See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare materiale sanitare 38 LOTURI
Beschreibung: Achizitie produse materiale sanitare - 38 loturi; Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări/informațiilor suplimentare, astfel: - în a 12 a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor, pentru clarificările solicitate cu 21 zile înaintea termenului limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 2026/6
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Pachet consumabile uz unic compatibile cu aparatul de anestezie Maquet flow-l sau echivalent, pentru un act de anestezie medicala
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 50 pach - maxima 500 pach. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 1 – Min. 18000,00 lei, Max. 180 000,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 1 – Min. 20 pach, Max. 200 pach;
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Sistem de irigare vezicala in Y cu 2 cai
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 3 buc - maxima 120 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 2 – Min. 50,00 lei, Max. 2000,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 2 – Min. 1 buc, Max. 40 buc;
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Sistem de irigare vezicala in Y cu 3 cai
Beschreibung: Cantitate minima 3 buc - cantitate maxima 120 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 3 – 60,00 lei, Max. 2400,00 lei;
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Fibra laser Holimium, 400 microni pentru ureteroscop semirigid sau echivalent
Beschreibung: 4. Cantitate Acord cadru: minim 5 buc - maxima 70 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 4 – Min. 7 000,00 lei, Max. 105 000,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 4 – Min. 2 buc, Max. 30 buc;
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Fibra laser Holimium, 270 microni pentru ureteroscop flexibil, sau echivalent
Beschreibung: 5. Cantitate Acord cadru: minim 5 buc - maxima 70 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 5 – Min. 7 000,00 lei, Max. 105 000,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 5 – Min. 2 buc, Max. 30 buc;
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Set Stent ureteral dublu J 6Ch
Beschreibung: 6. Cantitate Acord cadru: minim 3 buc - maxima 100 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 6 – Min. 150,00 lei, Max. 4 500,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 6 – Min. 1 buc, Max. 30 buc;
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0007
Titel: Set Stent ureteral dublu J 7Ch
Beschreibung: 7 Cantitate Acord cadru: minim 3 buc - maxima 100 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 7 – Min. 150,00 lei, Max. 4 500,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 7 – Min. 1 buc, Max. 30 buc;
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0008
Titel: Set Stent ureteral dublu J 8Ch
Beschreibung: 8. Cantitate Acord cadru: minim 3 buc - maxima 100 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 8 – Min. 150,00 lei, Max. 4 500,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 8 – Min. 1 buc, Max. 30 buc;
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0009
Titel: Pansament hemostatic steril resorbabil din celuloza oxidata
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 50 buc - maxima 300 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 9 – Min. 760,00 lei, Max. 3 800,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 9 – Min. 20 buc, Max. 100 buc;
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0010
Titel: Pudra hemostatica
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 5 buc - maxima 25 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 10 – Min. 120,00 lei, Max. 4 800,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 10 – Min. 2 buc, Max. 80 buc;
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0011
Titel: Aplicator pentru pudra hemostatica
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 5 buc - maxima 25 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 11 – Min. 170,00 lei, Max. 680,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 11 – Min. 2 buc, Max. 8 buc;
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0012
Titel: Kit tub conector pacient de joasa presiune spiralat in T cu supapa (valva), ambalat steril
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 40 buc - maxima 80 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 12 – Min. 900,00 lei, Max. 1 350,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 12 – Min. 20 buc, Max. 30 buc;
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0013
Titel: Kit consumabile cu injectomatul tip Spectris Solaris EP, in ambalaj steril sau echivalent
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 176 kit - maxima 460 kit. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 13 – Min. 14 820,00 lei, Max. 39 000 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 13 – Min. 76 kit, Max. 200 kit;
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0014
Titel: Circuit / tubulatura ventilatie mecanica cu sensor de flux
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 2 buc - maxima 40 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 14 – Min. 160,00 lei, Max. 2 400,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 14 – Min. 1 buc, Max. 15 buc;
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0015
Titel: Circuit / tubulatura cu umidificare pentru ventilator mecanic
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 2 buc - maxima 40 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 15 – Min. 360,00 lei, Max. 5 400,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 15 – Min. 1 buc, Max. 15 buc;
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0016
Titel: Pachet ace si teste glicemie Dr. Auto
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 1 000 test/1000 buc - maxima 20 000 test/ 20 000 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 16 – Min. 680,00 lei/120,00 lei, Max. 11 900,00 lei/2 100,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 16 – Min. 400 test/400 buc, Max. 7000 test/7000 buc;
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0017
Titel: Placa si suruburi 1/3 tubulatura
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 3 buc - maxima 45 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 17 – Min. 1 100,00 lei, Max. 16 500,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 17 – Min. 1 buc, Max. 15 buc;
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0018
Titel: Bisturiu Uz unic nr. 15
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 50 buc - maxima 600 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 18 – Min. 44,00 lei, Max. 440,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 18 – Min. 20 buc, Max. 200 buc;
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0019
