539785-2026 - Ergebnis
Rumänien – Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen – Servicii de reparatii si revizii pentru autovehiculele din dotarea Garzii de Coasta
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de reparatii si revizii pentru autovehiculele din dotarea Garzii de Coasta
Beschreibung: Acord cadru valabil pe o perioadă de 24 luni de la data intrării în vigoare, în baza căruia se vor achiziţiona servicii de revizii si reparatii a autovehiculelor din dotarea Garzii de Coasta in conformitate cu prevederile caietului de sarcini. Solicitarile de clarificari din partea posibililor ofertanti se vor face cu 15 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare cu 10 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Solicitările de clarificare în legătură cu documentatia de atribuire se vor transmite doar prin intermediul SICAP (https://sicapprod.elicitatie.ro), prin accesarea sectiunii dedicate "Întrebări” din detaliul procedurii de atribuire aflate în desfăsurare. Pentru vizualizarea documentatiei de atribuire încărcate în SICAP operatorii economici trebuie să dispună de un program necesar vizualizării fisierelor semnate electronic. Pentru respectarea principiului tratamentului egal, operatorii economici interesati vor respecta prevederile notificării ANAP nr.247/2016 cu privire la modalitatea de transmitere a solicitărilor de clarificări si a informatiilor suplimentare la documentatiile de atribuire/răspunsurile formulate în cazul desfăsurării procedurilor de atribuire a contractelor de achizitie publică prin intermediul mijloacelor electronice (on-line), în sensul ca documentele atasate la sectiunea "Întrebări" nu vor contine datele de identificarea ale acestora, întrucât acestea vor deveni publice în momentul transmiterii răspunsului de către autoritatea contractantă!
Interne Kennung: 29521430_2025_PAAPD1576841
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 50110000 Reparatur und Wartung von Kraftfahrzeugen und zugehörigen Ausrüstungen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Servicii de reparatii si revizii pentru autovehiculele din dotarea Garzii de Coasta - de pe raza judetului Constanta
Beschreibung: Lotul 1 “Servicii de reparații și revizii pentru autovehiculele de pe raza județului Constanța” Valoarea estimată minimă este de 2.039.225,92 lei. Valoarea estimată maximă este de 4.451.857,00 lei. Valoarea celui mai mic contract subsecvent ce se estimează că va fi încheiat este de 65.000,00 lei, iar valoarea celui mai mare contract subsecvent ce se estimează că va fi încheiat este de 250.000,00 lei. Minim: 251 revizii + 20,66 ore manopera + 1.503 piese Maxim: 352 revizii + 4016 ore manopera + 3.101 piese Cantitati minime contract subsecvent: 10 revizii+3 ore manopera+61 piese Cantitati maxime contract subsecvent: 19 revizii+155 ore manopera+133 piese
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Servicii de reparatii si revizii pentru autovehiculele de pe raza judetului Tulcea
Beschreibung: Lotul 2 “Servicii de reparatii si revizii pentru autovehiculele de pe raza judetului Tulcea” Valoarea estimată minimă este de 1.394.072,58 lei. Valoarea estimată maximă este de 2.469.590,90 lei. Valoarea celui mai mic contract subsecvent ce se estimează că va fi încheiat este de 50.000,00 lei, iar valoarea celui mai mare contract subsecvent ce se estimează că va fi încheiat este de 150.000,00 lei. Cantități Minime și Maxime ale Acordului Cadru: Lotul 2 “Servicii de reparatii si revizii pentru autovehiculele de pe raza judetului Tulcea” Minim: 153 revizii + 14,33 ore manopera + 1.295 piese Maxim: 226 revizii + 2432 ore manopera + 2.103 piese Cantitati minime contract subsecvent: 7 revizii+2 ore manopera+43 piese Cantitati maxime contract subsecvent: 13 revizii+97 ore manopera+115 piese
Interne Kennung: 2
Zusätzliche Einstufung (cpv): 34300000 Teile und Zubehör für Fahrzeuge und deren Motoren