2. Verfahren
Verfahren
Titel: Kaapeli-tv- ja laajakaistaliittymät Kankaanpään Asunnonhankinta Oy:n kiinteistöille alkaen 1.10.2026 (tavoite)
Beschreibung: Kankaanpään Asunnonhankinta Oy pyytää tarjouksia kaapeli-tv- ja laajakaistapalveluista 1.10.2026 alkaen. Kankaanpään Asunnonhankinta Oy:llä on 522 vuokra-asuntoa 20 kohteessa Kankaanpään alueella sekä 113 vuokra-asuntoa 10 kohteessa Honkajoen alueella. Tämä hankinta koskee kaikkien yhtiön hallinnoimien kohteiden kaapeli-tv- ja laajakaistapalveluita. Palvelu toimitetaan ensisijaisesti Pohjois-Satakunnan seutuverkon asentaman valokuituyhteyden kautta taloyhtiön talojakamoon ja sieltä taloyhtiön oman sisäverkon kautta huoneistoihin. Palvelun rajapintana on taloyhtiön talojakamo, ja palvelun toimittaja vastaa palvelun toimivuudesta siihen asti. Taloyhtiö vastaa omistamansa kiinteän sisäverkon toiminnasta ja ylläpidosta palvelun välittämisessä. Kaapelitelevision kuukausimaksun tulee sisältää yli 15 maksutonta peruskanavaa sisältäen Suomessa vapaasti vastaanotettavat valtakunnalliset tv-kanavat HD-lähetyksinä. Asukas voi omalla sopimuksellaan hankkia myös maksu‐tv‐paketteja maksupakettivalikoimasta. Asukas vastaa itse tarvittavan digisovittimen hankinnasta. Laajakaistapalvelun kuukausimaksun tulee sisältää sama kaapeli-tv- palvelu.
Interne Kennung: 619019
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 64228000 Dienstleistungen des Übertragens von Fernseh- und Hörfunksendungen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 64210000 Fernsprech- und Datenübertragungsdienste, 72318000 Datenübertragung, 92232000 Kabelfernsehen
5. Los
Los: LOT-0000