539046-2026 - Wettbewerb
Finnland – Dienstleistungen von Zahnarztpraxen und zugehörige Dienstleistungen – Suun terveydenhuollon virka-ajan ulkopuolinen päivystyspalvelu
Auftragsbekanntmachung – Sonderregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Suun terveydenhuollon virka-ajan ulkopuolinen päivystyspalvelu
Beschreibung: Keski-Pohjanmaan hyvinvointialue pyytää tarjouksia suun terveydenhuollon virka-ajan ulkopuolisesta päivystyspalvelusta. Virka-ajan ulkopuolisella päivystyksellä tarkoitetaan iltaisin, viikonloppuisin ja pyhinä tapahtuvaa päivystystä. Suunniteltu sopimuskausi on 1.1.2027 – 31.12.2028. Hankintaan sisältyy toistaiseksi voimassa oleva optiokausi. Palvelun sisältö ja vähimmäisvaatimukset on kuvattu tarkemmin liitteessä Palvelukuvaus. Hankintayksikkö valitsee yhden (1) kokonaistaloudellisesti edullisimman tarjouspyynnön mukaisen tarjouksen tehneen ja asetetut vähimmäisvaatimukset täyttävän palveluntuottajan tuottamaan palvelua. Sopimus ei sisällä määrä- tai vähimmäisostovelvoitetta, palvelua hankitaan aina tarpeen mukaan. Sopimuksen perusteella ostettavan palvelun määrä voi siten sekä kasvaa että vähentyä tilaajan kulloisenkin tarpeen mukaan.
Interne Kennung: 2252/02.08.01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinta kilpailutetaan avoimena menettelynä. Kaikki hankinnasta kiinnostuneet voivat jättää tarjouksen. Hankintayksikkö valitsee yhden (1) kokonaistaloudellisesti edullisimman tarjouspyynnön mukaisen tarjouksen tehneen ja asetetut vähimmäisvaatimukset täyttävän palveluntuottajan tuottamaan palvelua.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 85130000 Dienstleistungen von Zahnarztpraxen und zugehörige Dienstleistungen
5. Los
Los: LOT-0000