539444-2026 - Ergebnis
Rumänien – Diverse Nahrungsmittel – Acord-cadru de furnizare diverse produse alimentare I la centrele din municipiu si judet aflate in subordinea DGASPC Tulcea
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Acord-cadru de furnizare diverse produse alimentare I la centrele din municipiu si judet aflate in subordinea DGASPC Tulcea
Beschreibung: Autoritatea contractanta intentioneaza sa achizitioneze prin incheierea unui acord cadru cu un singur operator economic pe perioada a 12 luni, produsele ce vor fi livrate la centrele din municipiu si judet aflate in subordinea DGASPC Tulcea. Contractele subsecvente vor fi atribuite fara reluarea competitiei. Cel mai mare contract subsecvent urmeaza a se incheia pe durata a 6 luni. Contractele subsecvente se estimeaza a se incheia dupa cum urmeaza: Un contract subsecvent in perioada octombrie 2025 – martie 2026, valoare estimata 730.013,56 lei fara TVA; Un contract subsecvent in perioada aprilie 2025 – septembrie 2026, valoare estimata 730.013,56 lei fara TVA; Pe toata perioada de derulare a contractului/acordului cadru, autoritatea contractanta isi rezerva dreptul sa suplimenteze sau sa diminueze cantitatile prevazute initial, conform prevederilor legale in vigoare, modificarile urmand a fi comunicate si prestatorului, avand in vedere fluctuatia de asistati din cadrul centrelor din subordinea DGASPC Tulcea. Nu se accepta depunerea de oferte alternative. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/candidaturilor este de 15 zile. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/informatiilor suplimentare care au fost adresate in termenul prevazut in anuntul de participare, pana in a 11 zi inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 9574414_2025_PAAPD1566243
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 15800000 Diverse Nahrungsmittel
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: OREZ
Beschreibung: OREZ cantitate minima acord cadru 36, maxim 7.273 kg; contracte subsecvente minim 36-maxim 3.636 kg
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 03211300 Reis
Los: LOT-0002
Titel: MALAI GRISAT
Beschreibung: Acord cadru min 24-maxim 4.438 kg ; contracte subsecvente min 24-maxim 2.219 kg
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 15612210 Maismehl
Los: LOT-0003
Titel: FAINA DE GRAU 650
Beschreibung: acord cadru minim 10 - maxim 6.928 kg, contracte subsecvente minim 10 - maxim 3.464 kg
Interne Kennung: 3
Haupteinstufung (cpv): 15612100 Weizenmehl
Los: LOT-0031
Titel: FAINA fara gluten
Beschreibung: acord cadru minim 1- maxim 72 kg, contracte subsecvente minim 1 - maxim 36 kg
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 15612130 Mehl ohne Hefe
Los: LOT-0032
Titel: Cereale mic dejun expandate din grau dulci 500 gr
Beschreibung: acord cadru minim 24 - maxim 1236 pach, contracte subsecvente minim 24 - maxim 618 pach
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 15613310 Zubereitete Frühstückszerealien
Los: LOT-0033
Titel: Cereale cu cacao /miere 500 gr
Beschreibung: acord cadru minim 48- maxim 452 pach, contracte subsecvente minim 48 - maxim 226 pach
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0034
Titel: Cereale tip Nestle 8 cereale cu fructe 250 gr
Beschreibung: acord cadru minim 1- maxim 104 pach, contracte subsecvente minim 1- maxim 52 pach
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0035
Titel: Pufarine 100 gr
Beschreibung: acord cadru minim 150 - maxim 4662 pach, contracte subsecvente minim 150 - maxim 2357 pach
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0036
Titel: Pernite umplute cu crema de vanilie tip Viva 100 gr
Beschreibung: acord cadru minim 216 - maxim 11590 pach, contracte subsecvente minim 216 - maxim 5795 pach
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0037
Titel: Porumb de floricele 200gr
Beschreibung: acord cadru minim 10 - maxim 234 pach, contracte subsecvente minim 10 - maxim 117 pach
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 03211200 Mais
Los: LOT-0038
Titel: Popcorn microunde tip Chio 80gr
