See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Udbud af rammeaftale om levering af ydelser i relation til efter- og videreuddannelsesaktiviteter målrettet beskæftigelsesområdet
Beschreibung: IFIRS udbyder på vegne af Erhvervsakademi Dania en rammeaftale om levering af ydelser i relation til efter- og videreuddannelsesaktiviteter målrettet beskæftigelsesområdet.Udbuddet er opdelt i 5 delaftaler.
Interne Kennung: 50400
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Offentligt udbud
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 79400000 Unternehmens- und Managementberatung und zugehörige Dienste
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79000000 Dienstleistungen für Unternehmen: Recht, Marketing, Consulting, Einstellungen, Druck und Sicherheit, 80000000 Allgemeine und berufliche Bildung, 80500000 Ausbildung
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Ledelse, organisering og bæredygtighed
Beschreibung: Delområdet rummer fag inden for Akademiuddannelsen i Ledelse og Akademiuddannelsen i Bæredygtighed og grøn omstilling. Der vil alene være tale om fag fra de pågældende studieordninger, der har et belastningsniveau på 5 og 10 ECTS, hvilket svarer til et forløb for ledige under betegnelsen ”6 ugers selvvalgt uddannelse”
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: Kommunikation, salg og kundeoplevelser
Beschreibung: Delområdet rummer fag inden for Akademiuddannelsen i Kommunikation og formidling, Akademiuddannelsen i Salg og markedsføring, Akademiuddannelsen i Retail samt Akademiuddannelsen i Service og oplevelser. Der vil alene være tale om fag fra de pågældende studieordninger, der har et belastningsniveau på 5 og 10 ECTS, hvilket svarer til et forløb for ledige under betegnelsen ”6 ugers selvvalgt uddannelse”
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: Administration og økonomi
Beschreibung: Delområdet rummer fag inden for Akademiuddannelsen i Offentlig forvaltning og administration, Akademiuddannelsen i Finansiel rådgivning og Akademiuddannelsen i Økonomi og ressourcestyring. Der vil alene være tale om fag fra de pågældende studieordninger, der har et belastningsniveau på 5 og 10 ECTS, hvilket svarer til et forløb for ledige under betegnelsen ”6 ugers selvvalgt uddannelse”
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: IT og digitalisering
Beschreibung: Delområdet rummer fag inden for Akademiuddannelsen i Informationsteknologi. Der vil alene være tale om fag fra de pågældende studieordninger, der har et belastningsniveau på 5 og 10 ECTS, hvilket svarer til et forløb for ledige under betegnelsen ”6 ugers selvvalgt uddannelse”
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Produktion og tekniske fag
Beschreibung: Delområdet rummer fag inden for Akademiuddannelsen i Innovation, produkt og produktion. Der vil alene være tale om fag fra de pågældende studieordninger, der har et belastningsniveau på 5 og 10 ECTS, hvilket svarer til et forløb for ledige under betegnelsen ”6 ugers selvvalgt uddannelse”
Interne Kennung: 5