See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af produkter til personlig pleje 2
Beschreibung: Der udbydes produkter til personlig pleje til samtlige hospitaler i alle regioner i Danmark.
Interne Kennung: 26047649
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud jf. paragraf 56-57 i udbudsloven.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33700000 Körperpflegeprodukte
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: 1 - Hudpleje
Beschreibung: Babyolie, barrierecreme, zinksalve
Interne Kennung: 2-1
Menge: 134 852 Stück
Los: LOT-0002
Titel: 2 - Personlig hygiejne
Beschreibung: Barbergrej, neglepleje, badeovertræk
Interne Kennung: 3-2
Menge: 1 241 244 Stück
Los: LOT-0003
Titel: 3 - Barbering
Beschreibung: Barberskum/barbergel
Interne Kennung: 4-3
Menge: 32 472 Stück
Los: LOT-0004
Titel: 4 - Vaskeklude
Beschreibung: Vaskeklude
Interne Kennung: 5-4
Menge: 12 016 744 Stück