See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Jälki-ilmoitus: Kansalaisuuskokeen laatiminen
Beschreibung: Tämä on jälki-ilmoitus. Hankinnan kohteena on kansalaisuuskokeen laatimisen ja kehittämisen palvelu. Tarkempi kuvaus on liitteessä 1 "Hankinnan kohteen kuvaus".
Interne Kennung: 616774
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Zentrale Elemente des Verfahrens: Hankinnassa noudatetaan lakia julkisista hankinnoista ja käyttöoikeussopimuksista (1397/2016, hankintalaki). Kyseessä on hankintalain 25 § 1 momentin 3-kohdan mukainen kansallisen kynnysarvon ylittävä sosiaali- ja terveyspalveluja sekä muita erityisiä palveluja koskeva hankinta. TARJOUSTEN KÄSITTELY Tarjottujen tuotteiden ja palveluiden on oltava tarjouspyynnön ja sen liitteiden sisällön mukaisia. Tarjoajan on vastattava kaikkiin esitettyihin kysymyksiin ja liitettävä tarjoukseensa kaikki pyydetyt dokumentit. Tarjousten tarjouspyynnön mukaisuuden tarkistuksessa käytetään tarjousta kokonaisuudessaan. Tarjouskilpailusta suljetaan pois ne tarjoukset, jotka eivät ole tarjouspyynnön tai tarjousmenettelyn ehtojen mukaisia. Tarjousten vertailu tehdään kohdassa "Muut tiedot" - "Päätöksenteon perusteet" kuvatulla tavalla. Osa-aluekohtaiset hankintapäätökset lähetetään tiedoksi kaikille ko. osa-alueen tarjoajille. Osa-aluekohtainen sopimus ei synny hankintapäätöksen tiedoksiannolla, vaan edellyttää erillistä kirjallista sopimusta.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 80300000 Dienstleistungen von Hochschulen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 73200000 Beratung im Bereich Forschung und Entwicklung, 80400000 Erwachsenenbildung und sonstiger Unterricht
5. Los
Los: LOT-0000