See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Indkøb af containere til indsamling af forskellige affaldsfraktioner
Beschreibung: Indkøb og levering af 34 stks fabriksnye containere (åbne og lukkede) til indsamling af affaldsfraktioner på ordregivers genbrugspladser i Syd og Vestsjælland.
Interne Kennung: 2025/9
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Kontrakten udbydes som et offentligt udbud og offentliggøres ved udbudsbekendtgørelse på Udbud.dk og i overensstemmelse med Lov nr. 1564 af 15. december 2015, Udbudsloven, som implementerer Europa-Parlamentets og Rådets direktiv 2014/24/EU af 26. februar 2014 om offentlige udbud og om ophævelse af direktiv 2004/18/EF i dansk lovgivning.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 44610000 Tanks, Sammelbehälter, Container und Druckbehälter
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44000000 Baukonstruktionen und Baustoffe; Bauhilfsprodukte (elektrische Apparate ausgenommen), 44613000 Großcontainer
5. Los
Los: LOT-0000