540735-2026 - Auftragsänderung
Rumänien – Installation von Rohrleitungsnetzen – Sistemul Regional Constanța - Obiectul: Reabilitare sursa Medgidia; Aducțiune Medgidia- Gospodaria de Apa Constanța Sud.
Bekanntmachung der Auftragsänderungen
Bauleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Sistemul Regional Constanța - Obiectul: Reabilitare sursa Medgidia; Aducțiune Medgidia- Gospodaria de Apa Constanța Sud.
Beschreibung: Activitatile de executie pentru Contractele de lucrari „Sistemul Regional Constanța - Obiectul: Reabilitare sursa Medgidia; Aducțiune Medgidia- Gospodaria de Apa Constanța Sud” sunt grupate pe următoarele obiecte: • Obiect 1 Reabilitare sursă Medgidia Obiectul 1.1 REABILITARE FRONT DE CAPTARE MEDGIDIA Reabilitare front captare Medgidia Obiectul 1.2 Racord la conducta de aducțiune pentru alimentarea cu apă a localității Castelu • Obiectul 2 si 3 conducte de aducțiune – Medgidia – Contanța Sud – Eforie Sud, L= 31756m 1. Tronson UAT Medgidia, L = 1.327 m; 2. Tronson UAT Castelu, L = 1.514 m 3. Tronson UAT Poarta Alba, L = 5.375 m 4. Tronson UAT Murfatlar, L = 5.327 m 5. Tronson UAT Valu lui Traian, L = 9.043 m. 6. Tronson UAT Cumpana, L = 9.055 m. 7. Tronson UAT Agigea, L = 115 m. Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Garantie, atunci cand este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie de 36 luni, respectiv 1095 zile f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7, reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde perioada de Garantie de 1095 zile Numarul de zile până la care Operatorii economici interesati pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor / candidaturilor este de 19 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor. Entitatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificari / informatiilor suplimentare astfel: • cu 25 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 34 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor; • cu 11 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor pentru solicitarile de clarificari depuse cu 19 de zile inainte de termenul limita de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 1890420 / 2022 /1/ CL 36;POIM
Zweck
Art des Auftrags: Bauleistungen
Haupteinstufung (cpv): 45231112 Installation von Rohrleitungsnetzen
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Activitatile de executie pentru Contractele de lucrari „Sistemul Regional Constanța - Obiectul: Reabilitare sursa Medgidia; Aducțiune Medgidia- Gospodaria de Apa Constanța Sud” (CL 36) sunt grupate pe următoarele obiecte: • Obiect 1 Reabilitare sursă Medgidia Obiectul 1.1 REABILITARE FRONT DE CAPTARE MEDGIDIA Reabilitare front captare Medgidia Obiectul 1.2 Racord la conducta de aducțiune pentru alimentarea cu apă a localității Castelu • Obiectul 2 si 3 conducte de aducțiune – Medgidia – Contanța Sud – Eforie Sud, L= 31756m 1. Tronson UAT Medgidia, L = 1.327 m; 2. Tronson UAT Castelu, L = 1.514 m 3. Tronson UAT Poarta Alba, L = 5.375 m 4. Tronson UAT Murfatlar, L = 5.327 m 5. Tronson UAT Valu lui Traian, L = 9.043 m. 6. Tronson UAT Cumpana, L = 9.055 m. 7. Tronson UAT Agigea, L = 115 m. Lucrarile se refera la: a) Lucrari de constructie b) Furnizarea si montarea utilajelor si echipamentelor tehnologice c) Testare si punere in functiune d) Monitorizarea si acordarea de asistenta/consultanta personalului responsabil pe parcursul Perioadei de Garantie, atunci cand este necesar e) Remedierea eventualelor defecte aparute in Perioada de Garantie de 36 luni, respectiv 1095 zile f) Instruirea personalului Beneficiarului si/sau Operatorului Durata prevazuta la Sectiunea II.2.7, reprezinta perioada de executie a lucrarilor si nu cuprinde perioada de Garantie de 1095 zile Antreprenorul va executa lucrările etapizat sau concomitent, în funcție de metodologia de lucru pe care o abordează prin alocarea de resurse umane, materiale, tehnologice și financiare astfel încât lucrările să se încadreze în durata de execuție menționată în Acordul Contractual.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44162500 Trinkwasserrohrleitungen, 45232150 Arbeiten für Wasserversorgungsrohrleitungen, 45232152 Bau von Pumpstationen, 45255500 Bohrungs- und Explorationsarbeiten, 45315300 Stromversorgungsanlagen