2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zakup energii elektrycznej na rok 2027 dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i jego jednostek, oraz dla Powiatu Piotrkowskiego i jego jednostek
Beschreibung: 1) Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej dla: Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i jego jednostek organizacyjnych, Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o. Powiatu Piotrkowskiego i jego jednostek organizacyjnych, Gmin Powiatu: Aleksandrów, Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Ręczno, Rozprza, Sulejów, Wola Krzysztoporska, Wolbórz oraz wszystkich jednostek organizacyjnych wchodzących w skład ww. gmin na podstawie umowy o wspólnym przeprowadzeniu przetargu. Łącznie do 1982 punktów poboru energii na jednakowych warunkach cenowych za 1 MWh dla wszystkich taryf. 2) Wspólny Słownik Zamówień Główny przedmiot zamówienia: 09310000-5 – Energia elektryczna 3) Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez wykonawcę kluczowych zadań. 4) Zamawiający nie określa wymagań dotyczących zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy, o których mowa w art. 95 ustawy Pzp. 5) Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp. 6) Zamawiający nie stawia wymogu w zakresie zatrudnienia osób przez wykonawcę, o których mowa w art. 96 ust. 2 pkt 2 ustawy Pzp. 7) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, opis wymagań zamawiającego w zakresie realizacji i odbioru określają: a) opis przedmiotu zamówienia – SWZ CZĘŚĆ II OPZ, b) projektowane postanowienia umowy – SWZ CZĘŚĆ III PPU. Wymagania określone w dokumentach zamówienia są wiążące dla Wykonawcy. 2. Podział zamówienia na części 1) Zamawiający nie dokonuje podziału zamówienia na części. Tym samym zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych, o których mowa w art. 7 pkt 15 ustawy Pzp. 2) Powody niedokonania podziału: Przedmiot zamówienia ma charakter jednorodny i obejmuje zakup energii elektrycznej dla uczestników wspólnego postępowania, łącznie dla maksymalnie 1982 punktów poboru energii (PPE), na jednakowych warunkach cenowych za 1 MWh dla wszystkich taryf. Zamawiający rozważył możliwość podziału zamówienia, w szczególności według poszczególnych podmiotów, lokalizacji, taryf lub grup PPE, jednak uznał taki podział za niecelowy. Wspólne postępowanie służy zagregowaniu zapotrzebowania uczestników i wykorzystaniu skali zamówienia w celu uzyskania możliwie korzystnych i jednolitych warunków zakupu energii. Podział prowadziłby do rozproszenia wolumenu, mógłby ograniczyć korzyści ekonomiczne wynikające ze wspólnego zakupu oraz powodować zróżnicowanie warunków handlowych i zwiększenie kosztów obsługi zamówienia. Brak podziału nie ogranicza konkurencji, ponieważ na rynku funkcjonuje kilku sprzedawców energii elektrycznej posiadających potencjał do realizacji zamówienia obejmującego cały przewidywany wolumen oraz wszystkie 1982 PPE. Zakres zamówienia nie wymaga przy tym realizacji różnych rodzajowo lub specjalistycznych świadczeń. Mając na uwadze jednorodny charakter przedmiotu zamówienia, cel wspólnego zakupu, korzyści wynikające z agregacji wolumenu oraz zachowanie realnej konkurencji, Zamawiający uznał, że niedokonanie podziału zamówienia na części jest rozwiązaniem racjonalnym, proporcjonalnym i uzasadnionym gospodarczo. 3. Oferty wariantowe Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych. 4. Opcje Zamawiający nie przewiduje prawa opcji. 5. Zamówienia podobne / dodatkowe Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 8 ustawy Pzp
Interne Kennung: DZP.271.26.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Zakup energii elektrycznej na rok 2027 dla Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i jego jednostek, Piotrkowskich Wodociągów i Kanalizacja Sp. z o.o., Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego Sp. z o.o., dla Powiatu Piotrkowskiego i jego jednostek oraz gmin: Aleksandrów, Czarnocin, Gorzkowice, Grabica, Łęki Szlacheckie, Moszczenica, Ręczno, Rozprza, Sulejów, Wola Krzysztoporska, Wolbórz oraz wszystkich jednostek organizacyjnych wchodzących w skład ww. gmin.