2. Verfahren
Verfahren
Titel: Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach
Beschreibung: 1.Przedmiotem zamówienia jest Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach poprzez rozbudowę i integrację systemów informatycznych, cyfryzację dokumentacji medycznej, zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa, a także wdrożenie nowoczesnych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji (AI) oraz integrację z centralnymi systemami e-Zdrowia, w szczególności platformą P1 oraz Platformą Usług Inteligentnych (PUI) Centrum e-Zdrowia. 2.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. 3.Projektowane postanowienia umowy stanowią Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: 01/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zgodnie z art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2024 r. poz. 1320 ze zm.), Zamawiający może wyznaczyć krótszy termin składania ofert w przetargu nieograniczonym, nie krótszy jednak niż 15 dni, jeżeli zachodzi pilna potrzeba udzielenia zamówienia, a skrócenie terminu jest uzasadnione. Zamawiający zdecydował się na wyznaczenie skróconego terminu składania ofert wynoszącego 15 dni w postępowaniu pn.„Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach”, które jest objęte bezzwrotnym wsparciem w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności, inwestycja D1.1.2 „Przyspieszenie procesów transformacji cyfrowej ochrony zdrowia poprzez dalszy rozwój usług cyfrowych w ochronie zdrowia”. Umowa pomiędzy Zamawiającym a Skarbem Państwa – Ministrem Zdrowia o objęcie przedsięwzięcia wsparciem została podpisana w dniu 2 stycznia 2026 r., przy jednoczesnym określeniu nieprzekraczalnego terminu realizacji projektu do dnia 31 maja 2026 r. Termin ten ma charakter bezwzględnie wiążący i wynika z zasad programu finansowania, pozostając poza zakresem decyzyjnym Zamawiającego. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynika z konieczności: • zapewnienia realnej możliwości realizacji zamówienia w wymaganym terminie, • zachowania ciągłości harmonogramu rzeczowo-finansowego projektu, • uniknięcia ryzyka utraty przyznanego dofinansowania w przypadku niezrealizowania zadania w terminie. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że pilna potrzeba udzielenia zamówienia nie wynika z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego, lecz jest konsekwencją: • terminów wynikających z decyzji i procedur instytucji finansującej, • daty zawarcia umowy o objęcie wsparciem, • ograniczonego czasowo okna realizacyjnego przewidzianego w dokumentacji programu, • konieczności dostosowania dokumentacji postępowania do ostatecznych warunków finansowania oraz zakresu rzeczowego zatwierdzonego przez instytucję odpowiedzialną za wdrażanie środków. Zastosowanie standardowych terminów przewidzianych dla przetargu nieograniczonego, przy uwzględnieniu czasu niezbędnego na: • przeprowadzenie procedury wyboru wykonawcy, • ewentualne czynności wyjaśniające, • realizację przedmiotu zamówienia, mogłoby doprowadzić do sytuacji, w której wykonanie zamówienia w przewidzianym terminie stałoby się niemożliwe, a Zamawiający utraciłby możliwość wykorzystania przyznanych środków finansowych. Jednocześnie Zamawiający podkreśla, że skrócony termin składania ofert: • nie narusza zasady uczciwej konkurencji ani równego traktowania wykonawców, • został ustalony w sposób umożliwiający zapoznanie się z dokumentacją postępowania oraz przygotowanie i złożenie ofert, • odpowiada rynkowemu charakterowi zamówienia oraz jego zakresowi, • jest zgodny z minimalnym terminem dopuszczonym przez ustawę Prawo zamówień publicznych. Wobec powyższego Zamawiający uznaje, że w niniejszym postępowaniu zostały spełnione wszystkie przesłanki określone w art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp, uzasadniające skrócenie terminu składania ofert do 15 dni.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme
Zusätzliche Einstufung (cpv): 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 72263000 Software-Implementierung, 48326100 Digitales Abbildungssystem, 48820000 Server, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 32420000 Netzausrüstung, 48328000 Bildverarbeitungssoftwarepaket, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest Wdrożenie e-usług w Szpitalu Powiatowym im. Jana Pawła II w Bartoszycach poprzez rozbudowę i integrację systemów informatycznych, cyfryzację dokumentacji medycznej, zwiększenie poziomu cyberbezpieczeństwa, a także wdrożenie nowoczesnych rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji (AI) oraz integrację z centralnymi systemami e-Zdrowia, w szczególności platformą P1 oraz Platformą Usług Inteligentnych (PUI) Centrum e-Zdrowia. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. 3. Projektowane postanowienia umowy stanowią Załącznik nr 2 do SWZ.
Interne Kennung: 01
Zusätzliche Einstufung (cpv): 72263000 Software-Implementierung, 30216110 Scanner für Computeranwendungen, 48326100 Digitales Abbildungssystem, 48820000 Server, 30233000 Medienspeicher- und -lesegeräte, 48710000 Softwarepakete für die Datensicherung und -wiederherstellung, 32420000 Netzausrüstung, 48328000 Bildverarbeitungssoftwarepaket, 72000000 IT-Dienste: Beratung, Software-Entwicklung, Internet und Hilfestellung