2. Verfahren
Verfahren
Titel: „Wykonywanie usług z zakresu gospodarki leśnej na terenie Nadleśnictwa Runowo w roku 2026”
Beschreibung: Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ. 1) Przedmiotem zamówienia są usługi z zakresu gospodarki leśnej zgodnie z określeniem w art. 6 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 28 września 1991 r. o lasach (tekst jedn.: Dz. U. z 2025 r. poz. 567 – „Ustawa o lasach”) obejmujące prace z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa i nasiennictwa oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną, gospodarką łowiecką i łąkowo-rolną na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny, do wykonania na terenie Nadleśnictwa Runowo w roku 2026. 2) Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje sumaryczne ilości prac z zakresu hodowli i ochrony lasu, ochrony przeciwpożarowej, pozyskania i zrywki drewna, szkółkarstwa i nasiennictwa, gospodarki łowieckiej i łąkowo-rolnej na terenie Ośrodka Hodowli Zwierzyny oraz pozostałe prace związane z gospodarką leśną wynikające z Załącznika nr 2 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 2.1. – planowany rozmiar prac; Załącznik nr 2.2.1. - szczegółowy rozmiar prac według grup czynności, czynności i lokalizacji; Załącznik nr 2.2.2. - wycena wartości zamówienia dla poszczególnych prac; Załącznik nr 2.3.1. – charakterystyka leśnictwa w zakresie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.3.2. – układ sortymentowy pozyskania drewna w leśnictwie; Załącznik nr 2.3.3. – zestawienie odległości i warunków zrywki drewna; Załącznik nr 2.3.4. – zestawienie pozycji z dodatkowymi utrudnieniami w zakresie pozyskania i zrywki; Załącznik nr 2.3.5. – zestawienie pozycji nieudostępnionych dla pozyskania maszynowego; Załącznik nr 2.3.6. – informacja o optymalnej technologii pozyskania drewna (potencjał); Załącznik nr 2.3.7. - informacja o optymalnym wariancie pozyskania drewna; Załącznik nr 2.4.1. - potencjalne lokalizacje dla pielęgnacji upraw leśnych; Załącznik nr 2.4.2. - zestawienie pozycji nieudostępnionych do odnowień wykonywanych przy pomocy sadzarki. 3) Zakresy rzeczowe zestawione w załącznikach wchodzących w skład Załącznika nr 2 mają charakter szacunkowy. 4) Standardy jakościowe odnoszące się do wszystkich istotnych cech przedmiotu zamówienia określa Zał. nr 3 do SWZ, na który składają się: Załącznik nr 3.1. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych", Załącznik nr 3.2. Tabele Parametrów (odrębnie dla każdego z Pakietów) dot. czynności wskazanych w „Opisie standardu technologii wykonawstwa prac leśnych"; Załącznik nr 3.3. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej”, Załącznik nr 3.4. Tabela Parametrów; Załącznik nr 3.5. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łowieckiej”, Załącznik nr 3.6. Tabela Parametrów; Załącznik nr 3.7. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej”, Załącznik nr 3.8. Tabela Parametrów; Załącznik nr 3.9. „Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej”, Załącznik nr 3.10. Tabela Parametrów. Określone w Zał. nr 3.1. do SWZ szczegółowy opis standardu technologii wykonywania poszczególnych prac leśnych (czynności), w Zał. nr 3.3. do SWZ opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności), w Zał. nr 3.5. do SWZ opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łowieckiej (czynności), w Zał. nr 3.7. do SWZ opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej (czynności) oraz w Zał. nr 3.9. do SWZ opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej (czynności), stanowią podstawę określenia wymagań jakościowych odnoszących się do elementów składających się na przedmiot zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ). Jeżeli czynność opisana w ww. załącznikach nie została przewidziana w opisie przedmiotu zamówienia (Zał. nr 2 do SWZ), to w tym zakresie postanowień Zał. nr 3.1. do SWZ, Zał. nr 3.3. do SWZ, Zał. nr 3.5. do SWZ, Zał. nr 3.7. do SWZ bądź Zał. nr 3.9. do SWZ nie stosuje się. Tabele Parametrów, stanowiące Zał. nr 3.2. do SWZ zawierają (odrębnie dla każdego Pakietu) informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał. nr 3.1. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac leśnych w szczególnych warunkach dotyczących danego Pakietu wchodzącego w skład przedmiotu zamówienia. Tabela Parametrów, stanowiąca Zał. nr 3.4. do SWZ zawiera informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał. nr 3.3. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki szkółkarskiej w szczególnych warunkach dotyczących Pakietu 4. Tabela Parametrów, stanowiąca Zał. nr 3.6. do SWZ zawiera informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał. nr 3.5. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łowieckiej w szczególnych warunkach dotyczących Pakietu 2. Tabela Parametrów, stanowiąca Zał. nr 3.8. do SWZ zawiera informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał. nr. 3.7. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej w szczególnych warunkach dotyczących Pakietu 2. Tabela Parametrów, stanowiąca Zał. nr 3.10. do SWZ zawiera informacje szczegółowe dotyczące sposobu realizacji niektórych czynności opisanych w Zał. nr. 3.9. do SWZ Opis standardu technologii wykonawstwa prac ochrony przeciwpożarowej w szczególnych warunkach dotyczących Pakietów 1-3, 5-9. 5) Opisy kodów czynności opisujących poszczególne prace leśne (czynności), prace z zakresu gospodarki szkółkarskiej (czynności), prace z zakresu gospodarki łowieckiej (czynności), prace z zakresu gospodarki łąkowo-rolnej (czynności) oraz prace ochrony przeciwpożarowej (czynności) wchodzące w skład przedmiotu zamówienia zostały opisane w Zał. nr 3 do SWZ. 6) Opis zasad procedury dokonywania odbiorów prac został zawarty w Zał. nr 3 do SWZ.
