2. Verfahren
Verfahren
Titel: "Zakup, dostawa oraz konfiguracja infrastruktury teleinformatycznej w ramach programu rządowego "Cyberbezpieczny Rząd"".
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa oraz konfiguracja infrastruktury teleinformatycznej realizowane w ramach programu rządowego „Cyberbezpieczny Rząd”. Zamawiający wymaga dostarczenia, uruchomienia i konfiguracji w siedzibie zamawiającego kompleksowej infrastruktury sieciowej. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach oraz jednostkach podległych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności w konkursie grantowym pn. „Cyberbezpieczny Rząd”. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ. Wszystkie wskazane nazwy produktów należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Ilekroć w dokumentacji postępowania wskazane są znaki towarowe, nazwy wyrobów, patenty, pochodzenie, normy, źródła lub szczególne procesy charakteryzujące określone produkty dostarczone przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, oznacza to, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia, i że zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takim przypadku zamawiający na podstawie art. 99 ust. 5 ustawy Pzp dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych. Poprzez rozwiązania równoważne zamawiający rozumie takie, które co najmniej spełniają wymogi określone w dokumentacji postępowania, w tym w szczególności charakteryzują się parametrami technicznymi, standardami jakościowymi, eksploatacyjnymi i użytkowymi nie gorszymi niż określone w dokumentacji postępowania. Zapis dotyczący równoważności nie ma zastosowania do pozycji nr 7 Opisu przedmiotu zamówienia tj. Rozbudowa firewalli Paloalto poprzez zakup i dostarczenie przez wykonawcę 3 nowych urządzeń PA-440 wraz z rocznymi subskrypcjami i wsparciem, na potrzeby trzech oddziałów zamiejscowych WITD Kielce. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Kielcach korzysta z urządzeń Palo Alto PA-440. Z uwagi na konieczność zapewnienia konsolidacji systemów bezpieczeństwa zamawiający w zakresie tej konkretnej pozycji nie dopuszcza rozwiązań równoważnych. W przypadku sprzętu równoważnego wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie, że funkcjonalność oferowanego sprzętu równoważnego w stosunku do sprzętu wskazanego przez zamawiającego posiada nie gorsze parametry techniczne.
Interne Kennung: AG.I.272.1.14.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30230000 Computerbezogene Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 32424000 Netzwerkinfrastruktur, 48820000 Server, 32413100 Router für Netzwerke, 48000000 Softwarepaket und Informationssysteme, 51610000 Installation von Computern und Datenverarbeitungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: "Zakup, dostawa oraz konfiguracja infrastruktury teleinformatycznej w ramach programu rządowego "Cyberbezpieczny Rząd""
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest zakup, dostawa oraz konfiguracja infrastruktury teleinformatycznej realizowane w ramach programu rządowego „Cyberbezpieczny Rząd”. Zamawiający wymaga dostarczenia, uruchomienia i konfiguracji w siedzibie zamawiającego kompleksowej infrastruktury sieciowej. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Poprawa poziomu Cyberbezpieczeństwa w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach oraz jednostkach podległych” współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach programu Krajowy Plan Odbudowy i Zwiększania Odporności w konkursie grantowym pn. „Cyberbezpieczny Rząd”. Opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1 do SWZ. Wszystkie wskazane nazwy produktów należy rozumieć jako określenie wymaganych parametrów technicznych lub standardów jakościowych. Ilekroć w dokumentacji postępowania wskazane są znaki towarowe, nazwy wyrobów, patenty, pochodzenie, normy, źródła lub szczególne procesy charakteryzujące określone produkty dostarczone przez konkretnego wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów, oznacza to, że jest to uzasadnione specyfiką przedmiotu zamówienia, i że zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia za pomocą dostatecznie dokładnych określeń. W takim przypadku zamawiający na podstawie art. 99 ust. 5 ustawy Pzp dopuszcza możliwość zastosowania rozwiązań równoważnych. Poprzez rozwiązania równoważne zamawiający rozumie takie, które co najmniej spełniają wymogi określone w dokumentacji postępowania, w tym w szczególności charakteryzują się parametrami technicznymi, standardami jakościowymi, eksploatacyjnymi i użytkowymi nie gorszymi niż określone w dokumentacji postępowania. Zapis dotyczący równoważności ma zastosowania do pozycji nr 7 Opisu przedmiotu zamówienia tj. Rozbudowa firewalli Paloalto poprzez zakup i dostarczenie przez wykonawcę 3 nowych urządzeń PA-440 wraz z rocznymi subskrypcjami i wsparciem, na potrzeby trzech oddziałów zamiejscowych WITD Kielce. Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Kielcach korzysta z urządzeń Palo Alto PA-440. Z uwagi na konieczność zapewnienia konsolidacji systemów bezpieczeństwa zamawiający w zakresie tej konkretnej pozycji nie dopuszcza rozwiązań równoważnych. W przypadku sprzętu równoważnego wykonawca zobowiązany jest udowodnić w ofercie, że funkcjonalność oferowanego sprzętu równoważnego w stosunku do sprzętu wskazanego przez zamawiającego posiada nie gorsze parametry techniczne.