See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa serwerów
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 3 sztuk serwerów. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wymagane minimalne parametry techniczne, użytkowe i funkcjonalne dla oferowanych serwerów oraz wymagania i warunki realizacji przedmiotu zamówienia zawarte w opisie przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 1 do SWZ) oraz w projektowanych postanowieniach umowy (Załącznik nr 2 do SWZ)
Interne Kennung: KR.250.11.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Prawo zamówień publicznych - konieczność eliminacji ryzyka zachwiania bezpieczeństwa informacji i ciągłości działania systemów w związku awaryjnością i maksymalną eksploatacją posiadanego środowiska serwerowego. Obecnie eksploatowana infrastruktura serwerowa składna się z 10 serwerów użytkowych oraz tylko dwóch serwerów backupowych. Z 10 serwerów użytkowych, aż 9 jest nie jest już objętych wsparciem technicznym producenta , co oznacza brak możliwości uzyskania poprawek, aktualizacji oprogramowania układowego. Jednocześnie użytkowane serwery eksploatowane są do maksymalnych możliwości ich wydajności, co znacznie ogranicza w ostatnim czasie możliwości bezpiecznie gromadzenia danych, ich przechowywania i zarządzania sytuacjami krytycznymi w przypadku awarii któregokolwiek z serwerów. Brak dodatkowych serwerów uniemożliwia rozbudowę środowiska. Sposób eksploatacji serwerów związany z brakiem wystarczających zasobów zwiększa ryzyko poważanej awarii, której wstąpienie może uniemożliwić zabezpieczenie danych przetwarzanych przez serwerów, a w konsekwencji ich utratę. Wystąpieniem takiej awarii może również, z uwagi na brak suportu producenta, uniemożliwić skuteczne organicznie jej skutków. Jednocześnie odnotowuje się coraz częściej awarie elementów infrastruktury serwerowej wskazujące na postępujące zużycie sprzętu (w ostatnim czasie w jednym z serwerów uległo uszkodzeniu kilka dysków). Wzrost liczby incydentów technicznych zwiększa ryzyko całkowitej awarii środowiska, niemożliwej do usunięcia z uwagi na brak wspomnianego suportu producenta. Istotnym problemem jest również brak możliwości przeprowadzenia pełnych testów odtwarzania danych z utworzonych przez serwery backupowe kopii zapasowych. Aktualnie użytkowana infrastruktura, z uwagi na brak jakichkolwiek serwerów o wolnych zasobach, nie zapewnia zasobów technicznych do bezpiecznej weryfikacji stosowanych przy testach odtworzeniowych procedur, co uniemożliwia potwierdzenie skuteczności odtwarzanie danych i systemów po awarii. W konsekwencji nie ma aktualnie pewności , że w przypadku wystąpienia awarii możliwe będzie sprawne przywrócenie funkcjonowania podstawowych dla realizacji zadań Zmawiającego systemów. Powyższe okoliczności zwiększają się ryzyko paraliżu działalności Zamawiającego. W związku z tym każdy kolejny dzień na eksploatowanej infrastrukturze serwerowej pozbawionej wystarczających zasobów zwiększa prawdopodobieństwo wstąpienia zdarzenie o istotnych dla Urzędu skutkach organizacyjnych oraz bezpieczeństwa informacji
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48820000 Server
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Dostawa 3 sztuk serwerów
Menge: 3 Stück