Vorherige Bekanntmachung: 730388-2025
Interne Kennung: SA.270.4.4.2025
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: Zamawiający informuje, iż w dniu 12.09.2025 r. opublikował w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej wstępne ogłoszenie informacyjne pod nr 596153-2025 o planowanych w okresie najbliższych 12 miesięcy zamówieniach. Ogłoszenie, o którym mowa w zadaniu poprzednim zawierało wszystkie informacje wymagane dla ogłoszenia o zamówieniu, w zakresie, w jakim były one dostępne w chwili jego publikacji oraz zostało przekazane do publikacji Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej na co najmniej 35 dni i nie więcej niż 12 miesięcy Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej. W związku z tym, Zamawiający działając na podstawie art. 138 ust. 2 pkt 1) PZP wyznaczył termin składania krótszy niż 35 dni od dnia przekazania ogłoszenia Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej, lecz nie krótszy niż 15 dni od dnia przekazania ogłoszenia o zamówieniu Urzędowi Publikacji Unii Europejskiej.
Zentrale Elemente des Verfahrens: Szczegółowe zasady regulujące sposób prowadzenia postępowania wynikają z SWZ. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla zamówień klasycznych o wartości równej lub przekraczającej progi unijne. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z zasadami przewidzianymi dla tzw. „procedury odwróconej”, o której mowa w art. 139 ust. 1, 3 - 4 PZP. Stosownie do przywołanych przepisów Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie dokona kwalifikacji podmiotowej Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, w zakresie braku podstaw wykluczenia oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 77200000 Dienstleistungen in der Forstwirtschaft
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung, 77000000 Dienstleistungen in Landwirtschaft, Forstwirtschft, Gartenbau, Aquakultur und Bienenzucht, 77600000 Dienstleistungen im Bereich Jagd
5. Los
Los: LOT-0008
Titel: Pakiet 8 – Leśnictwo Komierowo
Beschreibung: Szczegółowy opis wskazanej części zamówienia zawarty został w SWZ i załącznikach do SWZ.
Interne Kennung: Pakiet 8
Zusätzliche Einstufung (cpv): 77210000 Holzgewinnung, 77211000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Holzgewinnung, 77211100 Holzfällung, 77211200 Transport von Stämmen im und aus dem Wald, 77211300 Rodung, 77211400 Fällen von Bäumen, 77211500 Baumpflege, 77211600 Aussaat von Baumsamen, 77230000 Dienstleistungen in Verbindung mit der Forstwirtschaft, 77231000 Verwaltung in der Forstwirtschaft, 77231200 Bekämpfung von Forstschädlingen, 77231600 Aufforstung, 75251120 Waldbrandbekämpfung
Optionen:
Beschreibung der Optionen: W stosunku do każdego Pakietu Zamawiający jest uprawniony zlecić Wykonawcy dodatkowy zakres rzeczowy w stosunku do każdej z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty („Opcja”). Przedmiotem Opcji będą takie same (analogiczne) prace, jak opisane w SWZ i wycenione przez Wykonawcę w którejkolwiek z pozycji Kosztorysu Ofertowego stanowiącego część Oferty. W ramach Opcji, wedle wyboru Zamawiającego, mogą zostać zlecone wszystkie, niektóre lub tylko jedna z prac wskazanych w SWZ i wycenionych przez Wykonawcę w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Prace będące przedmiotem Opcji mogą zostać zlecone w ilości, której łączna wartość nie będzie przekraczała 30 % Wynagrodzenia z dnia zawarcia Umowy, zgodnie z §11 ust 1 wzoru umowy stanowiącego Załącznik nr 11a do SWZ. Podstawą określenia wartości prac zleconych w ramach Opcji (w celu określenia jej zakresu) będą ceny jednostkowe poszczególnych prac zawarte w Kosztorysie Ofertowym stanowiącym część Oferty. Zamawiający nie jest zobowiązany do zlecenia prac objętych przedmiotem Opcji, a Wykonawcy nie służy roszczenie o ich zlecenie. Zamawiający przewiduje możliwość skorzystania z Opcji w przypadku: (1) wystąpienia konieczności zwiększenia zakresu rzeczowego usług stanowiących przedmiot zamówienia w następstwie przyczyn przyrodniczych, klimatycznych, atmosferycznych bądź związanych z prawidłowym prowadzeniem gospodarki leśnej, bądź też związanych z zagwarantowaniem odpowiedniego poziomu ochrony przeciwpożarowej (2) zmian na rynku sprzedaży drewna lub powierzenia Zamawiającemu nowych zadań gospodarczych lub publicznych, (3) powierzania Wykonawcy prac stanowiących wykonawstwo zastępcze w stosunku do prac realizowanych przez innego wykonawcę (na Obszarze Realizacji Pakietu).