2. Verfahren
Verfahren
Titel: Modernizacja informatyczna Miasta Stalowej Woli - Zakup sprzętu serwerowego na potrzeby Miasta Stalowej Woli – typ 2.
Beschreibung: 1. Projekt objęty jest wsparciem BGK ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności z inwestycji C4.1.1. – Wsparcie dla zaawansowanej transformacji cyfrowej 2. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu serwerowego na potrzeby Miasta Stalowej Woli – typ 2 3. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę 1 sztuki serwera oraz 1 sztuki macierzy dyskowej, o parametrach nie gorszych niż wskazane w tabeli poniżej: 1) Serwer typ 2 – 1 szt. Serwer typ 2 Lp. Parametry techniczne nie gorsze niż wskazane poniżej 1. Serwer musi być wyposażony w minimum jeden procesor, przy czym każdy zainstalowany procesor musi spełniać następujące parametry minimalne: • Posiadać nie mniej niż 32 fizyczne rdzenie (64 wątki logiczne). • Osiągać w teście PassMark Performance Test wynik co najmniej 73 387 punktów w kategorii Average CPU Mark (wynik dostępny na stronie: https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php na dzień 12.06.2026 r.). Zamawiający dopuszcza konfigurację wieloprocesorową (dwuprocesorową), pod warunkiem, że każdy z zaoferowanych procesorów z osobna spełnia powyższe wymagania dotyczące minimalnej liczby rdzeni (min. 32 rdzenie na procesor) oraz wydajności PassMark (min. 64 000 pkt na procesor). 2. Wymagana obsługa instrukcji przyspieszających obliczenia sztucznej inteligencji (np. Intel AMX – Advanced Matrix Extensions lub równoważne). 3. Płyta główna: Musi obsługiwać magistralę PCIe Gen 5.0 oraz pamięci DDR5. Konfiguracja wewnętrzna (risery) musi zapewniać na dzień dostawy odpowiednią liczbę gniazd PCIe do poprawnego działania wszystkich wymaganych kart rozszerzeń (GPU oraz HBA) oraz pozostawiać co najmniej 2 wolne sloty PCIe pod dalszą rozbudowę. 4. Pamięć operacyjna (RAM): Pojemność minimum 512 GB DDR5 ECC REG. Konfiguracja realizowana w architekturze wielokanałowej za pomocą modułów o pojemności minimum 64 GB każdy (np. 8 × 64 GB), o częstotliwości taktowania minimum 4800 MHz. Architektura płyty głównej musi zapewniać zapas pod rozbudowę pamięci RAM do poziomu minimum 1 TB. 5. Dedykowana karta graficzna klasy profesjonalnej / serwerowej (Data Center / Edge AI): • Architektura: NVIDIA Ada Lovelace lub nowsza/równoważna, zoptymalizowana pod kątem głębokiego uczenia, analizy wideo w czasie rzeczywistym oraz akceleracji neuralnej. Karta musi posiadać dedykowane, niezależne sprzętowe jednostki kodowania i dekodowania wideo (minimum 2 koderów NVENC + 4 dekoderów NVDEC lub równoważne na pojedynczą kartę). • Pamięć własna: Minimum 24 GB pamięci GDDR6 z korekcją błędów ECC na każdą zaoferowaną kartę. • Przeznaczenie: Karta musi być fabrycznie dedykowana przez producenta (NVIDIA lub równoważny) do zastosowań serwerowych / Data Center i głębokiej analizy wideo (video analytics). • Maksymalny pobór mocy (TDP): Maksymalnie 72 W na pojedynczą kartę (wymagane zasilanie wyłącznie bezpośrednio ze slotu PCIe, bez żadnych dodatkowych kabli zasilających 8-pin/6-pin). • Forma fizyczna: Niski profil (Low Profile), konstrukcja jednoslotowa (single-slot / 1-slot), całkowicie pasywna (chłodzona wyłącznie wymuszonym obiegiem powietrza wewnątrz obudowy serwera rack 2U) oraz posiadająca pełną certyfikację producenta oferowanego serwera (montaż nie może naruszać warunków gwarancji serwera). • Wydajność analityczna: Karta musi posiadać dedykowane rdzenie Tensor czwartej generacji (lub równoważne) realizujące obliczenia na danych typu FP8/INT8 pod kątem akceleracji sieci neuronowych. • Wydajność testowa (PassMark): Karta musi osiągać w teście PassMark Performance Test wynik co najmniej 10 153 punktów w