540559-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Bau von Trinkwasseraufbereitungsanlagen – VS-CL-G02 Surse, aductiuni, tratari Husi, Duda Epureni, Stanilesti, Lunca Banului, Padureni, Dimitrie Cantemir, Hoceni, Negresti, Todiresti, Rafaila, Dumesti, Bacesti, Rebricea, Tacuta, Codaesti si Miclesti
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: VS-CL-G02 Surse, aductiuni, tratari Husi, Duda Epureni, Stanilesti, Lunca Banului, Padureni, Dimitrie Cantemir, Hoceni, Negresti, Todiresti, Rafaila, Dumesti, Bacesti, Rebricea, Tacuta, Codaesti si Miclesti
Beschreibung: Scopul contractului este achizitia de servicii de proiectare și execuția de lucrări pentru sistemul de alimentare cu apă alcătuit din surse, aductiuni, tratari Husi, Duda Epureni, Stanilesti, Lunca Banului, Padureni, Dimitrie Cantemir, Hoceni, Negresti, Todiresti, Rafaila, Dumesti, Bacesti, Rebricea, Tacuta, Codaesti si Miclesti (VS-CL-G02). Orice operator economic interesat poate sa solicite clarificari sau informatii suplimentare in legatura cu documentatia de atribuire, numai in SEAP, nu mai tarziu de 21 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde tuturor solicitarilor de clarificari sau de informatii suplimentare precizate mai sus cu 10 zile inainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor.
Interne Kennung: 17986823_2022_PAAPD1349648
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45252126 Bau von Trinkwasseraufbereitungsanlagen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Contractul de servicii de proiectare și lucrări pentru execuția sistemului de alimentare cu apă: Surse, aductiuni, tratari Husi, Duda Epureni, Stanilesti, Lunca Banului, Padureni, Dimitrie Cantemir, Hoceni, Negresti, Todiresti, Rafaila, Dumesti, Bacesti, Rebricea, Tacuta, Codaesti si Miclesti (VS-CL-G02) face parte din Proiectului regional de dezvoltare a infrastructurii de apă şi apă uzată in județul Vaslui, în perioada 2014 – 2020 care constă în investiții pentru tratarea și distribuția apei și colectarea și epurarea apelor uzate care se vor implementa pentru județul Vaslui în zonele urbane și rurale. Proiectul va fi finanțat prin POIM 2014-2020. Contractantul va proiecta si executa lucrarile aferente acestei proceduri in conformitate cu cerintele impuse prin documentatia de atribuire. In caietul de Sarcini sunt prezentate tipul activitatilor, specializarea si cantitatile minime necesare realizarii contractului, respectiv: a) Proiectul Tehnic si Detaliile de Executie– cuprinzând proiectarea procesului tehnologic si a constructiilor, instalatiilor si echipamentelor aferente obiectelor tehnologice de pe fluxul de captare, tratare, pompare etc. b) Intocmirea documentatiilor pentru obţinerea tuturor avizelor şi autorizaţiilor necesare executiei proiectului, de la toate autorităţile mentionate in Certificatul de Urbanism, conform legislatiei in vigoare in domeniul construcţiilor din Romania. c) Execuţia lucrărilor inclusiv furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor şi punerea în funcţiune a obiectivelor. d) Instruirea personalului operatorului e) Intocmirea desenelor post executie si a documentelor necesare Cărţii Construcţiei conform HG 273/1994 cu modificările ulterioare. f) Testare si punere in functiune. g) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Notificare a Defectelor Durata de executie a lucrarilor este de 24 luni de la data ordinului de incepere si 36 luni perioada de notificare a defectelor Valoarea estimată a contractului de proiectare și execuție lucrări nu cuprinde suma aferenta cheltuielilor diverse si neprevăzute precizată în bugetul proiectului (devizul general).
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44162500 Trinkwasserrohrleitungen, 45232152 Bau von Pumpstationen, 45247270 Bauarbeiten für Sammelbecken, 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau