zamówienia w zakresie obejmującym Zadania Fakultatywne i Zadania Pozaplanowe (dalej „Opcja Zadań Dodatkowych”). Skorzystanie przez Zamawiającego z Opcji Zadań Dodatkowych obliguje wykonawcę do zrealizowania Przedmiotu zamówienia również w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. 3. Zamawiający uprawniony jest korzystać z Opcji Zadań Dodatkowych, w sytuacji gdy przywrócenie danego wózka do pełnej sprawności wymaga zrealizowania, odpowiednio, Zadań Fakultatywnych lub Zadań Pozaplanowych. Zamawiający uprawniony jest do korzystania z Opcji Zadań Dodatkowych w całości lub częściach zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia względem Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z Opcji Zadań Dodatkowych. 4. Przekazanie oraz odbiór Wózków, odbędzie się na terenie Punktu Utrzymania Taboru Zamawiającego, tj. PUT Poznań, ul. Kolejowa 23, 60-717 Poznań. 5.Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia z należytą starannością zgodnie z Dokumentacją Systemu Utrzymania Pojazdów oraz Dokumentacją Techniczno-Ruchową Pojazdów. 6. We wszystkich zapisach ogłoszenia o zamówieniu, SWZ oraz jej załącznikach, w których Zamawiający opisuje Przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to należy uznać, że Zamawiający dopuszcza produkt równoważny, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważny" (dalej „Produkt równoważny”). 7. W przypadku zaoferowania przez wykonawcę realizacji Przedmiotu zamówienia (Zadania Podstawowe i Zadania Fakultatywne) przy wykorzystaniu Produktów równoważnych, tj. wskazania przez wykonawcę tej okoliczności w złożonej ofercie, wykonawca, obowiązany jest wykazać, że planowane do użycia przez niego Produkty równoważne spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. W takiej sytuacji wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty: a) sprawozdanie (dokumentację) sporządzoną zgodnie z Rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka i uchylającym rozporządzenie (WE) nr 352/2009 (Dz. U. UE. L. z 2013 r. Nr 121, str. 8 z późn. zm.) zał. 1 pkt. 5.2 z oceny znaczenia zmiany (oceny potencjalnego wpływu zmiany na bezpieczeństwo) oraz sprawozdanie (dokumentację) z procesu zarządzania ryzykiem z wprowadzonej zmiany polegającej na zastosowaniu części zamiennych równoważnych, sporządzoną zgodnie z art. 2 pkt 1 Rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) nr 402/2013 z dnia 30 kwietnia 2013 r. w sprawie wspólnej metody oceny bezpieczeństwa w zakresie wyceny i oceny ryzyka i uchylającego rozporządzenie (WE) nr 352/2009 (Dz. U. UE. L. z 2013 r. Nr 121, str. 8 z późn. zm.), b) dokumentację techniczną w postaci rysunku technicznego Produktu równoważnego, opinii sprawdzającej czy zastosowane Produkty równoważne mają podobne lub lepsze funkcje i osiągi jak materiały oryginalne wydany przez jednostkę notyfikowaną lub podmioty uprawnione do tego oraz deklaracji zgodności z typem/certyfikaty weryfikacji WE (w zależności od klasyfikacji zmiany). (dalej wszystkie wskazane powyżej dokumenty zwane łącznie dalej „Dokumentami potwierdzającymi równoważność”). W przypadku Zadań Pozaplanowych Dokumenty potwierdzające równoważność będą wymagane najpóźniej przed rozpoczęciem Odbioru Końcowego Wózka. 8. Dokumenty potwierdzające równoważność nie podlegają uzupełnieniu. Oferta wykonawcy, który zaoferuje realizację Przedmiotu zamówienia przy wykorzystaniu Produktów równoważnych, a nie dostarczy wraz z ofertą Dokumentów potwierdzających równoważność zostanie odrzucona. 9. W przypadku, gdy wykonawca nie złoży w ofercie informacji o zastosowaniu Produktów równoważnych, to Zamawiający uzna, że wykonawca zaoferował realizację Przedmiotu zamówienia przy wykorzystaniu produktów zdefiniowanych w opisie Przedmiotu zamówienia.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający przewiduje w trakcie realizacji zamówienia możliwość skorzystania z prawa opcji, o którym mowa w art. 441 Ustawy PZP w zakresie obejmującym Zadania Fakultatywne i Zadania Pozaplanowe (dalej „Opcja Zadań Dodatkowych”). Skorzystanie przez Zamawiającego z Opcji Zadań Dodatkowych obliguje wykonawcę do zrealizowania Przedmiotu zamówienia również w zakresie wskazanym przez Zamawiającego. Zamawiający uprawniony jest korzystać z Opcji Zadań Dodatkowych, w sytuacji gdy przywrócenie danego wózka do pełnej sprawności wymaga zrealizowania, odpowiednio, Zadań Fakultatywnych lub Zadań Pozaplanowych. Zamawiający uprawniony jest do korzystania z Opcji Zadań Dodatkowych w całości lub częściach zgodnie ze swoim zapotrzebowaniem. Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia względem Zamawiającego z tytułu nieskorzystania przez Zamawiającego z Opcji Zadań Dodatkowych. Istotne postanowienia do umowy dotyczące warunków uruchamiania prawa opcji zostały określone we Wzorze umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ.