2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa komputerów przenośnych na rzecz jednostek sądownictwa z obszaru apelacji lubelskiej wraz z udzieleniem 60 miesięcznej gwarancji
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa 152 sztuk komputerów przenośnych typ I oraz 273 sztuk komputerów przenośnych typ II na rzecz sądów powszechnych z obszaru apelacji lubelskiej wraz ze świadczeniem usług gwarancyjnych przez okres 60 miesięcy – w terminie nie dłuższym niż 30 dni kalendarzowych od dnia zawarcia Umowy. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi Załącznik nr 1 do SWZ. Jeśli w dokumentacji przetargowej wskazany jest znak towar, patent pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje dostawy lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę (w szczególności nazwa handlowa formy, towaru lub produktu), Zamawiający – w odniesieniu do wskazanych wprost w dokumentacji przetargowej parametrów, czy danych (technicznych lub jakichkolwiek innych), identyfikujących pośrednio lub bezpośrednio towar bądź produkt – dopuszcza rozwiązania równoważne zgodnie z danymi technicznymi i parametrami zawartymi w ww. dokumentacji, a każde takie odniesienie opatruje odniesieniem „lub równoważny”. Jako rozwiązania równoważne, należy rozumieć rozwiązania charakteryzujące się parametrami nie gorszymi od wymaganych, a znajdujących się w dokumentacji. W przypadku opisania przez Zamawiającego przedmiotu zamówienia poprzez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym przez Zamawiającego, a każde takie odniesienie opatruje „lub równoważne”. Wymagane warunki, w tym gwarancji i rękojmi, określone zostały w Załączniku nr 1 do SWZ oraz we Wzorze Umowy – Załącznik nr 3 do SWZ.
Interne Kennung: Zp.261.13.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 30214000 Arbeitsplätze
5. Los
Los: LOT-0001
Menge: 425 Stück
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zgodnie z art. 441 ust. 1 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji, realizowanego przez jednostronne pisemne oświadczenie złożone Wykonawcy przez Zamawiającego. Prawo opcji polegać będzie na rozszerzeniu liczby Sprzętu, do którego dostarczenia jest zobowiązany Wykonawca o nie więcej niż o 92 sztuki komputerów przenośnych typ I oraz 6 sztuk komputerów przenośnych typ II. Podstawą uruchomienia zamówienia w zakresie prawa opcji jest zagwarantowanie środków finansowych. Zamawiający ma prawo korzystać z uprawnienia, o którym mowa w niniejszym ustępie wielokrotnie, również w zakresie pojedynczych sztuk Sprzętu, aż do osiągnięcia poziomu sztuk określonego w zdaniu poprzedzającym. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji zgodnie z zawartą umową, jednakże nie później niż w ciągu 6 miesięcy od dnia zawarcia umowy. Po upływie tego terminu prawo opcji wygasa, co oznacza, że Zamawiający może aż do upływu tego terminu złożyć skuteczne wobec Wykonawcy oświadczenie o skorzystaniu z prawa opcji. Jednocześnie, ze złożeniem oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji Zamawiający wskaże Odbiorców, na rzecz których realizowane będą dostawy, Płatników oraz liczbę zamawianych sztuk Sprzętu. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, postanowienia umowy, mogące mieć zastosowanie do rozszerzonego zakresu zamówienia, stosuje się do zakresu objętego prawem opcji. Prawo opcji jest wyłącznie uprawnieniem Zamawiającego, a nieskorzystanie przez Zamawiającego z tego uprawnienia nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń, w szczególności jakichkolwiek finansowych, w tym z tytułu utraconych korzyści.