Beschreibung: acord cadru minim 144 - maxim 552 pach, contracte subsecvente minim 144 - maxim 276 pach
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0039
Titel: Fulgi de porumb 250gr
Beschreibung: acord cadru minim 24- maxim 1232 pach, contracte subsecvente minim 24 - maxim 616 pach
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 15613311 Maisflocken
Los: LOT-0040
Titel: Gris 500gr
Beschreibung: cantitate minima acord cadru 12, maxim 2240 pach; contracte subsecvente minim 12-maxim 1120 pach
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 15625000 Grieß
Los: LOT-0041
Titel: PESTE CONGELAT macrou
Beschreibung: Acord cadru min 24-maxim 7927 kg ; contracte subsecvente min 24-maxim 3963 kg
Interne Kennung: 14
Haupteinstufung (cpv): 15221000 Tiefgekühlter Fisch
Los: LOT-0042
Titel: PESTE MARINAT MACROU
Beschreibung: Acord cadru min 1-maxim 1208 kg ; contracte subsecvente min 1-maxim 604 kg
Interne Kennung: 15
Haupteinstufung (cpv): 15233000 Fisch in Salzlake
Los: LOT-0043
Titel: PESTE AFUMAT
Beschreibung: Acord cadru min 1 -maxim 645 kg ; contracte subsecvente min 1 -maxim 322 kg
Interne Kennung: 16
Haupteinstufung (cpv): 15234000 Räucherfisch
Los: LOT-0044
Titel: SALATA DE ICRE 150gr
Beschreibung: Acord cadru min 24 - maxim 5460 buc ; contracte subsecvente min 24 - maxim 2.730 buc
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 15212000 Fischrogen
Los: LOT-0045
Titel: CONSERVA DE PESTE IN SOS TOMAT/ULEI 200GR
Beschreibung: Acord cadru min 600-maxim 3396 buc ; contracte subsecvente min 600-maxim 1698 buc
Interne Kennung: 18
Haupteinstufung (cpv): 15235000 Fischkonserven
Los: LOT-0046
Titel: PESTE CONGELAT cod file
Beschreibung: Acord cadru min 18-maxim 723 kg ; contracte subsecvente min 18-maxim 361 kg
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0047
Titel: BATOANE PANE DE PESTE 450 gr congelate
Beschreibung: acord cadru minim 40 - maxim 282 cut, contracte subsecvente minim 40 - maxim 141 cut
Interne Kennung: 20
Haupteinstufung (cpv): 15241700 Fischstäbchen
Los: LOT-0048
Titel: Otet din vin
Beschreibung: acord cadru minim 6l - maxim 1462 l, contracte subsecvente minim 6 l - maxim 141 l
Interne Kennung: 21
Haupteinstufung (cpv): 15871110 Essig oder Ersatz
Los: LOT-0049
Titel: Baza pentru mancare tip vegeta
Beschreibung: acord cadru minim 6 - maxim 558 kg, contracte subsecvente minim 6- maxim 279 kg
Interne Kennung: 22
Haupteinstufung (cpv): 15331000 Verarbeitetes Gemüse
Los: LOT-0050
Titel: PIPER NEGRU MACINAT
Beschreibung: acord cadru minim 1KG - maxim 190 kg, contracte subsecvente minim 1- maxim 95 kg
Interne Kennung: 23
Haupteinstufung (cpv): 15872100 Pfeffer
Los: LOT-0051
Titel: SARE LAMAIE
Beschreibung: Acord cadru min 1 KG-maxim 390 kg ; contracte subsecvente min 1 KG-maxim 195 kg
Interne Kennung: 24
Haupteinstufung (cpv): 15872400 Salz
Los: LOT-0052
Titel: SARE ALIMENTARA VRAC
Beschreibung: Acord cadru min 4 KG -maxim 2700 kg ; contracte subsecvente min 4 KG -maxim 1.350 kg
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0053
Titel: SARE NEIODATA PENTRU MURATURI - PROVENIENTA ROMANIA
Beschreibung: Acord cadru min 5 KG -maxim 1165 kg ; contracte subsecvente min 5 KG -maxim 582 kg
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0054
Titel: KETCHUP DULCE 500 GR
Beschreibung: acord cadru minim 10 BUC - maxim 1648 BUC, contracte subsecvente minim 10 BUC - maxim 824 BUC
Interne Kennung: 27
Haupteinstufung (cpv): 15871230 Tomatenketchup/Paradeiserketchup
Los: LOT-0055
Titel: KETCHUP PICANT 500 GR
Beschreibung: acord cadru minim 36 BUC - maxim 144 BUC, contracte subsecvente minim 36 BUC - maxim 72 BUC
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0056
Titel: SOS CLASIC DE MAIONEZA 480GR TIP OLIMPIA
Beschreibung: acord cadru minim 24 BUC - maxim 226 BUC, contracte subsecvente minim 24 BUC - maxim 113 BUC
Interne Kennung: 29
Haupteinstufung (cpv): 15871200 Soßen und Gewürzmischungen
Los: LOT-0030
Titel: PASTA DE USTUROI 480 GR TIP OLIMPIA
Beschreibung: cantitate minima acord cadru 1 BUC- maxim 30 BUC; contracte subsecvente minim 1 BUC - maxim 15 BUC;
