54107-2026 - Wettbewerb
Dänemark – Babypflegeprodukte – EU-Udbud 2026: Barnevogne og klapvogne med og uden motor m.m.
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: EU-Udbud 2026: Barnevogne og klapvogne med og uden motor m.m.
Beschreibung: Udbuddet vedrører levering af barnevogne og klapvogne med og uden motor m.m., og dertilhørende tilbehør, krybber m.v. For nærmere beskrivelse af de udbudte varer, og herunder de krav som varerne skal opfylde, henvises til Bilag 1 – Tilbudslisten og Bilag 2 – Kravspecifikationen.
Interne Kennung: 275066539
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Udbuddet gennemføres som et offentligt udbud, jf. Lov nr. 1564 af 15/12/2015 (Udbudsloven), hvilket betyder, at enhver der ikke er omfattet af udelukkelsesgrundene og som opfylder eventuelle betingelser, kan afgive tilbud.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33750000 Babypflegeprodukte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 19200000 Gewebe und zugehörige Artikel, 34000000 Transportmittel und Erzeugnisse für Verkehrszwecke, 34912100 Kindersportwagen
5. Los
Los: LOT-0000