538535-2026 - Wettbewerb
Polen – Datenspeicherung – Wdrożenie i wsparcie techniczne systemu klasy ITSM wspierającego obsługę procesów informatycznych w PFRON
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung - Änderungsbekanntmachung
Dienstleistungen - Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelWdrożenie i wsparcie techniczne systemu klasy ITSM wspierającego obsługę procesów informatycznych w PFRON
Beschreibung4.1. Przedmiotem zamówienia Przedmiotem Zamówienia jest realizacja: 4.1.2. Zadanie nr 1 (zamówienie podstawowe) – wdrożenie i uruchomienie działającego Systemu ITSM w modelu usługi SaaS, spełniającego wymagania opisane w OPZ i Umowie. Zadanie nr 1 podzielone jest na poniższe Etapy: 4.1.2.1. Etap 1 – wykonanie analizy przedwdrożeniowej, szczegółowo opisanej w pkt. od 12.6 do 12.7. Termin realizacji 1 miesiąc od dnia zawarcia Umowy. 4.1.2.2. Etap 2 – wdrożenie Systemu ITSM. Szczegółowy opis wdrożenia został opisany w pkt. od 12.8 do 12.29. Termin realizacji 5 miesięcy od zakończenia Etapu nr 1. 4.1.2.3. Etap 3 – Wykonawca przeprowadzi dla Zamawiającego warsztaty powdrożeniowe, dla każdego wdrożonego modułu Systemu ITSM. Termin realizacji warsztatów zostanie uzgodniony w czasie trwania Etapu nr 2. 4.1.2.4. Etap 4 – start produkcyjny oraz świadczenie usługi wsparcia, utrzymania i rozwoju Systemu. 4.1.2.5. Etap 5 – Wykonawca dostarczy Zamawiającemu kompletną dokumentację powdrożeniową, w terminie maksymalnie do 3 miesięcy od zakończenia Etapu 2. 4.2. Zadanie nr 2 (zamówienie podstawowe) – świadczenie usługi wsparcia i utrzymania Systemu ITSM, przez okres 36 miesięcy od zakończenia Etapu 2 (szczegółowy opis w Zał. Nr 1 dp SWZ). 4.3. Zamówienie w ramach opcji – zmiany w konfiguracji Systemu ITSM gdy wymagane jest podjęcie działań przez Wykonawcę – maksymalnie do 600 Roboczogodzin. 4.4. System wpierający obsługę procesów informatycznych w PFRON musi zostać wdrożony w modelu usługi SaaS - wraz z udzieleniem niezbędnych licencji dla 40 operatorów i 5 administratorów. Na czas trwania Etapu 2 Wykonawca udzieli Zamawiającemu licencji bezpłatnych (trial). Zamawiający wymaga, aby wszelkie dane przetwarzane w ramach Systemu klasy ITSM/CMDB (w tym bazy danych, kopie zapasowe, logi systemowe oraz pliki tymczasowe) były przechowywane i przetwarzane wyłącznie w Centrach Przetwarzania Danych (CPD) zlokalizowanych na terytorium Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Wykonawca zobowiązany jest przed zawarciem umowy poda precyzyjną, fizyczną lokalizację (kraj oraz region) Głównego i Zapasowego Centrum Przetwarzania Danych, w których świadczona będzie usługa SaaS. Złożenie oferty 18.4. Ofertę należy przygotować na Formularzu Oferty stanowiącym Załącznik nr 3 do SWZ. Do oferty należy dołączyć następujące dokumenty i oświadczenia: 18.4.1. zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania Wykonawcy do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, o którym mowa w punkcie 7.4 SWZ (jeżeli dotyczy). Wzór zobowiązania – Załącznik nr 7 do SWZ; 18.4.2. oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, o którym mowa w punkcie 11.3 SWZ, sporządzone zgodnie z Załącznikiem nr 6 do SWZ (jeżeli dotyczy); 18.4.3. dokument zawierający wyjaśnienia wraz uzasadnieniem, dlaczego zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa (patrz pkt 18.6 SWZ poniżej) - jeżeli Wykonawca zastrzega w poufności część informacji jako stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa. 18.4.4. W celu potwierdzenia, że osoba/-y działająca/-e w imieniu Wykonawcy jest/są umocowana/-e do jego reprezentowania Zamawiający żąda złożenia: a) odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru (Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia takich dokumentów, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów); b) pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania Wykonawcy (jeżeli umocowanie do reprezentowania nie wynika z dokumentu rejestrowego, o którym mowa w punkcie 18.4.4. lit. a) powyżej);