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0057
Titel: BORS
Beschreibung: acord cadru minim 12 L- maxim 6477 L, contracte subsecvente minim 12 L - maxim 3238 L
Interne Kennung: 31
Haupteinstufung (cpv): 15871100 Essig und Essigersatz
Los: LOT-0058
Titel: PATE VEGETAL 200 GR
Beschreibung: cantitate minima acord cadru 20 BUC- maxim 4920 BUC; contracte subsecvente minim 20 BUC - maxim 2460 BUC;
Interne Kennung: 32
Haupteinstufung (cpv): 15871274 Brotaufstriche
Los: LOT-0059
Titel: FOI DAFIN
Beschreibung: acord cadru minim 24 pach - maxim 2423 pach, contracte subsecvente minim 24 pach - maxim 1211 pach
Interne Kennung: 33
Haupteinstufung (cpv): 15870000 Würzmittel
Los: LOT-0060
Titel: CIMBRU
Beschreibung: acord cadru minim 12 pach - maxim 3476 pach, contracte subsecvente minim 12 pach - maxim 1738 pach
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0061
Titel: BOIA DE ARDEI DULCE
Beschreibung: acord cadru minim 1KG - maxim 206 kg, contracte subsecvente minim 1- maxim 103 kg
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0062
Titel: MUSTAR
Beschreibung: cantitate minima acord cadru 18 BUC- maxim 3456 BUC; contracte subsecvente minim 18 BUC - maxim 1728 BUC;
Interne Kennung: 36
Haupteinstufung (cpv): 15871250 Senf
Los: LOT-0063
Titel: VERDEATA PLIC
Beschreibung: acord cadru minim 24 pach - maxim 4906 pach, contracte subsecvente minim 24 pach - maxim 2453 pach
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0064
Titel: SCORTISOARA
Beschreibung: acord cadru minim 10 pach - maxim 468 pach, contracte subsecvente minim 10 pach - maxim 234 pach
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0065
Titel: ZAHAR VRAC
Beschreibung: acord cadru minim 70 KG - maxim 11700 kg, contracte subsecvente minim 70 KG- maxim 5850 kg
Interne Kennung: 39
Haupteinstufung (cpv): 15831200 Weißzucker
Los: LOT-0066
Titel: ZAHAR VANILAT 8 gr
Beschreibung: acord cadru minim 50 PACH, maxim 16060 PACH; contracte subsecvente minim 50 PACH-maxim 8030 PACH
Interne Kennung: 40
Haupteinstufung (cpv): 15830000 Zucker und zugehörige Erzeugnisse
Los: LOT-0067
Titel: ZAHAR pudra 500 gr
Beschreibung: acord cadru minim 4 pach, maxim 712 pach; contracte subsecvente minim 4 pach - maxim 356 pach
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0068
Titel: ZAHAR pudra vanilat 80gr
Beschreibung: acord cadru minim 20 pach, maxim 2094 pach; contracte subsecvente minim 20 pach - maxim 1047 pach
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0069
Titel: MIERE POLIFLORA 400 GR
Beschreibung: cantitate minima acord cadru 24 BUC- maxim 2572 BUC; contracte subsecvente minim 24BUC - maxim 1286 BUC;
Interne Kennung: 43
Haupteinstufung (cpv): 15831600 Honig
Los: LOT-0070
Titel: RAHAT ASORTAT
Beschreibung: acord cadru minim 4 KG - maxim 763 kg, contracte subsecvente minim 4 KG- maxim 381 kg
Interne Kennung: 44
Los: LOT-0071
Titel: PASTE FAINOASE
Beschreibung: FUSILLI - acord cadru minim 10 KG - maxim 2395 kg, contracte subsecvente minim 10 KG- maxim 1197 kg; SPAGHETE - acord cadru minim 30 KG - maxim 3285 kg, contracte subsecvente minim 30 KG- maxim 1642 kg; FIDEA - acord cadru minim 10 KG - maxim 745 kg, contracte subsecvente minim 10 KG- maxim 372 kg; CONCHIGLIE - acord cadru minim 5 KG - maxim 970 kg, contracte subsecvente minim 5 KG- maxim 485 kg; PENNE - acord cadru minim 5 KG - maxim 2355 kg, contracte subsecvente minim 5 KG- maxim 1177 kg;
Interne Kennung: 45
Haupteinstufung (cpv): 15850000 Teigwaren
Los: LOT-0072
Titel: OUA
Beschreibung: cantitate minima acord cadru 1140 BUC- maxim 187220 BUC; contracte subsecvente minim 1140 BUC - maxim 93600 BUC;
Interne Kennung: 46
Haupteinstufung (cpv): 03142500 Eier
Los: LOT-0073
Titel: ULEI
Beschreibung: acord cadru minim 130 L- maxim 14420 L, contracte subsecvente minim 130 L - maxim 7210 L
Interne Kennung: 47
Haupteinstufung (cpv): 15411200 Kochfett
Los: LOT-0074
Titel: MARGARINA CU UNT 500GR
Beschreibung: acord cadru minim 48 CUT- maxim 6130 cut, contracte subsecvente minim 48 CUT - maxim 3065 cut
Interne Kennung: 48
Haupteinstufung (cpv): 15400000 Tierische oder pflanzliche Öle und Fette