2. Verfahren
Verfahren
Titel: Erzsébetváros Településfejl-i és -rendezési terv
Beschreibung: Új településfejlesztési terv és településrendezési terv (együtt: településterv) elkészítése Budapest Főváros VII. Kerület Erzsébetváros Önkormányzata részére
Vorherige Bekanntmachung: 217538-2026
Interne Kennung: EKR000075712026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zentrale Elemente des Verfahrens: Elektronikus árlejtést az ajánlatkérő nem fog alkalmazni.
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71410000 Stadtplanung
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Új településfejlesztési terv és településrendezési terv (együtt: településterv) elkészítése Budapest Főváros VII. Kerület Erzsébetváros Önkormányzata részére. A magyar építészetről szóló 2023. évi C. törvény (a továbbiakban: Méptv.) alapján a településeknek településtervet kell készíteniük, amely a településfejlesztési terv és a településrendezési terv együttes megnevezése. A településfejlesztési terv váltja fel a hosszú távú fejlesztési koncepciót és az integrált településfejlesztési stratégiát. A településrendezési terv a helyi építési szabályzat és a településképi rendelet gyűjtőfogalma. A Fővárosi Önkormányzat 2023. májusában megkezdte az új fővárosi tervek (fejlesztési terv és rendezési terv) elkészítésének előkészítését. A tervezettel kapcsolatban meghatározott tematika mentén előzetes szakmai egyeztetésekre került sor. A Fővárosi Közgyűlésnek 2025. december 31-ig kell elfogadnia az új fővárosi terveket. Ezek képezik majd az új kerületi tervdokumentumok alapját. A Méptv. 229. § (3) bekezdése értelmében a településfejlesztési koncepcióról, az integrált településfejlesztési stratégiáról és a településrendezési eszközökről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 314/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet (a továbbiakban: korábbi R.) tartalmi követelményei alapján készítettek településfejlesztési koncepciót, integrált településfejlesztési stratégiát és településrendezési eszközöket – vagy egyáltalán nem készítettek a korábbi R. tartalmi követelményeinek megfelelő tervet –, az új településfejlesztési tervüket és településrendezési tervüket legkésőbb 2027. július 1-ig hatályba kell léptetni. Továbbá az új tervezési dokumentumokra tekintettel a nyertes ajánlattevő feladatát képezi az örökségvédelmi hatástanulmány és a környezeti vizsgálati munkarész elkészítése is. A településtervek tartalmáról, elkészítésének és elfogadásának rendjéről, valamint egyes településrendezési sajátos jogintézményekről szóló 419/2021. (VII.15.) Korm rendelet (a továbbiakban: 419 Kr.) 4. § (1) bekezdése alapján „a településterv a jogfolytonosság biztosításával, a korábbi településfejlesztési koncepcióra, integrált településfejlesztési stratégiára és településrendezési eszközre, valamint a korábbi településtervre alapozva, a település földrajzi adottságainak és lakosságszámának, egyedi történeti sajátosságainak és a településhálózatban betöltött szerepének figyelembevételével készül.” Tervezési terület (Bp. VII. kerület) teljes közigazgatási területe: kb. 2,09 km² Budapes lakossága 2025. január 1-jén a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) adatai alapján 1 685 209 fő volt, míg Budapest Főváros VII. Kerület Erzsébetváros lakosainak a száma 48 825 fő volt ugyanekkor. Budapest Főváros VII. Kerület Erzsébetváros Önkormányzata jelenleg az alábbi fejlesztési és rendezési dokumentumokkal rendelkezik: 1. földhivatali alaptérkép (dxf formátumban) 2. ortofotó 2024 3. Településfejlesztési koncepció TFK 2014-2030 (pdf formátumban) 4. Integrált településfejlesztési stratégia ITS 2014-2020 (pdf formátumban) 5. Településképi arculati kézikönyv TAK (pdf formátumban) 6. Erzsébetváros településképvédelmi rendelete - 25/2017. (X.09.) önkormányzati rendelet (szerkeszthető word formátumban) 7. Erzsébetváros építési szabályzatáról szóló 25/2018. (XII.21.) önkormányzati rendelete (szerkeszthető word formátumban) 8. a településterv elkészítéséhez szükséges egyéb releváns dokumentumok A 419 Kr. vonatkozó mellékleteinek fő pontjai szerinti az ajánlatnak az alábbiakra kell kiterjedni: 1. Megalapozó vizsgálat 2. Alátámasztó javaslat 3. Örökségvédelmi hatástanulmány 4. Környezeti vizsgálati munkarész 5. Fejlesztési terv 6. Rendezési terv Az M.2. alkalmassági feltételhez megjelölt tervezőknek a kerületi lakossági egyeztetéseken személyesen részt kell venniük. Továbbá ezen személyeknek - a közigazgatési eljárásban való részvételhez - érvényes ügyfélkapuval kell rendelkezniük. Az elkészült dokumentumok és munkaanyagok szállítási formáját, illetve fájlformátumát, valamint a kinyomtatott példányszámot a műszaki leírás határozza meg.
Interne Kennung: EKR000075712026/1