2. Verfahren
Verfahren
Titel: Świadczenie usług ochrony fizycznej na obiektach niedworcowych - OGN Poznań
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług ochrony fizycznej osób i mienia na obiektach niedworcowych oraz terenach przyległych, znajdujących się w zarządzie Zamawiającego odpowiednio w zakresie zgodnym z opisem przedmiotu zamówienia
Verfahrensart: Verhandlungsverfahren ohne Aufruf zum Wettbewerb
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79710000 Dienstleistungen von Sicherheitsdiensten
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79711000 Überwachung von Alarmanlagen, 85312310 Orientierungsdienste, 79714000 Überwachungsdienste, 79715000 Streifendienste
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest świadczenie przez Wykonawcę usług ochrony fizycznej osób i mienia na obiektach niedworcowych oraz terenach przyległych, znajdujących się w zarządzie Zamawiającego odpowiednio w zakresie zgodnym z opisem przedmiotu zamówienia.
Interne Kennung: KFZ/2026/WNP-020535
Optionen:
Beschreibung der Optionen: 1. Zamawiający zastrzega możliwość skorzystania z Prawa Opcji w przypadku: 1) potrzeby rozszerzenia zakresu Usług o usługi dodatkowe, uwzględniające dodatkowe, bieżące potrzeby Zamawiającego, 2) konieczności wydłużenia okresu obowiązywania Umowy w stosunku do terminu wskazanego w § 2 ust. 1 pkt. 1 Umowy, do czasu rozpoczęcia świadczenia usług ochrony na obiektach będących przedmiotem niniejszej Umowy przez Wykonawcę wybranego w postępowaniu pn. „Świadczenie usług ochrony fizycznej osób i mienia na obiektach niedworcowych znajdujących się w zarządzie Zamawiającego” (postępowanie nr KFZ/2026/WNP-019824), nie dłużej jednak niż do czasu całkowitego wykorzystania środków, o których mowa w § 5 ust. 1 pkt. 2 Umowy. 2. Prawo Opcji może zostać zrealizowane przez Zamawiającego w ramach jednej bądź większej liczby jednostronnych oświadczeń woli. 3. Usługi w ramach Prawa Opcji stanowić będą nie więcej niż 100% wartości wynagrodzenia maksymalnego ustalonego dla usług podstawowych, o których mowa w § 5 ust. 1 pkt 1) Umowy. 4. Wysokość dodatkowego wynagrodzenia dla Wykonawcy w przypadku skorzystania z Prawa Opcji, o którym mowa w ust. 1, będzie ustalona na podstawie oferty Wykonawcy, złożonej w odpowiedzi na zaproszenie do negocjacji, w przeliczeniu proporcjonalnym, tj. wynagrodzenie miesięczne ustalone zgodnie z zasadami określonymi w § 5 ust. 2 – 4 Umowy. 5. Przedstawiciel Zamawiającego, przekaże Wykonawcy informację w formie pisemnej lub formie elektronicznej, o której mowa w art. 781 Kodeksu cywilnego, o skorzystaniu przez Zmawiającego z Prawa Opcji, wskazując na jego zakres i termin (dzień i godzina), w tym termin (dzień i godzina) rozpoczęcia świadczenia Usług przez Wykonawcę w ramach Prawa Opcji. Potwierdzenie powyższego nastąpi poprzez złożenie jednostronnego Oświadczenia woli przez Zamawiającego, nie później niż 3 dni roboczych od momentu przekazania informacji do Wykonawcy przez przedstawiciela Zamawiającego. 6. Rozliczenie za wykonanie Usług realizowanych w ramach Prawa Opcji odbywać się będzie na zasadach określonych w Umowie w odniesieniu do rozliczania Usług objętych zamówieniem podstawowym. 7. Zamawiający nie ma obowiązku korzystać z Prawa Opcji. Wykonawcy nie przysługuje prawo roszczeń z tytułu niewykorzystania Prawa Opcji lub jego pełnej wartości.