2. Verfahren
Verfahren
Titel: Zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Spytkowice
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest: „Zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Spytkowice”. Przedmiotem zamówienia jest zagospodarowanie odpadów z terenu Gminy Spytkowice poprzez: sortowanie, odzysk, i składowanie odpadów komunalnych, unieszkodliwianie oraz inne zgodne z prawem metody gospodarowania odpadami. Zagospodarowanie odpadów dotyczy odpadów z gospodarstw domowych w tym przyjętych w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Ma ono zapewnić osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowania do ponownego użycia i odzysku innymi metodami oraz ograniczenie masy odpadów komunalnych ulegających biodegradacji przekazywanych do składowania, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz.U.2025.733 z dnia 2025.06.04) oraz zapisami Planu Gospodarki Odpadami dla Województwa Małopolskiego. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został Opisie Przedmiotu Zamówienia, który stanowi załącznik nr 11 do SWZ.
Interne Kennung: ZP.271.12.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793), Zamawiający podjął decyzję o skróceniu terminu składania ofert do 15 dni ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia. Uzasadnienie faktyczne i prawne: 1. Unieważnienie poprzedniego postępowania: Pierwotne postępowanie przetargowe na zagospodarowanie odpadów komunalnych zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 1 ustawy Pzp, ponieważ w wyznaczonym terminie nie wpłynęła żadna oferta. 2. Konieczność zapewnienia ciągłości usług: Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od mieszkańców to kluczowe zadanie własne gminy, którego ciągłość musi zostać bezwzględnie zachowana ze względów sanitarno-epidemiologicznych oraz ochrony środowiska. 3. Zagrożenie interesu społecznego: Zastosowanie standardowego, 35-dniowego terminu składania ofert w drugim przetargu doprowadziłoby do sytuacji, w której gmina przez długi czas pozostawałaby bez wyłonionego wykonawcy. Skutkowałoby to przerwą w zagospodarowywaniu odpadów od mieszkańców, co stanowi bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia ludzi i czystości gminy. 4. Obiektywny charakter pilności: Zaistniała pilna potrzeba nie jest wynikiem opieszałości czy zaniedbania ze strony Zamawiającego. Pierwszy przetarg został ogłoszony z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym, a brak ofert stanowił okoliczność zewnętrzną, niezależną od woli i działań Zamawiającego Mając na uwadze powyższe okoliczności, skrócenie terminu składania ofert do 15 dni jest w pełni uzasadnione, konieczne i proporcjonalne do zaistniałej sytuacji.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 90500000 Dienstleistungen im Zusammenhang mit Siedlungs- und anderen Abfällen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 90513000 Behandlung und Beseitigung ungefährlicher Siedlungs- und anderer Abfälle, 90533000 Verwaltung von Müllhalden
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Zagospodarowanie zmieszanych odpadów budowlanych i rozbiórkowych z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia, innych niż wymienionych w 17 01 06 [kod 17 01 07], zagospodarowanie odpadów budowlanych i rozbiórkowych z drewna [kod 17 02 01], z tworzyw sztucznych [kod 17 02 03], z gipsu [kod 17 08 02], zagospodarowanie zmieszanych odpadów z bu
Beschreibung: Część I: zagospodarowanie zmieszanych odpadów budowlanych i rozbiórkowych z betonu, gruzu ceglanego, odpadowych materiałów ceramicznych i elementów wyposażenia, innych niż wymienionych w 17 01 06 [kod 17 01 07], zagospodarowanie odpadów budowlanych i rozbiórkowych z drewna [kod 17 02 01], z tworzyw sztucznych [kod 17 02 03], z gipsu [kod 17 08 02], zagospodarowanie zmieszanych odpadów z budowy [kod 17 09 04],
Interne Kennung: ZP.271.12.2026_cz.I
Los: LOT-0002
Titel: Zagospodarowanie zużytych opon [ kod 16 01 03],
Beschreibung: Część II: zagospodarowanie zużytych opon [ kod 16 01 03],
Interne Kennung: ZP.271.12.2026_cz.II
Los: LOT-0003
Titel: Zagospodarowanie odzieży [20 01 10] i tekstyliów [20 01 11],
Beschreibung: Część III: zagospodarowanie odzieży [20 01 10] i tekstyliów [20 01 11],
Interne Kennung: ZP.271.12.2026_cz.III