See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: ACORD-CADRU DE FURNIZARE REACTIVI DE LABORATOR
Beschreibung: Furnizare Reactivi de laborator, cu incheierea unui acord-cadru pe o perioada de 24 luni cu trei operatori economici , conform Caietului de sarcini anexat. Autoritatea contractanta va raspunde in mod clar si complet tuturor solicitarilor de clarificare/ informatiilor suplimentare in a 11-a zi inainte de termenul limita stabilit pentru depunerea ofertelor conform OUG 107/2017. Numarul de zile pana la care se pot solicita clarificari inainte de data limita de depunere a ofertelor/ candidaturilor: 18 zile.
Interne Kennung: 4541262_2025_PAAPD1579567
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696500 Laborreagenzien
5. Los
Los: LOT-0008
Titel: Acetona pentru analize
Beschreibung: Cantitatile sunt conform caietului de sarcini
Interne Kennung: 1
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
Los: LOT-0009
Titel: Acid acetic glacial PA
Interne Kennung: 2
Haupteinstufung (cpv): 24323210 Essigsäure
Los: LOT-0010
Titel: Acid clorhidric 37% pentru analize
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0011
Titel: Acid oxalic
Interne Kennung: 4
Haupteinstufung (cpv): 24323200 Carbonsäuren
Los: LOT-0012
Titel: Acid picric PA
Interne Kennung: 5
Haupteinstufung (cpv): 33141625 Diagnoseausrüstung
Los: LOT-0013
Titel: Acid tricloracetic PA
Interne Kennung: 6
Los: LOT-0014
Titel: Soluție de colorare Albastru Alcian
Interne Kennung: 7
Haupteinstufung (cpv): 24224000 Farbmittel
Los: LOT-0015
Titel: Albastru de metilen PA
Interne Kennung: 8
Haupteinstufung (cpv): 33694000 Diagnostika
Los: LOT-0016
Titel: Azotat de argint PA
Interne Kennung: 9
Haupteinstufung (cpv): 24313400 Nitrate
Los: LOT-0017
Titel: Carbonat de Litiu
Interne Kennung: 10
Haupteinstufung (cpv): 24000000 Chemische Erzeugnisse
Los: LOT-0018
Titel: Clorura de sodiu
Interne Kennung: 11
Los: LOT-0019
Titel: EOZINA Y
Interne Kennung: 12
Haupteinstufung (cpv): 24200000 Farbstoffe und Pigmente
Los: LOT-0020
Titel: Ferocianura de potasiu PA
Interne Kennung: 13
Haupteinstufung (cpv): 24315210 Cyanide
Los: LOT-0021
Titel: Fuxina acida
Interne Kennung: 14
Los: LOT-0022
Titel: Glicerina anhidra pentru analize
Interne Kennung: 15
Los: LOT-0023
Titel: Hematoxilina cristale
Interne Kennung: 16
Los: LOT-0024
Titel: Indicatori pentru cultivare in atmosfera cu CO2
Interne Kennung: 17
Haupteinstufung (cpv): 24931250 Nährboden
Los: LOT-0025
Titel: Kit Grimelius
Interne Kennung: 18
Los: LOT-0026
Titel: Mediu Sabouraud solid cu cloramfenicol
Interne Kennung: 19
Los: LOT-0027
Titel: Mediu Sabouraud lichid cu cloramfenicol
Interne Kennung: 20
Los: LOT-0028
Titel: Mediu congelare criotom
Interne Kennung: 21
Los: LOT-0029
Titel: Reactiv Rosu de Congo
Interne Kennung: 22
Los: LOT-0030
Titel: Rhodamina pentru microscopie
Interne Kennung: 23
Los: LOT-0031
Titel: Safranina pulbere pentru analize
Interne Kennung: 24
Los: LOT-0032
Titel: Truse de identificare Bacili gram pozitivi
Interne Kennung: 25
Los: LOT-0033
Titel: Truse de identificare Coci gram pozitivi
Interne Kennung: 26
Los: LOT-0034
Titel: Truse de identificare Levuri
Interne Kennung: 27
Los: LOT-0035
Titel: Kit D-DIMER
Interne Kennung: 28
Los: LOT-0036
Titel: Reactivi analizor electroliti
Interne Kennung: 29
Los: LOT-0037
Titel: Reactivi biochimie
Interne Kennung: 30
Los: LOT-0038
Titel: Medii cromogene
Interne Kennung: 31
Los: LOT-0039
Titel: Test imunologic ELFA pentru detecția infecției cu Mycobacterium tuberculosis
Interne Kennung: 32