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsDienstleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72317000 Datenspeicherung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48218000 Lizenzverwaltungssoftwarepaket, 48790000 Versionsprüfungssoftwarepaket
5. Los
LosLOT-0001
BeschreibungRozdział 4. Opis przedmiotu zamówienia. 4.1. Przedmiotem zamówienia Przedmiotem Zamówienia jest realizacja: 4.1.2. Zadanie nr 1 (zamówienie podstawowe) – wdrożenie i uruchomienie działającego Systemu ITSM w modelu usługi SaaS, spełniającego wymagania opisane w OPZ i Umowie. Zadanie nr 1 podzielone jest na poniższe Etapy: 4.1.2.1. Etap 1 – wykonanie analizy przedwdrożeniowej, szczegółowo opisanej w pkt. od 12.6 do 12.7. Termin realizacji 1 miesiąc od dnia zawarcia Umowy. 4.1.2.2. Etap 2 – wdrożenie Systemu ITSM. Szczegółowy opis wdrożenia został opisany w pkt. od 12.8 do 12.29. Termin realizacji 5 miesięcy od zakończenia Etapu nr 1. 4.1.2.3. Etap 3 – Wykonawca przeprowadzi dla Zamawiającego warsztaty powdrożeniowe, dla każdego wdrożonego modułu Systemu ITSM. Termin realizacji warsztatów zostanie uzgodniony w czasie trwania Etapu nr 2. 4.1.2.4. Etap 4 – start produkcyjny oraz świadczenie usługi wsparcia, utrzymania i rozwoju Systemu. 4.1.2.5. Etap 5 – Wykonawca dostarczy Zamawiającemu kompletną dokumentację powdrożeniową, w terminie maksymalnie do 3 miesięcy od zakończenia Etapu 2. 4.2. Zadanie nr 2 (zamówienie podstawowe) – świadczenie usługi wsparcia i utrzymania Systemu ITSM, przez okres 36 miesięcy od zakończenia Etapu 2 (szczegółowy opis w Zał. Nr 1 dp SWZ). 4.3. Zamówienie w ramach opcji – zmiany w konfiguracji Systemu ITSM gdy wymagane jest podjęcie działań przez Wykonawcę – maksymalnie do 600 Roboczogodzin. 4.4. System wpierający obsługę procesów informatycznych w PFRON musi zostać wdrożony w modelu usługi SaaS - wraz z udzieleniem niezbędnych licencji dla 40 operatorów i 5 administratorów. Na czas trwania Etapu 2 Wykonawca udzieli Zamawiającemu licencji bezpłatnych (trial).
Zusätzliche Einstufung (cpv): 48790000 Versionsprüfungssoftwarepaket, 48218000 Lizenzverwaltungssoftwarepaket
Optionen
Beschreibung der Optionen1. Zamawiający uprawniony jest do skorzystania w całym okresie obowiązywania Umowy z Prawa opcji polegającej na świadczeniu przez Wykonawcę Usługę Wsparcia Utrzymania i Rozwoju w maksymalnym wymiarze 600 Roboczogodzin . 2. Szczegółowe warunki świadczenia Usługę Wsparcia Utrzymania i Rozwoju określa OPZ. 3. O zamiarze skorzystania z Prawa opcji Zamawiający poinformuje Wykonawcę poprzez przekazanie odpowiedniego komunikatu w rozumieniu paragrafu 6 ust. 6 określając zakres w jakim Zamawiający będzie z Prawa opcji korzystał. 4. Zamawiający nie ma obowiązku korzystać z Prawa opcji. Wykonawcy nie przysługuje prawo roszczeń z tytułu niewykorzystania Prawa opcji w całości bądź części lub jego pełnej wartości. 5. Zamawiający ma prawo skorzystać z Prawa opcji nieograniczoną ilość razy, aż do wyczerpania liczby roboczogodzin o której mowa w paragraf 3 ust. 1 umowy.