538962-2026 - Ergebnis
Schweden – Kraftfahrzeuge – Ramavtal Inköp Fordon för B-körkort
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Ramavtal Inköp Fordon för B-körkort
Beschreibung: Affärsverken avser upphandla ramavtal för inköp av fordon för B-körkort.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34100000 Kraftfahrzeuge
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34110000 Personenkraftwagen, 34114300 Fahrzeuge für die Sozialfürsorge, 34115200 Kraftfahrzeuge für den Transport von weniger als 10 Personen, 34120000 Kraftfahrzeuge für die Beförderung von zehn oder mehr Personen, 34130000 Kraftfahrzeuge für den Gütertransport, 34144900 Elektrofahrzeuge
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ramavtal Inköp Fordon B-körkort
538962-2026 - Resultat
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar, 34114300 Färdtjänstfordon, 34115200 Motorfordon för transport av färre än tio personer, 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler, 34130000 Motorfordon för godstransport, 34144900 Elfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001