2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa rozrusznika silnika P70TA000A03-801 do samolotów M-346
Beschreibung: 1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP) – 1 sztuki rozrusznika silnika P70TA000A03-801 do samolotów M-346, zwanego dalej także „wyrobem”. 2. Dostarczony wyrób musi być nowy, z produkcji bieżącej, tj. z roku dostawy lub roku poprzedzającego dostawę, musi być kompletny i sprawny technicznie oraz musi spełniać wymagania jakościowe norm i wymagań ujętych w aktualnej dokumentacji technicznej producenta, obowiązującej na dzień podpisania umowy. 3. Wraz z wyrobem Wykonawca dostarczy dokumentację techniczną, o której mowa w § 8 Projektowanych postanowień umowy stanowiących załącznik nr 1 do SWZ. Wykonawca udzieli na dostarczoną dokumentację techniczną bezterminowej licencji z terminem wypowiedzenia nie krótszym niż 25 lat, w zakresie i na polach eksploatacji określonych w § 8 Projektowanych postanowień umowy. 4. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie pochodzenia (producent i typ rozrusznika silnika) bez możliwości dopuszczenia wyrobów równoważnych z powodu: - urządzenie jest dedykowane do rozruchu silnika samolotu M-346 oraz zostało ujęte w dokumentacji technicznej ww. statku powietrznego; - dokumentacja techniczna samolotu M-346 nie przewiduje zastosowania innego rozrusznika silnika niż wskazanego w postępowaniu; - zastosowanie do samolotu M-346 zamiennika rozrusznika silnika który nie został dopuszczony przez producenta, może zagrozić życiu lub zdrowiu osób biorących udział w eksploatacji ww. statku powietrznego oraz doprowadzić do jego uszkodzenia. 5. Wymagania jakościowe określone w § 7 Projektowanych postanowień umowy podlegają procesowi nadzorowania jakości, poprzez monitorowanie czynności Wykonawcy w systemie zarządzania jakością, realizowanemu przez Rejonowe Przedstawicielstwo Wojskowe (RPW). Dla niniejszego zamówienia mają zastosowanie wymagania zawarte w AQAP 2131 wyd. C wersja 1. 6. System zarządzania jakością Wykonawcy winien spełniać wymagania zawarte w PN:EN ISO 9001:2015. 7. Wykonawca udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia na okres nie krótszy niż 24 miesiące, licząc od daty podpisania protokołu przyjęcia-przekazania przez przedstawicieli Wykonawcy i przedstawicieli Odbiorcy, a każdy dodatkowy czas gwarancji udzielony przez Wykonawcę będzie korzystny dla Zamawiającego. 8. Zamawiający zgodnie z art. 455 ustawy Pzp dopuszcza możliwość zmiany umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia w przypadkach i na warunkach określonych w § 19 Projektowanych postanowień umowy. 9. Szczegółowe warunki realizacji zamówienia określają Projektowane postanowienia umowy. 10. Zamawiający nie przewiduje skorzystania z prawa opcji. 11. Na podstawie art. 257 ustawy Pzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, jeżeli środki publiczne, które Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, nie zostaną mu przyznane. 12. Udzielenie zamówienia nie wiąże się z udostępnieniem Wykonawcy informacji niejawnych, do których dostęp wymaga przestrzegania przepisów ustawy z dnia 5 sierpnia 2010 r. o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2024 r. poz. 632 z późn. zm.). 13. Oznaczenie przedmiotu zamówienia wg Wspólnego Słownika Zamówień – kod CPV: 34740000-6 Urządzenia do statków powietrznych lub kosmicznych, urządzenia szkoleniowe, symulatory i podobne części.
Interne Kennung: 123/2025/D-OiB
Verfahrensart: Nichtoffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 34740000 Ausrüstung für Luft- oder Raumfahrzeuge, Bodengeräte für die Flugausbildung, Simulatoren und zugehörige Teile
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa sprzętu naziemnej obsługi statków powietrznych (NOSP) – 1 sztuki rozrusznika silnika P70TA000A03-801 do samolotów M-346.
Menge: 1 Stück