Titel: Bisturiu Uz unic nr. 11
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 600 buc - maxima 6000 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 19 – Min. 440,00 lei, Max. 4 400,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 19 – Min. 200 buc, Max. 2000 buc;
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0020
Titel: Fesi tifon 20 cm/10 m
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 50 buc - maxima 1000 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 20 – Min. 105,00 lei, Max. 2 800,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 20 – Min. 15 buc, Max. 400 buc;
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0021
Titel: Dispozitiv mecanic pentru efectuarea bursei
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 3 buc - maxima 15 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 21 – Min. 550,00 lei, Max. 2 750,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 21 – Min. 1 buc, Max. 5 buc;
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0022
Titel: Set consumabile pentru interventii laparoscopice (5 mm)
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 6 set - maxima 30 set. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 22 – Min. 660,00 lei, Max. 3 300,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 22 – Min. 2 set, Max. 10 set;
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0023
Titel: Set consumabile pentru interventii laparoscopice (12 mm)
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 6 set - maxima 30 set. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 23 – Min. 680,00 lei, Max. 3 400,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 23 – Min. 2 set, Max. 10 set;
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0024
Titel: Ciorap pentru gips 7X20
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 5 buc - maxima 45 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 24 – Min. 70,00 lei, Max. 525,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 24 – Min. 2 buc, Max. 15 buc;
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0025
Titel: Ochelari protectie plastic
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 20 buc - maxima 50 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 25 – Min. 112,00 lei, Max. 240,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 25 – Min. 7 buc, Max. 15 buc;
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0026
Titel: Sort de unica folosinta (echipament de protectie ATI)
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 30 buc - maxima 150 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 26 – Min. 30,00 lei, Max. 150,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 26 – Min. 10 buc, Max. 50 buc;
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0027
Titel: Bandaj hemostatic quickcloth sau echivalent
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 3 buc - maxima 15 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 27 – Min. 300,00 lei, Max. 1500,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 27 – Min. 1 buc, Max. 5 buc;
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0028
Titel: Camp operator steril 150x200 cm
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 500 buc - maxima 8000 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 28 – Min. 1200,00 lei, Max. 24 000,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 28 – Min. 150 buc, Max. 3000 buc;
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0029
Titel: Ciorapi compresivi medicinali marimea M
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 2 per - maxima 25 per. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 29 – Min. 70,00 lei, Max. 700,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 29 – Min. 1 per, Max. 10 per;
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0030
Titel: Ciorapi compresivi medicinali marimea L
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 2 per - maxima 25 per. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 30 – Min. 70,00 lei, Max. 700,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 30 – Min. 1 per, Max. 10 per;
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0031
Titel: Canula rectala CH 20
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 50 buc - maxima 500 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 31 – Min. 33,00 lei, Max. 440,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 31 – Min. 15 buc, Max. 200 buc;
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0032
Titel: Canula rectala CH 22
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 50 buc - maxima 500 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 32 – Min. 44,00 lei, Max. 440,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 32 – Min. 20 buc, Max. 200 buc;
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0033
Titel: Splint nazal intern din silicon cu tub
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 5 buc - maxima 40 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 33 – Min. 240,00 lei, Max. 1 800,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 33 – Min. 2 buc, Max. 15 buc;
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0034
Titel: Cateter epistaxis 2 balonase
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 5 buc - maxima 25 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 34 – Min. 560,00 lei, Max. 2 240,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 34 – Min. 2 buc, Max. 8 buc;
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0035
Titel: Hartie EKG NIKON Kohden sau echivalent
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 20 buc - maxima 500 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 35 – Min. 140,00 lei, Max. 4 000,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 35 – Min. 7 buc, Max. 200 buc;
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0036
Titel: Capcana apa sterila
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 9 buc - maxima 60 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 36 – Min. 300,00 lei, Max. 2 000,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 36 – Min. 3 buc, Max. 20 buc;
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0037
Titel: Sonda Dormia
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 3 buc - maxima 25 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 37 – Min. 550,00 lei, Max. 5 500,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 37 – Min. 1 buc, Max. 10 buc;
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0038
Titel: Tub dren pentru uz chirurgical CH 20
Beschreibung: Cantitate Acord cadru: minim 30 buc - maxima 300 buc. Valoarea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 38 – Min. 80,00 lei, Max. 800,00 lei; Cantitatea estimată a celui mai mare contract subsecvent care se anticipează că va fi atribuit pe durata acordului-cadru: Lotul 38 – Min. 10 buc, Max. 100 buc;
Interne Kennung: 38