541044-2026 - Wettbewerb
Polen – Elektrizität – Dostawa i odkup energii elektrycznej dla Gminy Sosnowiec.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDostawa i odkup energii elektrycznej dla Gminy Sosnowiec.
Beschreibung1.Przedmiotem zamówienia jest dostawa energii elektrycznej oraz odkup energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach odnawialnych źródeł energii należących do Zamawiających, realizowane zgodnie z ustawą Prawo energetyczne, ustawą o odnawialnych źródłach energii, obowiązującymi przepisami wykonawczymi oraz standardami jakościowymi obsługi odbiorców. Szczegółowy wykaz punktów poboru energii, instalacji OZE oraz prognozowany wolumen energii elektrycznej objętej zamówieniem zawiera Załącznik nr 2 do SWZ – „Opis przedmiotu zamówienia EE 2027-2028”. 2. Przedmiot zamówienia obejmuje: 1) dostawę energii elektrycznej do punktów poboru energii Zamawiających, 2) odkup energii elektrycznej wytworzonej i wprowadzanej do sieci z instalacji OZE Zamawiających, 3) rozliczenie energii elektrycznej według czterech grup odbiorców określonych w tabeli poniżej, dla których Wykonawca zobowiązany jest zaoferować odrębne ceny jednostkowe energii elektrycznej obowiązujące odpowiednio w roku 2027 oraz w roku 2028. Grupa 1 Oświetlenie uliczne Wszystkie obiekty oświetlenia ulicznego oraz sygnalizacji drogowej których praca sterowana jest automatycznie. Obiekty mogą należeć do grup taryfowych OSD: Oxx, Cxx, R Grupa 2 Lokale i obiekty inne niż oświetlenie uliczne Wszystkie pozostałe obiekty nie wchodzące w skład Grupy 1 Obiekty mogą należeć do grup taryfowych OSD: Cxx Grupa 3 Obiekty zasilane z sieci SN Wszystkie pozostałe obiekty nie wchodzące w skład Grupy 1 i 2 należące do grup taryfowych OSD: Bxx Grupa 4 Obiekty zasilane z grupy taryfowej Gxx Wszystkie pozostałe obiekty nie wchodzące w skład Grupy 1 - 3 należące do grup taryfowych OSD: Gxx 3. Prognozowane zapotrzebowanie energii elektrycznej w okresie od dnia 01.01.2027 r. do dnia 31.12.2028 r. z podziałem na taryfy zostało określone w pliku excell oznaczonym: „Opis przedmiotu zamówienia EE 2027-2028”; zakładka „Wolumen”. 4. Odkup energii elektrycznej wytworzonej w instalacjach OZE 1) Zamówienie obejmuje również odbiór i rozliczanie energii elektrycznej wprowadzanej do sieci dystrybucyjnej z instalacji odnawialnych źródeł energii należących do Zamawiającego; 2) Wykonawca zobowiązany będzie do zawarcia z Zamawiającym umowy regulującej zasady odkupu energii elektrycznej wprowadzanej do sieci, zgodnej z wymaganiami określonymi w niniejszej SWZ oraz Załączniku nr 5a) do SWZ „Minimalne wymagania dotyczące umowy odkupu energii elektrycznej”; 3) Wykonawca zobowiązany jest przygotować projekt umowy odkupu energii elektrycznej spełniający wymagania określone w SWZ oraz Załączniku nr 5a do SWZ; 4) Sposób rozliczania energii elektrycznej wprowadzanej do sieci uzależniony będzie od statusu prawnego danej instalacji OZE oraz obowiązujących przepisów prawa. 5. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia Zamawiający określił w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących Załącznik nr 5 do SWZ – PPU. 6. Usługi dystrybucji energii elektrycznej będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy poszczególnymi Zamawiającymi (odbiorcami/płatnikami) a właściwym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD).
Interne KennungWZP.271.1.56.2026.MW
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtja
Begründung des beschleunigten VerfahrensStosownie do art. 138 ust. 2 pkt 1) ustawy Pzp, Zamawiający wyznacza termin składania ofert krótszy niż termin określony w art. 138 ust. 1 ustawy Pzp - jednak nie krótszy niż 15 dni licząc od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu UPUE (a więc od dnia wszczęcia postępowania) - ponieważ w zakresie niniejszego przedmiotu zamówienia opublikowano wstępne ogłoszenie informacyjne: Numer publikacji ogłoszenia: 75172-2026 Numer wydania Dz.U. S: 22/2026 Data publikacji: 02/02/2026, które zostało przekazane do publikacji UPUE w dniu 28.01.2026 r. i zamieszczone na stronie internetowej Zamawiającego w dniu 04.03.2026 r.
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09310000 Elektrizität
5. Los
LosLOT-0002
Optionen
Beschreibung der Optionen1.Zamawiający będzie realizował przedmiot zamówienia w zakresie zakupu energii w zakresie: -podstawowym (gwarantowanym) oraz -opcjonalnym, w przypadku skorzystania z prawa opcji. 2. Prognozowany wolumen energii elektrycznej objęty zamówieniem podstawowym został określony w Formularzu Ofertowym oraz Załączniku nr 1 do SWZ. Wielkości te mają charakter szacunkowy i zostały ustalone na podstawie przewidywanego zapotrzebowania Zamawiających. Rzeczywista ilość zakupionej energii elektrycznej może być mniejsza od prognozowanego wolumenu, co nie stanowi niewykonania ani nienależytego wykonania umowy oraz nie rodzi po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń wobec Zamawiającego. 3. Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia Prognozowanego wolumenu energii elektrycznej w ramach Prawa opcji, o maksymalnie 15% Prognozowanego wolumenu, na zasadach określonych w projektowanych postanowieniach umownych. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo skorzystania z opcji na podstawie art. 441 ust. 1 ustawy Pzp. 5. Zamawiający zastrzega, iż wykonanie części zamówienia w ramach prawa opcji jest uprawnieniem, a nie zobowiązaniem Zamawiającego. Zamawiający może nie skorzystać z prawa opcji, skorzystać z niego w mniejszym zakresie niż określony w OPZ, a Wykonawcy nie przysługują z tego tytułu żadne roszczenia. 6. Zamawiając przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji w terminie obowiązywania umowy. 7. W przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawca jest zobowiązany do jego realizacji, na warunkach określonych w umowie. 8. Zasady i warunki dotyczące realizacji zamówienia opcjonalnego będą takie same jak te, które obowiązują przy realizacji zamówienia podstawowego.