53863-2025 - Ergebnis
Polen – Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen – „Świadczenie usług wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Pleśna”
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Świadczenie usług wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Pleśna”
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług wywozu i zagospodarowania odpadów komunalnych z terenu Gminy Pleśna, z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, z nieruchomości na których znajdują się domki letniskowe lub inne nieruchomości wykorzystywane jedynie przez część roku na cele rekreacyjno-wypoczynkowe, budynków użyteczności publicznej Gminy Pleśna oraz obsługa a także odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.
Vorherige Bekanntmachung: 516414-2024
Interne Kennung: IKOS.271.13.2024
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90511000 Abholung von Siedlungsabfällen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Część I obejmującą odbieranie i zagospodarowanie odpadów z sektora A
Beschreibung: który obejmuje następujące miejscowości: Rzuchowa, Szczepanowice, Dąbrówka Szczepanowska, Lubinka, Janowice. Ilość mieszkańców w sektorze: ok. 4500, ilość budynków mieszkalnych: ok. 1500,
Interne Kennung: IKOS.271.13.2024 -I
Haupteinstufung (cpv): 90000000 Abwasser- und Abfallbeseitigungs-, Reinigungs- und Umweltschutzdienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Los: LOT-0002
Titel: Część II obejmującą odbieranie i zagospodarowanie odpadów z sektora B
Beschreibung: który obejmuje następujące miejscowości: Pleśna, Łowczówek, Świebodzin, Rychwałd, Lichwin, Woźniczna. Ilość mieszkańców w sektorze: ok. 5500 osoby, ilość budynków mieszkalnych: ok. 1800.
Interne Kennung: IKOS.271.13.2024 -II
Los: LOT-0003
Titel: Część III odbiór odpadów komunalnych z terenu gminy Pleśna z koszy ulicznych oraz kontenerach o pojemności 7 m3 i 1,1 m3.
Beschreibung: A) Kosze uliczne o pojemności 60 l stanowią własność Zamawiającego ich rozmieszczenie w poszczególnych sołectwach w Gminie Pleśna przedstawia poniższa tabela: Lp. Miejscowość Liczba pojemników (koszy) Lokalizacja 1. Pleśna 31 • Centrum Pleśnej obok Urzędu Gminy – 4 szt., • Centrum Pleśnej - plac targowy - 4 szt. • Centrum Pleśnej – droga na Batylową - 2 szt. • Droga gminna Pleśna – Szczepanowice obok Przedszkola w Pleśnej – 1 szt. • Droga gminna Pleśna – Szczepanowice obok Ośrodka Zdrowia – 1 szt. • Orlik – 4 szt., • Tablica ogłoszeń przy skrzyżowaniu dróg Pleśna – Łowczów, Pleśna – Piotrkowice – 1 szt. • Przystanki autobusowe 10 szt. • Pleśna Łowczówek ścieżka przyrodnicza- 2 szt. • Pleśna droga do „orlika obok nr domu 292A – 1 szt. • Pleśna przysiółek Gądówka obok nr domu 544 - 1 szt. 2. Świebodzin 12 • Centrum wsi – 5 szt. • Siłownia plenerowa - 3 szt. • Przystanek autobusowy – 2 szt. • Parking koło Szkoły Podstawowej – 2 szt. 3. Lichwin 22 • Centrum wsi 10szt. • Przystanki autobusowe – 3szt. • Centrum Pamięci - 