539174-2025 - Wettbewerb
Polen – Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen – „Dostawa energii elektrycznej dla Jarosławskiej Grupy Zakupowej na okres od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel„Dostawa energii elektrycznej dla Jarosławskiej Grupy Zakupowej na okres od 01.01.2026 r. do 31.12.2027 r.”
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa (również sprzedaż) energii elektrycznej dla obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) wymienionych w załączniku nr 1A, 1B, 1C do SWZ – opis przedmiotu zamówienia, w podziale na części zamówienia: 1.1. I część zamówienia: dostawa energii elektrycznej na lata 2026-2027 do obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) oświetlenia ulicznego wymienionych w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 4 079 132 kWh, 1.2. II część zamówienia: dostawa energii elektrycznej na lata 2026-2027 pozostałych obiektów, w tym również obiektów posiadających instalację fotowoltaiczną (instalacja PV) wymienionych w załączniku nr 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 10 053 176 kWh, planowana ilość energii wyprodukowana w oze i oddanej do sieci wynosi 263 840 kWh, 1.3. III część zamówienia: usługa kompleksowa na lata 2026 - 2027 dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1C do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 4 293 624 kWh. Część ta dotyczy, w szczególności PPE posiadających instalacje PV lub nie posiadających dostosowanych układów pomiarowych do usługi TPA, informacja w tym zakresie została podana w załączniku 1C do SWZ. Obiekty posiadającego instalację PV będą rozliczane na zasadach pierwotnego prosumenta zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę sposobu rozliczenia. Zmiana sposobu rozliczenia może nastąpić na wniosek zamawiającego. 2. Zapotrzebowanie energii elektrycznej podane w ust. 4.1. SWZ jest zamówieniem podstawowym. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia wartości zamówienia w zakresie maksymalnie 20% lub zwiększenia wartości zamówienia w zakresie do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej dla dostawy/odsprzedaży energii. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2A - dotyczy I i II części zamówienia, 2B do SWZ - dotyczy III części zamówienia). 3. 4.4. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1A, 1B, 1C do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – załącznik nr 2A do SWZ, nr 2B do SWZ. 4. 4.7. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej stanowiących Załącznik nr 2A, 2B do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania czynności wynikających z pełnomocnictwa (dla I i II części zamówienia), stanowiącego Załącznik nr 2A do Umowy na dostawę energii elektrycznej, zwanej dalej Umową. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu wykonawcy pełnomocnictwa.
Interne KennungUG.271.15.2025
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09000000 Mineralölerzeugnisse, Brennstoff, Elektrizität und andere Energiequellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität, 65310000 Stromversorgung
5. Los
LosLOT-0001
TitelDostawa energii elektrycznej – I część
Beschreibung1. Przedmiotem niniejszego postępowania jest dostawa (również sprzedaż) energii elektrycznej - I część zamówienia: dostawa energii elektrycznej na lata 2026-2027 do obiektów (punktów poboru energii, dalej również PPE) oświetlenia ulicznego wymienionych w załączniku nr 1A do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 4 079 132 kWh, 2. Zapotrzebowanie energii elektrycznej podane w pkt 1 jest zamówieniem podstawowym. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia wartości zamówienia w zakresie maksymalnie 20% lub zwiększenia wartości zamówienia w zakresie do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej dla dostawy/odsprzedaży energii. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2A - dotyczy I i II części zamówienia). 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1A do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – załącznik nr 2A do SWZ. 4. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej stanowiących Załącznik nr 2A do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania czynności wynikających z pełnomocnictwa, stanowiącego Załącznik nr 2A do Umowy na dostawę energii elektrycznej, zwanej dalej Umową. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu wykonawcy pełnomocnictwa
Interne KennungUG.271.15.2025 - I część
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09300000 Elektrizität, Heizung, Sonnen- und Kernenergie, 09310000 Elektrizität
Optionen
Beschreibung der OptionenW toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2A do SWZ).
LosLOT-0002
TitelDostawa energii elektrycznej – II część
Beschreibung1. dostawa energii elektrycznej na lata 2026-2027 pozostałych obiektów, w tym również obiektów posiadających instalację fotowoltaiczną (instalacja PV) wymienionych w załączniku nr 1B do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 10 053 176 kWh, planowana ilość energii wyprodukowana w oze i oddanej do sieci wynosi 263 840 kWh. 2. Zapotrzebowanie energii elektrycznej podane w pkt 1 jest zamówieniem podstawowym. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia wartości zamówienia w zakresie maksymalnie 20% lub zwiększenia wartości zamówienia w zakresie do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej dla dostawy/odsprzedaży energii. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2A - dotyczy I i II części zamówienia). 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1B do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – załącznik nr 2A do SWZ. 4. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej stanowiących Załącznik nr 2A do SWZ. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania czynności wynikających z pełnomocnictwa (dla I i II części zamówienia), stanowiącego Załącznik nr 2A do Umowy na dostawę energii elektrycznej, zwanej dalej Umową. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu wykonawcy pełnomocnictwa
Interne KennungUG.271.15.2025 - II część
LosLOT-0003
TitelDostawa energii elektrycznej – III część
Beschreibung1. usługa kompleksowa na lata 2026 - 2027 dla obiektów wymienionych w załączniku nr 1C do SWZ – opis przedmiotu zamówienia. Planowana ilość energii elektrycznej w trakcie trwania zamówienia wynosi 4 293 624 kWh. Część ta dotyczy, w szczególności PPE posiadających instalacje PV lub nie posiadających dostosowanych układów pomiarowych do usługi TPA, informacja w tym zakresie została podana w załączniku 1C do SWZ. Obiekty posiadającego instalację PV będą rozliczane na zasadach pierwotnego prosumenta zgodnie z ustawą z dnia 20 lutego 2015 r. o odnawialnych źródłach energii. Zamawiający nie wyraża zgody na zmianę sposobu rozliczenia. Zmiana sposobu rozliczenia może nastąpić na wniosek zamawiającego. 2. Zapotrzebowanie energii elektrycznej podane w pkt 1 jest zamówieniem podstawowym. W toku realizacji zamówienia zamawiający zastrzega sobie prawo do zmniejszenia wartości zamówienia w zakresie maksymalnie 20% lub zwiększenia wartości zamówienia w zakresie do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej dla dostawy/odsprzedaży energii. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2B do SWZ - dotyczy III części zamówienia). 3. Szczegółowy zakres zamówienia został określony w załączniku nr 1C do SWZ, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne. Pozostałe warunki dotyczące realizacji zamówienia określone zostały w Projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej – nr 2B do SWZ. 4. Wymagania (obowiązki) stawiane wykonawcy, opisane zostały w projektowanych postanowieniach umowy na dostawę energii elektrycznej stanowiących Załącznik nr 2B do SWZ. Zamawiający udzieli wyłonionemu w postępowaniu wykonawcy pełnomocnictwa.
Interne KennungUG.271.15.2025 - III część
Beschreibung der OptionenW toku realizacji zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo zwiększenia wielkości zamówienia do 20% względem podstawowej ilości energii elektrycznej. Zwiększenie wartości zamówienia nastąpi na zasadzie prawa opcji. Szczegółowa informacja zawarta jest w projekcie umowy (załącznik nr 2B do SWZ).