2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dokończenie budowy sali koncertowej i sali kameralnej - Zespół Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych związanych z dokończeniem budowy sali koncertowej i sali kameralnej w budynku Zespołu Szkół Muzycznych im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze - ul. Dzika 6. 2. Szczegółowy opis zakresu rzeczowego oraz wymagania zostały opisane w dokumentacji projektowej, specyfikacjach technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz przedmiarach robót (uzupełnienie/dopełnienie załącznika nr 7 do swz). Przy czym należy zaznaczyć, iż załączone przedmiary stanowią jedynie element pomocniczy przy ustalaniu ceny ofertowej. Zawarte w nich ilości nie mają charakteru wiążącego, wymagany zakres robót został zdefiniowany w dokumentacji projektowej. Zgodnie z warunkami wzoru umowy, Wykonawca jest zobowiązany do wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z dokumentacją projektową, zasadami wiedzy technicznej, obowiązującymi przepisami oraz specyfikacjami technicznymi wykonania i odbioru robót budowlanych – w ramach ceny ryczałtowej. 3. Zamawiający wymaga przeprowadzenia przez Wykonawców (na swój koszt, w terminach ustalonych z dyrektorem placówki) wizji lokalnej. 4. Przedmiotowe postępowanie stanowi element realizowanego przez Zamawiającego - Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie projektu pn. „Rozbudowa, przebudowa i remont sal koncertowych szkół artystycznych w Polsce” - projektu współfinansowanego ze środków UE w ramach Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027. 5. Warunki finansowe rozliczeń zostały zapisane we wzorze umowy. 6. Zamawiający, mając na uwadze wymogi zapisane w art. 95 ustawy Pzp, wymaga w odniesieniu do stanowisk opisanych w załączniku nr 7 do swz - złożenia oświadczenia (według wzoru zawartego w załączniku nr 9 do swz) o zatrudnianiu przez Wykonawcę i ewentualnych podwykonawców osób na tych stanowiskach na podstawie umowy o pracę. Zamawiający może, w zakresie dopuszczalnym przez obowiązujące przepisy, dokonać kontroli rzetelności złożonego oświadczenia. W tym celu może żądać od Wykonawcy i podwykonawców informacji i dokumentów poświadczających fakt zatrudnienia wskazanych osób na umowę o pracę. Szczegółowe informacje na temat sposobu weryfikacji zawiera umowa. 7. Gwarancja. a) Okres rękojmi na wykonane roboty budowlane oraz zamontowane urządzenia i materiały wynosi minimum 60 miesięcy. Minimalny okres gwarancji na wykonane roboty budowlane oraz zamontowane urządzenia i materiały wynosi 60 miesięcy liczone od dnia podpisania protokołu końcowego. Wydłużenie przez Wykonawcę okresu gwarancji (max do 90 miesięcy) jest jednym z elementów kryteriów oceny ofert, a Zamawiający informuje, że sposób punktacji za proponowany przez Wykonawcę okres gwarancji określony został w dalszej części specyfikacji warunków zamówienia. b) Udzielając gwarancji Wykonawca zapewnia bezpłatne czynności przeglądów gwarancyjnych w okresie udzielonej gwarancji na cały objęty nią przedmiot zamówienia, więc powinien te koszty uwzględnić w wynagrodzeniu. Przeglądy będą odbywały się minimum raz w roku, chyba, że gwarancja producenta danego materiału wymaga częstszych przeglądów gwarancyjnych.
Interne Kennung: FU.772.2.2024.2
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45000000 Bauarbeiten
5. Los
Los: LOT-0001