kategorii Average G3D Rating (dostępny na stronie https://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php na dzień 23.06.2026 r.). W przypadku kart serwerowych/obliczeniowych (Data Center) zablokowanych w bazie z racji sterowników TCC, Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie oficjalnej deklaracji producenta lub wyniku bliźniaczego układu GPU o identycznej architekturze. • Kompatybilność programowa: Wymagana pełna zgodność z profesjonalnymi systemami klasy VMS (w tym oprogramowaniem używanym przez Zamawiającego: Axxon One) w zakresie wielostrumieniowego sprzętowego dekodowania oraz zaawansowanej analityki neuronowej (detekcja obiektów, rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych). • Konfiguracja: Zamawiający dopuszcza, a w przypadku konieczności spełnienia wymagań wydajnościowych dla ok. 600 kamer – wymaga zastosowania konfiguracji wielokartowej (minimum 2 karty, optymalnie 2–4 karty) w obrębie jednego serwera, pod warunkiem zachowania wymaganej liczby wolnych slotów PCIe na karty HBA Fibre Channel oraz bez przekraczania limitów termicznych i zasilania serwera. 6. Dyski systemowe: Minimum 2 sztuki dysków SSD w technologii NVMe Gen4 (lub nowszej) klasy Enterprise o pojemności minimum 960 GB każdy o współczynniku wytrzymałości minimum 1 DWPD, skonfigurowane w lustrzanej strukturze RAID 1 7. Interfejsy Sieciowe i Łączność SAN: • Sieć LAN: Minimum 2 porty 10 GbE SFP+ wraz z dwiema wkładkami SFP+ SR. • Łączność z macierzą (FC): Serwer musi być wyposażony w dwie niezależne, dwuportowe karty HBA Fibre Channel (FC) o prędkości minimum 16 Gb/s każda (łącznie 4 porty FC), wraz z kompletem 4 sztuk wkładek optycznych kompatybilnych z oferowanymi kartami HBA oraz posiadaną infrastrukturą SAN. • Konfiguracja: Wykonawca zobowiązany jest do pełnej konfiguracji mechanizmu MPIO (Multipath I/O) na wszystkich 4 ścieżkach danych do macierzy. 8. Konstrukcja, Zasilanie i Zarządzanie • Obudowa: Typu Rack 19" o wysokości 2U. • Zasilacze: Minimum 2 zasilacze Hot-Swap pracujące w układzie redundantnym (1+1) o sprawności potwierdzonej certyfikatem minimum 80 Plus Platinum. Moc zasilaczy musi wynosić minimum 1100W każdy, przy czym Wykonawca jest zobowiązany do dobrania i dostarczenia zasilaczy o mocy gwarantującej stabilną i bezawaryjną pracę serwera przy pełnym (100%) obciążeniu wszystkich zainstalowanych komponentów (w tym procesora, pamięci RAM oraz maksymalnej przewidzianej przez Wykonawcę liczby kart GPU niezbędnych
Interne Kennung: ZP – III.261.152.2026.AD
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: 1. Projekt objęty jest wsparciem BGK ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności z inwestycji C4.1.1. – Wsparcie dla zaawansowanej transformacji cyfrowej 2. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu serwerowego na potrzeby Miasta Stalowej Woli – typ 2 3. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę 1 sztuki serwera oraz 1 sztuki macierzy dyskowej, o parametrach nie gorszych niż wskazane w tabeli poniżej: 1) Serwer typ 2 – 1 szt. Serwer typ 2 Lp. Parametry techniczne nie gorsze niż wskazane poniżej 1. Serwer musi być wyposażony w minimum jeden procesor, przy czym każdy zainstalowany procesor musi spełniać następujące parametry minimalne: • Posiadać nie mniej niż 32 fizyczne rdzenie (64 wątki logiczne). • Osiągać w teście PassMark Performance Test wynik co najmniej 73 387 punktów w kategorii Average CPU Mark (wynik dostępny na stronie: https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php na dzień 12.06.2026 r.). Zamawiający dopuszcza konfigurację wieloprocesorową (dwuprocesorową), pod warunkiem, że każdy z zaoferowanych procesorów z osobna spełnia powyższe wymagania dotyczące minimalnej liczby rdzeni (min. 32 rdzenie na procesor) oraz wydajności PassMark (min. 64 000 pkt na procesor). 2. Wymagana obsługa instrukcji przyspieszających obliczenia sztucznej inteligencji (np. Intel AMX – Advanced Matrix Extensions lub równoważne). 3. Płyta główna: Musi obsługiwać magistralę PCIe Gen 5.0 oraz pamięci DDR5. Konfiguracja wewnętrzna (risery) musi zapewniać na dzień dostawy odpowiednią liczbę gniazd PCIe do poprawnego działania wszystkich wymaganych kart rozszerzeń (GPU oraz HBA) oraz pozostawiać co najmniej 2 wolne sloty PCIe pod dalszą rozbudowę. 4. Pamięć operacyjna (RAM): Pojemność minimum 512 GB DDR5 ECC REG. Konfiguracja realizowana w architekturze wielokanałowej za pomocą modułów o pojemności minimum 64 GB każdy (np. 8 × 64 GB), o częstotliwości taktowania minimum 4800 MHz. Architektura płyty głównej musi zapewniać zapas pod rozbudowę pamięci RAM do poziomu minimum 1 TB. 5. Dedykowana karta graficzna klasy profesjonalnej / serwerowej (Data Center / Edge AI): • Architektura: NVIDIA Ada Lovelace lub nowsza/równoważna, zoptymalizowana pod kątem głębokiego uczenia, analizy wideo w czasie rzeczywistym oraz akceleracji neuralnej. Karta musi posiadać dedykowane, niezależne sprzętowe jednostki kodowania i dekodowania wideo (minimum 2 koderów NVENC + 4 dekoderów NVDEC lub równoważne na pojedynczą kartę). • Pamięć własna: Minimum 24 GB pamięci GDDR6 z korekcją błędów ECC na każdą zaoferowaną kartę. • Przeznaczenie: Karta musi być fabrycznie dedykowana przez producenta (NVIDIA lub równoważny) do zastosowań serwerowych / Data Center i głębokiej analizy wideo (video analytics). • Maksymalny pobór mocy (TDP): Maksymalnie 72 W na pojedynczą kartę (wymagane zasilanie wyłącznie bezpośrednio ze slotu PCIe, bez żadnych dodatkowych kabli zasilających 8-pin/6-pin). • Forma fizyczna: Niski profil (Low Profile), konstrukcja jednoslotowa (single-slot / 1-slot), całkowicie pasywna (chłodzona wyłącznie wymuszonym obiegiem powietrza wewnątrz obudowy serwera rack 2U) oraz posiadająca pełną certyfikację producenta oferowanego serwera (montaż nie może naruszać warunków gwarancji serwera). • Wydajność analityczna: Karta musi posiadać dedykowane rdzenie Tensor czwartej generacji (lub równoważne) realizujące obliczenia na danych typu FP8/INT8 pod kątem akceleracji sieci neuronowych. • Wydajność testowa (PassMark): Karta musi osiągać w teście PassMark Performance Test wynik co najmniej 10 153 punktów w kategorii Average G3D Rating (dostępny na stronie https://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php na dzień 23.06.2026 r.). W przypadku kart serwerowych/obliczeniowych (Data Center) zablokowanych w bazie z racji sterowników TCC, Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie oficjalnej deklaracji producenta lub wyniku bliźniaczego układu GPU o identycznej architekturze. • Kompatybilność programowa: Wymagana pełna zgodność z profesjonalnymi systemami klasy VMS (w tym oprogramowaniem używanym przez Zamawiającego: Axxon One) w zakresie wielostrumieniowego sprzętowego dekodowania oraz zaawansowanej analityki neuronowej (detekcja obiektów, rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych). • Konfiguracja: Zamawiający dopuszcza, a w przypadku konieczności spełnienia wymagań wydajnościowych dla ok. 600 kamer – wymaga zastosowania konfiguracji wielokartowej (minimum 2 karty, optymalnie 2–4 karty) w obrębie jednego serwera, pod warunkiem zachowania wymaganej liczby wolnych slotów PCIe na karty HBA Fibre Channel oraz bez przekraczania limitów termicznych i zasilania serwera. 