5 szt. • Ścieżka edukacyjna "kamieniołom" - 3 szt. • Siłownia plenerowa - 1 szt. 4. Rzuchowa 11 • Centrum wsi – 3 szt. • Na skrzyżowaniu dróg powiatowych – 1 kosz • Przystanek obok kapliczki – 2 szt. • Przystanki autobusowe – 5 szt. 5. Dąbrówka Szczepanowska 8 • Przystanki autobusowe – 4szt. • Siłownia plenerowa - 3 szt. • Droga przy kaplicy -1szt. • Ogrodzenie przy wejściu do budynku byłej Szkoły – 1 szt. 6. Janowice 8 • Przystanki autobusowe – 4szt. • Siłownia plenerowa - 3 szt. • Gierowa droga w kierunku Dunajca- 1szt 7. Woźniczna 5 • Przystanki autobusowe – 3 szt. • Centrum wsi obok sklepu spożywczego – 1 szt. • Świetlica wiejska - 1 szt. 8. Rychwałd 7 • Przystanki autobusowe – 4 szt. • Siłownia plenerowa - 3 szt. 9. Szczepanowice 14 • Przystanki autobusowe – 8 szt. • boisko sportowe koło szkoły - 6 szt. 10. Lubinka 10 • Przystanki autobusowe – 5szt. • stanica rowerowa - 5 szt. 11. Łowczówek 11 • Przystanki autobusowe – 4 szt. • Droga na stację kolejową obok domu nr 241 – 1 szt. • Cmentarz Legionistów w raz ze stanicą rowerową - 6 szt. Razem: 139 1.Opróżnianie koszy odbywać się będzie z częstotliwością raz na dwa tygodnie. Usługa opróżniania koszy wykonywana będzie zgodnie z harmonogramem dostarczonym przez Wykonawcę w dniu podpisania umowy. 2.Wykonawca zobowiązany jest do zachowania należytej staranności przy opróżnianiu koszy, a w szczególności do usunięcia śmieci z jezdni, parkingu lub chodnika, które mogą wypadać podczas opróżniania koszy i kontenerów. 3.Wykonawca zobowiązany jest do bieżącego informowania Zamawiającego o uszkodzonych pojemnikach lub innych nieprawidłowościach występujących w trakcie realizacji zamówienia . B) Zamawiający zastrzega sobie prawo do wskazania lokalizacji gdzie na zgłoszenie telefoniczne Wykonawca podstawi kontenery o pojemności 7 m3 i 1,1 m3 a ich opróżnianie będzie odbywać się wyłącznie po uzgodnieniu telefonicznym Zamawiający szacuje w okresie realizacji zamówienia wywóz ok. 50 kontenerów o pojemności 7 m3 i 150 kontenerów o pojemności 1,1 m3. Odbiór kontenerów odbywać się będzie wyłącznie po uzgodnieniu telefonicznym i może ulec zmniejszeniu w zależności od rzeczywistych potrzeb Zamawiającego. Ilości wywożonych odpadów podana w Części III SIZW mogą ulec zmianie w czasie obowiązywania umowy. Z tytułu różnicy w ilości wywożonych odpadów Zamawiający nie będzie ponosił dodatkowych kosztów. Podstawę ustalenia wynagrodzenia za odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z koszy ulicznych oraz kontenerach o pojemności 7 m3 i 1,1 m3. stanowić będzie stawka za 1 Mg odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych. Przewidywana szacunkowa roczna ilość odpadów komunalnych odebranych z terenu gminy Pleśna z koszy ulicznych oraz w kontenerach o pojemności 7 m3 i 1,1 m3.1 wynosi 150 Mg
Interne Kennung: IKOS.271.13.2024 -III
Los: LOT-0004
Titel: Część IV odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z budynków użyteczności publicznej Gminy Pleśna.
