540116-2026 - Ergebnis
Rumänien – Varia – Furnizare diverse medicamente
Bekanntmachung vergebener Aufträge oder Zuschlagsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Furnizare diverse medicamente
Beschreibung: Prezenta strategie de contractare se realizeaza in scopul achizitionarii medicamente si a incheierii unui acord cadru/ contract subsecvent cu o durata de 36 luni pentru asigurarea medicamentelor in vederea tratarii eficiente a bolnavilor. Numărul de zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor este de 20 zile. Autoritatea contractantă va răspunde în mod clar și complet tuturor solicitărilor de clarificări în a 10-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ).
Interne Kennung: 3897530_2025_PAAPD1567319
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33690000 Varia
5. Los
Los: LOT-0036
Titel: COMBINATII (NAPROXENUM+ESOMEPRAZOLUM) 500mg/20mg COMPR. CU ELIB. MODIF.
Beschreibung: ac min 3000 buc- max 9000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0037
Titel: MELOXICAMUM 15mg COMPR.
Beschreibung: ac min 2000 buc-max 6000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0038
Titel: ACECLOFENACUM 100mg plic unidoza
Beschreibung: ac cant min 1000 buc- max 3000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0039
Titel: ACIDUM TIOCTICUM (ALFA-LIPOICUM) 600mg COMPR. FILM.
Beschreibung: ac min 3000 buc -max 9000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0040
Titel: TOLPERISONUM 150mg COMPR. FILM.
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0041
Titel: CHLORZOXAZONUM 250mg COMPR.
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0042
Titel: NATRII CHLORIDUM 9mg/ml- 100 ml
Beschreibung: ac min 10000 buc- max 60000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 7
Los: LOT-0044
Titel: CHLORPHENAMINUM 4mg COMPR.
Beschreibung: ac min 6000 buc- max 10000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 8
Los: LOT-0043
Titel: EPINEPHRINUM 150micrograme SOL. INJ. IN STILOU PREUMPLUT
Beschreibung: ac min 10 buc- max 50 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 9
Los: LOT-0045
Titel: MELOXICAMUM 15mg/1.5ml FIOLE
Beschreibung: ac min 300 buc- max 900 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 10
Los: LOT-0046
Titel: KALII CHLORIDUM 74,56mg/ml CONC. PT. SOL. PERF.
Beschreibung: ac min 1000 buc- max 5000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0047
Titel: DIAZEPAMUM 10mg COMPR.
Beschreibung: ac min 1000 buc- max 6000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 12
Los: LOT-0048
Titel: COMBINATII (SPIRONOLACTONUM+FUROSEMIDUM) 50mg/20mg CAPS.
Beschreibung: ac min 4000 buc- max 30000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 13
Los: LOT-0049
Titel: DICLOFENACUM 25mg/ml SOL. INJ./PERF.
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0050
Titel: COMBINATII (METAMIZOLUM NATRIUM+PITOFENONI HYDROCHLORIDUM+FENPIVERINI BROMIDUM) 500mg/2mg/0,02mg/ml SOL. INJ.
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0051
Titel: AMOXICILLINUM + ACIDUM CLAVULANICUM 875mg/125mg COMPR. FILM.
Beschreibung: ac min 5000 buc- max 14000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0023
Titel: FUROSEMIDUM 40mg COMPR.
Beschreibung: ac min 6000 buc-max 20000 buc conform caracteristicilor si cantitatilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 17
Los: LOT-0029
Titel: FUROSEMIDUM 10mg/ml SOL. INJ.
Beschreibung: ac min 6000 buc- max 20000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0052
Titel: AMPICILLINUM 1000mg PULB. PT. SOL. INJ.
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0034
Titel: HYDROCORTISONUM 19,6mg/5ml SOL. INJ.
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0053
Titel: CIPROFLOXACINUM 500mg COMPR. FILM.
Beschreibung: ac min 2000 buc- max 10000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0031
Titel: ALLOPURINOLUM 100 mg cpr
Beschreibung: ac min 1200 buc- max 6400 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0032
Titel: ALLOPURINOLUM 300mg cpr
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0033
Titel: COMBINATII-EXTRAVERAL 80mg/20 mg COMPR.
Beschreibung: ac min 10000 buc- max 30000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0054
Titel: ERDOSTEINUM 300 mg capsule
Beschreibung: ac min 30000 buc- max 90000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0035
Titel: CAPTOPRILUM 25mg COMPR.
Beschreibung: ac min 3000 buc- max 18000 buc conform cantitatilor si caracteristicilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0022
Titel: ENALAPRILUM 10mg COMPR.
Beschreibung: ac min 2000 buc-max 20000 buc conform caracteristicilor si cantitatilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0055
Titel: MEDAZEPAMUM 10 mg COMPR.
Beschreibung: ac min 10000 buc-max 30000 buc conform caracteristicilor si cantitatilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0056
Titel: DIGOXINUM 0,5mg/2ml SOL. INJ.
Beschreibung: ac min 100 buc-max 1000 buc conform caracteristicilor si cantitatilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0057
Titel: SALBUTAMOLUM 100µg/doza SUSP. DE INHALAT PRESURIZATA
Beschreibung: ac min 1000 buc-max 10000 buc conform caracteristicilor si cantitatilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0058
Titel: SPIRONOLACTONUM 25mg COMPR. FILM./CAPSULE
Beschreibung: ac min 1000 buc-max 30000 buc conform caracteristicilor si cantitatilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0059
Titel: ITRACONAZOLUM 100mg CAPS.
Beschreibung: ac min 1500 buc-max 30000 buc conform caracteristicilor si cantitatilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 32
Los: LOT-0060
Titel: GLUCOSUM 50mg/ml-250 ml SOL. PERF.
Beschreibung: ac min 3000 buc-max 30000 buc conform caracteristicilor si cantitatilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 33
Los: LOT-0061
Titel: GLUCOSUM 50mg/ml-500 ml SOL.PERF
Interne Kennung: 34
Los: LOT-0062
Titel: LIDOCAINUM 4,6mg/doza SPRAY, SOL.
Interne Kennung: 35
Los: LOT-0063
Titel: LINEZOLIDUM 2mg/ml SOL. PERF.
Beschreibung: ac min 50 buc-max 1000 buc conform caracteristicilor si cantitatilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 36
Los: LOT-0064
Titel: NYSTATINUM 500000UI COMPR. FILM.
Interne Kennung: 37
Los: LOT-0065
Titel: PIPERACILLINUM + TAZOBACTAMUM 2g/0,25g PULB. PT. SOL. PERF.
Beschreibung: ac min 100 buc-max 3000 buc conform caracteristicilor si cantitatilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 38
Los: LOT-0066
Titel: PIPERACILLINUM + TAZOBACTAMUM 4g/0,50g PULB. PT. SOL. PERF.
Interne Kennung: 39
Los: LOT-0067
Titel: RACECADOTRILUM 100mg CAPS.
Beschreibung: ac min 100 buc-max 6000 buc conform caracteristicilor si cantitatilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 40
Los: LOT-0068
Titel: ETAMSYLATUM 250mg/2ml SOL. INJ.
Interne Kennung: 41
Los: LOT-0069
Titel: METAMIZOLUM NATRIUM 500mg COMPR.
Beschreibung: ac min 3000 buc-max 20000 buc conform caracteristicilor si cantitatilor din caietul de sarcini si anexa
Interne Kennung: 42
Los: LOT-0070
Titel: NITROGLYCERINUM 0,4mg/doza SPRAY SUBLINGUAL
Interne Kennung: 43