6. Dyski systemowe: Minimum 2 sztuki dysków SSD w technologii NVMe Gen4 (lub nowszej) klasy Enterprise o pojemności minimum 960 GB każdy o współczynniku wytrzymałości minimum 1 DWPD, skonfigurowane w lustrzanej strukturze RAID 1 7. Interfejsy Sieciowe i Łączność SAN: • Sieć LAN: Minimum 2 porty 10 GbE SFP+ wraz z dwiema wkładkami SFP+ SR. • Łączność z macierzą (FC): Serwer musi być wyposażony w dwie niezależne, dwuportowe karty HBA Fibre Channel (FC) o prędkości minimum 16 Gb/s każda (łącznie 4 porty FC), wraz z kompletem 4 sztuk wkładek optycznych kompatybilnych z oferowanymi kartami HBA oraz posiadaną infrastrukturą SAN. • Konfiguracja: Wykonawca zobowiązany jest do pełnej konfiguracji mechanizmu MPIO (Multipath I/O) na wszystkich 4 ścieżkach danych do macierzy. 8. Konstrukcja, Zasilanie i Zarządzanie • Obudowa: Typu Rack 19" o wysokości 2U. • Zasilacze: Minimum 2 zasilacze Hot-Swap pracujące w układzie redundantnym (1+1) o sprawności potwierdzonej certyfikatem minimum 80 Plus Platinum. Moc zasilaczy musi wynosić minimum 1100W każdy, przy czym Wykonawca jest zobowiązany do dobrania i dostarczenia zasilaczy o mocy gwarantującej stabilną i bezawaryjną pracę serwera przy pełnym (100%) obciążeniu wszystkich zainstalowanych komponentów (w tym procesora, pamięci RAM oraz maksymalnej przewidzianej przez Wykonawcę
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 30200000 Computeranlagen und Zubehör
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1.Projekt objęty jest wsparciem BGK ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności z inwestycji C4.1.1. – Wsparcie dla zaawansowanej transformacji cyfrowej 2. Przedmiotem zamówienia jest zakup sprzętu serwerowego na potrzeby Miasta Stalowej Woli – typ 2 3. Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę 1 sztuki serwera oraz 1 sztuki macierzy dyskowej, o parametrach nie gorszych niż wskazane w tabeli poniżej: 1) Serwer typ 2 – 1 szt. Serwer typ 2 Lp. Parametry techniczne nie gorsze niż wskazane poniżej 1. Serwer musi być wyposażony w minimum jeden procesor, przy czym każdy zainstalowany procesor musi spełniać następujące parametry minimalne: • Posiadać nie mniej niż 32 fizyczne rdzenie (64 wątki logiczne). • Osiągać w teście PassMark Performance Test wynik co najmniej 73 387 punktów w kategorii Average CPU Mark (wynik dostępny na stronie: https://www.cpubenchmark.net/cpu_list.php na dzień 12.06.2026 r.). Zamawiający dopuszcza konfigurację wieloprocesorową (dwuprocesorową), pod warunkiem, że każdy z zaoferowanych procesorów z osobna spełnia powyższe wymagania dotyczące minimalnej liczby rdzeni (min. 32 rdzenie na procesor) oraz wydajności PassMark (min. 64 000 pkt na procesor). 2. Wymagana obsługa instrukcji przyspieszających obliczenia sztucznej inteligencji (np. Intel AMX – Advanced Matrix Extensions lub równoważne). 3. Płyta główna: Musi obsługiwać magistralę PCIe Gen 5.0 oraz pamięci DDR5. Konfiguracja wewnętrzna (risery) musi zapewniać na dzień dostawy odpowiednią liczbę gniazd PCIe do poprawnego działania wszystkich wymaganych kart rozszerzeń (GPU oraz HBA) oraz pozostawiać co najmniej 2 wolne sloty PCIe pod dalszą rozbudowę. 4. Pamięć operacyjna (RAM): Pojemność minimum 512 GB DDR5 ECC REG. Konfiguracja realizowana w architekturze wielokanałowej za pomocą modułów o pojemności minimum 64 GB każdy (np. 8 × 64 GB), o częstotliwości taktowania minimum 4800 MHz. Architektura płyty głównej musi zapewniać zapas pod rozbudowę pamięci RAM do poziomu minimum 1 TB. 5. Dedykowana karta graficzna klasy profesjonalnej / serwerowej (Data Center / Edge AI): • Architektura: NVIDIA Ada Lovelace lub nowsza/równoważna, zoptymalizowana pod kątem głębokiego uczenia, analizy wideo w czasie rzeczywistym oraz akceleracji neuralnej. Karta musi posiadać dedykowane, niezależne sprzętowe jednostki kodowania i dekodowania wideo (minimum 2 koderów NVENC + 4 dekoderów NVDEC lub równoważne na pojedynczą kartę). • Pamięć własna: Minimum 24 GB pamięci GDDR6 