Beschreibung: Wywóz odpadów obejmuje: Niesegregowane (zmieszane ) odpady komunalne kod 20 03 01 oraz odpady gromadzone w sposób selektywny 20 01 01, 20 01 02, 20 01 08, 20 01 39, 20 01 40, 20 02 01, 20 01 99, 15 01 01, 15 01 02, 15 01 03, 15 01 04, 15 01 05, 15 01 06, 15 01 07 z następujących lokalizacji: 1) Pleśna – Urząd Gminy - 1 szt. poj. typ PA 1,1 (1100 l) - wywóz 1 raz w tygodniu. 2) Pleśna – Plac targowy – 1 szt. poj. typ SM 120 (120 l) – 1 raz w tygodniu. 3) Pleśna – Świetlica Profilaktyczno Wychowawcza - 1 szt. poj. typ SM 120 (120 l) - wywóz co dwa tygodnie. 4) Ośrodek Relaks – 1szt. poj. typ PA 1,1 (1100 l) - wywóz co dwa tygodnie. 5) Wieża widokowa Dąbrówka Szczepanowska 1szt. poj. typ PA 1,1 (1100 l) - wywóz co dwa tygodnie. Przewidywana masa roczna masa odpadów wyniesie 35 Mg Pojemniki zapewni Wykonawca i ustawi je w miejscach wskazanych przez Zamawiającego, w terminie 2 tygodni od daty podpisania umowy, nie później jednak niż do dnia 31.12.2024 r. Podstawę ustalenia wynagrodzenia za odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z budynków użyteczności publicznej Gminy Pleśna stanowić będzie stawka za 1 Mg odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych.
Interne Kennung: IKOS.271.13.2024 -IV
Los: LOT-0005
Titel: Część V Obsługa oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych pochodzących obsługa z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych
Beschreibung: Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowany będzie na działce nr 534/2 położonej w miejscowości Rzuchowa w bezpośrednim sąsiedztwie gminnej oczyszczalni ścieków, stanowiącej własność Gminy Pleśna. W PSZOK będą zbierane odpady komunalne zebrane w sposób selektywny, wytworzone przez mieszkańców nieruchomości położonych na terenie Gminy Pleśna, którzy są objęci systemem gospodarki odpadami i wnoszą opłatę z tego tytułu na rzecz Gminy. Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych będzie czynny zgodnie z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Pleśna i dostępny co najmniej raz w tygodniu tj. w sobotę przez co najmniej 6 godzin od godziny 7.00 do 13:00. Szacowana ilość odebranych odpadów z PSZOK Rodzaj odpadów Szacowana Ilość odpadów w 2024 roku [Mg] Bioodpady 80,00 Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny 10,00 Meble i odpady wielkogabarytowe 190,00 Zużyte opony 20,00 Gruz ceglany lub betonowy 10,00 Pozostałe odpady budowlane i rozbiórkowe 20,00 Odpady ceramiczne i elementy wyposażenia 10,00 Papier 5,00 Tworzywa sztuczne 5,00 Szkło 5,00 Tekstylia 5,00 Popiół 30,00 Pozostałe odpady, które zobowiązany będzie odbierać Wykonawca tj. metale, odpady niebezpieczne, odpady opakowaniowe wielomateriałowe, przeterminowane leki i chemikalia, zużyte baterie i akumulatory, , nie były odbierane w PSZOK lub stanowią niewielkie frakcje (poniżej 1 Mg rocznie). Przewidywana szacunkowa roczna ilość odpadów komunalnych odebranych z terenu gminy Pleśna z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych wynosi 390 Mg Podane powyżej ilości odpadów należy traktować jako orientacyjne i Wykonawcy nie przysługuje prawo dodatkowego wynagrodzenia lub odszkodowania za osiągnięcie innych wielkości. Podstawę ustalenia wynagrodzenia za odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z PSZOK w Rzuchowej stanowić będzie stawka za 1 Mg odebranych i zagospodarowanych odpadów komunalnych. Wykonawca zobowiązany jest do bieżącej obsługi oraz odbierania i zagospodarowania segregowanych odpadów komunalnych bezpośrednio z PSZOK przekazanych przez właścicieli nieruchomości na których zamieszkują mieszkańcy w szczególności: a. bioodpadów (kod, 20 02 01), b. odpadów nie kwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, przeterminowanych leków i chemikaliów, odpadów niebezpiecznych (kod 20 01 32, 20 01 13*, 20 01 14*, 20 01 15*, 20 01 19*, 20 01 27*, 20 01 29, 15 01 10*, 20 01 21* 20 01 27*, 20 01 28, 20 01 30), c. zużytych baterii i akumulatorów (kod 20 01 33*, 20 01 34), d. