538466-2026 - Wettbewerb
Ungarn – Bauinstallationsarbeiten – Ingatlan felújítás, korszerűsítés 2026
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ingatlan felújítás, korszerűsítés 2026
Beschreibung: Kivitelezési keretszerződés a Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat tulajdonában álló ingatlanok – különösen intézmények, szolgáltató létesítmények, lakóépületek (és ezek kertjeinek és udvarainak) – elsősorban építészeti, épületgépészeti és épületvillamos – karbantartása, felújítása, bővítése, bontása, továbbá korszerűsítése – az energetikai korszerűsítést is ideértve. Kivitelező feladatát képezi továbbá – eseti jelleggel – az egyes beruházási munkákra tervek készítése, esetleges átdolgozása, engedélyeztetése, és az elkészült munkák használatba vételi engedélyének megszerzésében való közreműködés is.
Interne Kennung: EKR000457332026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: A Kbt. szerint.
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45300000 Bauinstallationsarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Kivitelezési keretszerződés a Budapest Főváros XIII. Kerületi Önkormányzat tulajdonában álló ingatlanok – különösen intézmények, szolgáltató létesítmények, lakóépületek (és ezek kertjeinek és udvarainak) – elsősorban építészeti, épületgépészeti és épületvillamos – karbantartása, felújítása, bővítése, bontása, továbbá korszerűsítése – az energetikai korszerűsítést is ideértve. Kivitelező feladatát képezi továbbá – eseti jelleggel – az egyes beruházási munkákra tervek készítése, esetleges átdolgozása, engedélyeztetése, és az elkészült munkák használatba vételi engedélyének megszerzésében való közreműködés is. A keretszerződés határozott időre, a hatályba lépésétől számított minimum 12 hónapra, de legfeljebb 36 hónapra kerül megkötésre, a II.2.7. pont szerint. A keretszerződés keretösszege: 1.500.000.000 Ft (12 hónapra) meghosszabbítások esetén, alkalmanként a 1.500.000.000 Ft-tal növekszik. Ajánlatkérő a mindenkori keretösszeg 70%-ára vállal lehívási kötelezettséget. Ajánlatkérő kifejezetten felhívja az ajánlattevők figyelmét, hogy a karbantartási-felújítási munkákat jelentős részben működő (azaz a munkák ideje alatt is üzemelő) intézményekben kell elvégezni. A teljesítés várható menyisége szempontjából releváns adatok (megelőző időszak mennyiségei; hasznos alapterület): - 2025. évben 41 db ingatlanban végzett munkák, összesen 38917 m2-en (a bérházakban és a részben kezelt ingatlanokban végzett beruházások nélkül). - A fentiek közül 2025-ben a működő (azaz a munkák ideje alatt is üzemelő) intézményekben végzett munkák mennyisége: 37 db, a működő intézményben végzett munkák összesen 29563 m2-en. Az ingatlanok aktuális listája a szerződés mellékletét képezi. (A teljesítésbe bevont ingatlanok listája tájékoztató jellegű, ezt az Ajánlatkérő egyoldalú bejelentéssel módosíthatja, bővítheti, mely a Kbt. 141. § (4) bekezdés a) pontja szeirnti módosításnak minősül.) Ajánlatkérő az egyes konkrét munkák elvégzésére a keretszerződés alapján egyedi megállapodást köt nyeretes ajánlattevővel. Az egyedi megállapodásokban 10 % tartalékkeret kerülhet kikötésre a keretszerződésben szabályozott módon. Tételes feladatjegyzéket (továbbiakban: Egységár-gyűjtemény), valamint a rezsióradíj-táblázatot a dokumentáció melléklete tartalmazza. Ajánlatkérő jogosult megrendelni a szerződés teljesítési időszakában szükségessé váló, a szerződés tárgyával összefüggő és a keretösszegből még finanszírozható olyan fenntartási jellegű munkákat is, amelyet az Egységár-gyűjtemény tételesen nem tartalmaz. Ajánlatkérő az Egységár-gyűjtemény egyes tételei tekintetében az ott hivatkozott meghatározott gyártmányú vagy eredetű dolog, illetve konkrét eljárás, amely egy adott gazdasági szereplő termékeit vagy az általa nyújtott szolgáltatásokat jellemzi, védjegy, szabadalom, tevékenység, személy, típus vagy adott származásra vagy gyártási folyamat esetében, ha az egyes gazdasági szereplők vagy termékek előnyben részesítéséhez vagy kiszorításához vezetne, az azokkal egyenértékű megajánlásokat is elfogadja, mivel a szerződés tárgya kellően pontos és érthető leírása ezek nélkül nem lett volna lehetséges. Az egyenértékűség tényét az ajánlattevőnek igazolnia kell. Ajánlatkérő műszaki egyenértékűség alatt a következőket érti: létesítmény, termék vagy szolgáltatás olyan meghatározó műszaki paramétere, amely mérhető, és amelynek előírt mérőszámát több létesítmény, termék vagy szolgáltatás is teljesítheti. Ajánlatkérő a 235/2024. (VIII. 8.) Korm. rendelet 13. § (1) bek. g) pontja alapján fenntartja, hogy a munkák során keletkező bontott anyagra igényt tartson, melyet a nyertes ajánlattevőnek térítésmentesen kell biztosítani (külön kezelési vagy más jogcímen érvényesített költség nélkül). Ajánlatkérő fenntartja a jogot arra, hogy egyes kivitelezési (beruházási) feladatokra külön közbeszerzési eljárást folytasson.
Interne Kennung: EKR000457332026/1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 45400000 Baufertigstellung, 45211300 Bau kompletter Wohnhäuser, 45212000 Bauarbeiten für Gebäude, die der Freizeitgestaltung, dem Sport, der Kultur, der Unterbringung und Verpflegung dienen, 45214000 Bauarbeiten für Schulen oder Forschungsanstalten, 45215000 Bauarbeiten für Gebäude im Gesundheits- und Sozialwesen, für Krematorien und öffentliche Toiletten, 71200000 Dienstleistungen von Architekturbüros, 45262690 Modernisierung von Altbauten, 45453000 Überholungs- und Sanierungsarbeiten
Optionen:
Beschreibung der Optionen: A keretszerződés keretösszege: 1.500.000.000 Ft (12 hónapra) meghosszabbítások esetén, alkalmanként a 1.500.000.000 Ft-tal növekszik.