z korekcją błędów ECC na każdą zaoferowaną kartę. • Przeznaczenie: Karta musi być fabrycznie dedykowana przez producenta (NVIDIA lub równoważny) do zastosowań serwerowych / Data Center i głębokiej analizy wideo (video analytics). • Maksymalny pobór mocy (TDP): Maksymalnie 72 W na pojedynczą kartę (wymagane zasilanie wyłącznie bezpośrednio ze slotu PCIe, bez żadnych dodatkowych kabli zasilających 8-pin/6-pin). • Forma fizyczna: Niski profil (Low Profile), konstrukcja jednoslotowa (single-slot / 1-slot), całkowicie pasywna (chłodzona wyłącznie wymuszonym obiegiem powietrza wewnątrz obudowy serwera rack 2U) oraz posiadająca pełną certyfikację producenta oferowanego serwera (montaż nie może naruszać warunków gwarancji serwera). • Wydajność analityczna: Karta musi posiadać dedykowane rdzenie Tensor czwartej generacji (lub równoważne) realizujące obliczenia na danych typu FP8/INT8 pod kątem akceleracji sieci neuronowych. • Wydajność testowa (PassMark): Karta musi osiągać w teście PassMark Performance Test wynik co najmniej 10 153 punktów w kategorii Average G3D Rating (dostępny na stronie https://www.videocardbenchmark.net/gpu_list.php na dzień 23.06.2026 r.). W przypadku kart serwerowych/obliczeniowych (Data Center) zablokowanych w bazie z racji sterowników TCC, Zamawiający uzna warunek za spełniony na podstawie oficjalnej deklaracji producenta lub wyniku bliźniaczego układu GPU o identycznej architekturze. • Kompatybilność programowa: Wymagana pełna zgodność z profesjonalnymi systemami klasy VMS (w tym oprogramowaniem używanym przez Zamawiającego: Axxon One) w zakresie wielostrumieniowego sprzętowego dekodowania oraz zaawansowanej analityki neuronowej (detekcja obiektów, rozpoznawanie twarzy, rozpoznawanie tablic rejestracyjnych). • Konfiguracja: Zamawiający dopuszcza, a w przypadku konieczności spełnienia wymagań wydajnościowych dla ok. 600 kamer – wymaga zastosowania konfiguracji wielokartowej (minimum 2 karty, optymalnie 2–4 karty) w obrębie jednego serwera, pod warunkiem zachowania wymaganej liczby wolnych slotów PCIe na karty HBA Fibre Channel oraz bez przekraczania limitów termicznych i zasilania serwera. 6. Dyski systemowe: Minimum 2 sztuki dysków SSD w technologii NVMe Gen4 (lub nowszej) klasy Enterprise o pojemności minimum 960 GB każdy o współczynniku wytrzymałości minimum 1 DWPD, skonfigurowane w lustrzanej strukturze RAID 1 7. Interfejsy Sieciowe i Łączność SAN: • Sieć LAN: Minimum 2 porty 10 GbE SFP+ wraz z dwiema wkładkami SFP+ SR. • Łączność z macierzą (FC): Serwer musi być wyposażony w dwie niezależne, dwuportowe karty HBA Fibre Channel (FC) o prędkości minimum 16 Gb/s każda (łącznie 4 porty FC), wraz z kompletem 4 sztuk wkładek optycznych kompatybilnych z oferowanymi kartami HBA oraz posiadaną infrastrukturą SAN. • Konfiguracja: Wykonawca zobowiązany jest do pełnej konfiguracji mechanizmu MPIO (Multipath I/O) na wszystkich 4 ścieżkach danych do macierzy. 8. Konstrukcja, Zasilanie i Zarządzanie • Obudowa: Typu Rack 19" o wysokości 2U. • Zasilacze: Minimum 2 zasilacze Hot-Swap pracujące w układzie redundantnym (1+1) o sprawności potwierdzonej certyfikatem minimum 80 Plus Platinum. Moc zasilaczy musi wynosić minimum 1100W każdy, przy czym Wykonawca jest zobowiązany do dobrania i dostarczenia zasilaczy o mocy gwarantującej stabilną i bezawaryjną pracę serwera przy pełnym (100%) obciążeniu wszystkich zainstalowanych komponentów (w tym procesora, pamięci RAM oraz maksymalnej przewidzianej przez Wykonawcę liczby kart GPU niezbędnych
Haupteinstufung (cpv): 32420000 Netzausrüstung
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 30233141 RAID (Redundant Array of Independent Disks, redundanter Verbund unabhängiger Festplatten), 30200000 Computeranlagen und Zubehör