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (kod 20 01 23*, 20 01 35*, 20 01 36), e. mebli i innych odpadów wielkogabarytowych (kod 20 03 07), f. zużytych opon (kod 16 01 03), g. popiołu (kod 20 01 99), h. odpadów budowlanych i rozbiórkowych (kody z grupy 17, tzn. 17 01 01, 17 01 02, 17 01 03, 17 01 07, 17 02 01, 17 02 02, 17 02 03, 17 03 02, 17 03 80, 17 04 01, 17 04 02, 17 04 03, 17 04 04, 17 04 05, 17 04 06, 17 04 07, 17 04 11, 17 05 04, 17 05 08, 17 06 04, 17 08 02 i 17 09 04) – w tym styropian budowlany. i. odzieży i tekstyliów (20 01 10, 20 01 11). j. papier (kod 20 01 01), k. metale (kod 20 01 40), l. tworzywa sztuczne (kod 20 01 39), m. szkło (kod 20 01 02), n. odpadów opakowaniowe wielomateriałowe (kod 15 01 05), Zamawiający zaopatrzy PSZOK w Rzuchowej przynajmniej w następujące kontenery i pojemniki: kontener KP7 Odpady ulegające biodegradacji - poj. 7 m3 kontener KP7 na Meble i odpady wielkogabarytowe - o poj. 7 m3 kontener KP7 na Zużyte opony - o poj. 7 m3 kontener KP7 na odpady z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia - o poj. 7 m3 Pojemnik do segregacji typu 1,1 na papier Pojemnik do segregacji 1,1 na opakowania metalowe Pojemnik do segregacji 1,1 na opakowania z tworzyw sztucznych Pojemnik do segregacji 1,1 na opakowania wielomateriałowe Wykonawca będzie miał obowiązek doposażyć PSZOK na czas obowiązywania umowy w pozostałe niezbędne pojemnik w celu zapewnienia selektywnej zbiórki odpadów. Wykonawca po odebraniu odpadów zobowiązany będzie zapewnić tymczasowy pojemnik/kontener zastępczy lub niezwłocznie (nie dłużej niż przy ponownym otwarciu PSZOK oddać zabrany pojemnik/kontener. Pojemniki/kontenery będą posiadały oznaczenia Zamawiającego lub Wykonawcy. Pojemniki/kontenery należące do Zamawiającego, Wykonawca zobowiązany jest zwrócić w stanie niepogorszonym do końca terminu wykonywania usług objętych niniejszym zamówieniem. Kontenery i pojemniki będą: 1) przeznaczone do zbiórki i transportu odpadów komunalnych; 2) odpowiedniej jakości i spełniające normy krajowe i europejskie; 3) odporne na promieniowanie UV, mróz, wysoką temperaturę, nagrzewanie i chemikalia; 4) przystosowane do opróżniania przy pomocy pojazdu hakowego lub bramowego; 5) w dobrym stanie technicznym i sanitarnym. Wykonawca będzie odbierać odpady pojazdami przystosowanymi do odbierania odpadów komunalnych (w tym pojazdami do transportu pojemników kontenerowych). W przypadku awarii pojazdu, Wykonawca zobowiązany jest do dysponowania dodatkowym pojazdem, umożliwiającym mu odbiór odpadów w ustalonym terminie. Wykonawca zobowiązany jest do przekazywania selektywnie zebranych odpadów komunalnych bezpośrednio lub za pośrednictwem innego zbierającego odpady do instalacji odzysku lub unieszkodliwiania odpadów zgodnie z hierarchią sposobów postępowania z odpadami, o której mowa w art. 17 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2023 r. poz. 1587 ze zm.). Wykonawca zobowiązany jest również do zapewnienia właściwego zabezpieczenia transportowanych odpadów podczas świadczenia usługi transportu odpadów do instalacji przed oddziaływaniem czynników atmosferycznych oraz zabezpieczenie w sposób uniemożliwiający rozprzestrzenianie się odpadów poza środki t
Interne Kennung: IKOS.271.13.2024 -V