2. Verfahren
Verfahren
Titel: Doposażenie sprzętu i oprogramowania informatycznego w SPWSZ w Szczecinie w ramach przedsięwzięcia pn. „Wzmocnienie kompetencji onkologicznych w SPWSZ w Szczecinie poprzez modernizację infrastruktury i zakup nowoczesnej aparatury medycznej, umożliwiających wdrożenie zaawansowanych metod diagnostyki i leczenia chorób onkologicznych” zgodnie z wnioskiem KPO...
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Doposażenie sprzętu i oprogramowania informatycznego w SPWSZ w Szczecinie w ramach przedsięwzięcia pn. „Wzmocnienie kompetencji onkologicznych w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie poprzez modernizację infrastruktury i zakup nowoczesnej aparatury medycznej, umożliwiających wdrożenie zaawansowanych metod diagnostyki i leczenia chorób onkologicznych”-zgodnie z wnioskiem KPOD.07.02-IP.10-0052/24 w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO), opisane w załączniku nr 1 do SWZ Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy, stanowiącym załącznik nr 4 do SWZ oraz w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ. 3. Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1do SWZ. 4. Zamawiający przewiduje możliwość współfinansowania realizacji Przedmiotu Umowy jest współfinansowane przez Unię Europejską ze środków pochodzących z Krajowego Planu Odbudowy w ramach projektu pn. „Wzmocnienie kompetencji onkologicznych w Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Szczecinie poprzez modernizację infrastruktury i zakup nowoczesnej aparatury medycznej, umożliwiających wdrożenie zaawansowanych metod diagnostyki i leczenia chorób onkologicznych”-zgodnie z wnioskiem KPOD.07.02-IP.10-0052/24 w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności (KPO) 5. Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia na podstawie art. 257 PZP, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostaną mu przyznane.
Interne Kennung: EP/220/71/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający, działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 PZP, wyznacza termin składania ofert krótszy niż 35 dni (nie krótszy jednak niż 15 dni), uzasadniając powyższe wystąpieniem pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Uzasadnienie faktyczne i prawne: Skrócenie terminu składania ofert jest w pełni uzasadnione wystąpieniem obiektywnej, mierzalnej i pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której zaistnienie uniemożliwia zachowanie terminów ustawowych. I. Uzasadnienie faktyczne i przesłanki pilności Przedmiot zamówienia stanowi integralny element przedsięwzięcia realizowanego w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, którego celem jest wzmocnienie kompetencji onkologicznych Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie poprzez modernizację infrastruktury oraz wdrożenie rozwiązań informatycznych wspierających proces diagnostyki i leczenia pacjentów onkologicznych. Dostawa pakietów oprogramowania nie stanowi samodzielnego zakupu, lecz jest niezbędnym elementem umożliwiającym konfigurację nowo zakupionego sprzętu komputerowego, przygotowanie stanowisk pracy użytkowników, przeprowadzenie odbiorów technicznych oraz uruchomienie infrastruktury informatycznej przewidzianej w Projekcie. Ewentualne opóźnienie w zawarciu umowy skutkowałoby przesunięciem kolejnych etapów realizacji przedsięwzięcia, w tym konfiguracji środowiska informatycznego, odbiorów oraz rozpoczęcia użytkowania zakupionej infrastruktury. Z uwagi na ścisły harmonogram realizacji przedsięwzięcia finansowanego ze środków KPO oraz konieczność osiągnięcia wskaźników projektu w terminach wynikających z dokumentów programowych, zachowanie standardowego terminu składania ofert mogłoby zagrozić terminowej realizacji całego przedsięwzięcia i jego prawidłowemu rozliczeniu. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika zatem nie tylko z obowiązku dochowania terminów wynikających z finansowania projektu, ale przede wszystkim z konieczności zapewnienia ciągłości realizacji przedsięwzięcia służącego udzielaniu świadczeń zdrowotnych w zakresie onkologii oraz uniknięcia opóźnień w uruchomieniu infrastruktury przeznaczonej do realizacji tego celu. II. Zachowanie zasad uczciwej konkurencji i proporcjonalności Zgodnie z ugruntowaną linią orzeczniczą Krajowej Izby Odwoławczej (m.in. wyrok KIO z dnia 4 stycznia 2016 r.), pilność uzasadniająca skrócenie terminu nie musi być tożsama z całkowitą nieprzewidywalnością zdarzeń (jak ma to miejsce przy zamówieniach z wolnej ręki). Może ona wynikać z kumulacji zdarzeń losowych i procedur administracyjnych, o ile przyczyny te mają charakter obiektywny i mierzalny. Przedmiotem zamówienia jest powszechnie dostępne na rynku oprogramowanie. Zamawiający dokonał analizy rynku i uznał, że charakterystyka branży oraz wysoki stopień profesjonalizmu podmiotów dostarczających tego typu rozwiązania pozwala im na przygotowanie rzetelnej, skalkulowanej i konkurencyjnej oferty w terminie 15 dni. Skrócenie terminu nie ogranicza dostępu do zamówienia wiarygodnym wykonawcom, a stanowi jedynie niezbędną korektę proceduralną chroniącą interes publiczny przed skutkami zdarzeń nadzwyczajnych. Mając na uwadze powyższe okoliczności prawno-faktyczne, skrócenie terminu składania ofert do 15 dni jest w pełni uzasadnione, proporcjonalne i konieczne.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48700000 Dienstprogramme für Softwarepakete
5. Los
Los: LOT-0005
Titel: Zakup pakietów Office
Beschreibung: Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia zawarty jest w załączniku 1
Interne Kennung: EP/220/71/2026 Doposażenie sprzętu i oprogramowania informatycznego w SPWSZ w Szczecinie w ramach przedsięwzięcia pn. „Wzmocnienie kompetencji onkologicznych w SPWSZ w Szczecinie poprzez modernizację infrastruktury i zakup nowoczesnej aparatury medycznej, umożliwiających wdrożenie zaawansowanych metod diagnostyki i leczenia chorób onkologicznych” zgodnie z wnioskiem KPO...