541179-2026 - Wettbewerb
Polen – Medizinische Geräte – Zakup systemu robotycznego dla Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelZakup systemu robotycznego dla Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie
BeschreibungI. Przedmiotem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest zakup systemu chirurgii robotycznej wraz z wyposażeniem, urządzeniami towarzyszącymi, szkoleniami oraz usługami gwarancyjno-serwisowymi dla Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, który stanowi Załącznik nr 2.1 do SWZ - Wymagane parametry techniczne oraz Załącznik 2.2 do SWZ - PARAMETRY TECHNICZNE PODLEGAJĄCE OCENIE W KRYTERIUM OCENY OFERT (jeśli dotyczy). II. OKRES GWARANCJI: wynosi 60 miesięcy. Wykonawca udziela gwarancji jakości oraz zapewnia rękojmię za wady na okres 60 miesięcy, liczony od dnia podpisania końcowego protokołu odbioru przedmiotu umowy. Szczegółowe warunki dotyczące gwarancji oraz rękojmi określają Projektowane postanowienia umowy, stanowiące Załącznik nr 4 do SWZ. III. RÓWNOWAŻNOŚĆ - wobec wszelkich wskazanych i wymaganych w SWZ norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencyjnych oraz certyfikatów, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Podane przez Zamawiającego nazwy, znaki towarowe mają charakter przykładowy, a ich wskazanie ma na celu określenie oczekiwanego standardu. Zamawiający dopuszcza składanie ofert równoważnych. Za „produkt równoważny”, Zamawiający będzie uznawał produkt o nie gorszych parametrach technicznych niż wskazane w opisie przedmiotu zamówienia. Zamawiający zastrzega, że wszędzie tam gdzie w treści dokumentacji SWZ, stanowiącej opis przedmiotu zamówienia, zostały wskazane znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła, szczegółowe procesy lub technologie, które charakteryzują produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę, normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych - Zamawiający dopuszcza metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie, normy, specyfikacje itp. równoważne do przedstawionych w opisie przedmiotu zamówienia. Dopuszcza się, więc zaproponowanie w ofercie wszelkich równoważnych odpowiedników rynkowych o właściwościach niegorszych niż wskazane przez Zamawiającego. Parametry wskazanego standardu określają minimalne warunki techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, jakościowe i funkcjonalne, jakie ma spełniać przedmiot zamówienia. Wskazane znaki towarowe, patenty, marki lub nazwy producenta czy źródła lub szczególne procesy, normy, europejskie oceny techniczne, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych wskazujące na pochodzenie, określają jedynie klasę produktów, metod, materiałów, urządzeń, systemów, technologii, norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych itp. W ofercie można przyjąć metody, materiały, urządzenia, systemy, technologie, itp. innych marek i producentów, jednak o parametrach technicznych, jakościowych i właściwościach użytkowych oraz funkcjonalnych odpowiadających metodom, materiałom, urządzeniom, systemom, technologiom, normom, europejskim ocenom technicznym, aprobatom, specyfikacjom technicznym i systemom referencji technicznych, itp. opisanym w SWZ. Zamawiający podkreśla, iż zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Pzp, ciężar udowodnienia, że oferowany przedmiot zamówienia jest równoważny, w stosunku do wymagań określonych przez Zamawiającego w SWZ, spoczywa na Wykonawcy składającym ofertę. Ogólne zasady dotyczące równoważności zostały określone w Załączniku do SWZ.
Interne Kennung5/ZP/PN/2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33100000 Medizinische Geräte
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente, 33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung, 33161000 Elektrochirurgieanlage, 33162200 OP-Instrumente, 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33192200 Medizinische Tische, 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelSystem robotyczny
BeschreibungPrzedmiotem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego jest zakup systemu chirurgii robotycznej wraz z wyposażeniem, urządzeniami towarzyszącymi, szkoleniami oraz usługami gwarancyjno-serwisowymi dla Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Bełchatowie, zgodnie ze szczegółowym opisem wymaganych parametrów technicznych sprzętu medycznego objętego zamówieniem, który Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć, zamontować/zainstalować oraz uruchomić, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia, który stanowi Załącznik nr 2.1 do SWZ - Wymagane parametry techniczne oraz Załącznik 2.2 do SWZ - PARAMETRY TECHNICZNE PODLEGAJĄCE OCENIE W KRYTERIUM OCENY OFERT (jeśli dotyczy). Wszystkie wymagania, określone w załączniku 2.1 do SWZ, stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Warunki i sposób realizacji przedmiotu zamówienia określone zostały w projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 4 do SWZ.
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente, 33191000 Sterilisierungs-, Desinfektions- und Reinigungsausrüstung, 33162200 OP-Instrumente, 33140000 Medizinische Verbrauchsartikel, 33192200 Medizinische Tische, 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen, 33161000 Elektrochirurgieanlage