2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa układu wodorowych ogniw paliwowych wraz z niezbędnymi komponentami
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa układu wodorowych ogniw paliwowych wraz z niezbędnymi komponentami. Opis Przedmiotu Zamówienia stanowi załącznik nr 1 do Specyfikacji Warunków Zamówienia.
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: ja
Begründung des beschleunigten Verfahrens: 5. Zamawiający na podstawie art. 138 ust. 4 w zw. z art. 136 ust. 2 pkt 1 Ustawy Pzp, skraca minimalny termin składania ofert do 15 dni, wykazując, że zachodzą uzasadnione przesłanki wynikające z pilnej potrzeby udzielenia zamówienia. Skrócenie terminu jest podyktowane następującymi okolicznościami: 1) Brak niezwłocznego udzielenia zamówienia mógłby skutkować brakiem możliwości wykonania zamówienia w wymaganym terminie mieszczącym się w okresie kwalifikowalności wydatków w Przedsięwzięciu pn. „Rozbudowa potencjału badawczego Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytutu Elektrotechniki”, z którego zamówienie jest w całości finansowane. Okres kwalifikowalności wydatków upływa w dniu 30.06.2026 r. 2) Zamawiający wszczął wcześniej postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego w trybie przetargu nieograniczonego w przedmiocie zamówienia (znak sprawy: ZP. 2510.06.2025.UE), jednakże postępowanie to zostało unieważnione 09.09.2025 r. na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższała kwotę przeznaczoną na sfinansowanie zamówienia. 3) Zamawiający dokonał rewizji zakresu przedmiotu zamówienia, modyfikacji istotnych elementów przedmiotu zamówienia, aby uzyskać oferty z niższą ceną. W związku z powyższym, skrócenie terminu jest uzasadnione interesem zamawiającego oraz koniecznością zapewnienia racjonalnego i efektywnego wydatkowania środków publicznych oraz uwarunkowane jest koniecznością rozliczenia projektu dotowanego.
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 31122100 Brennstoffzellen
Zusätzliche Einstufung (cpv): 44615000 Druckbehälter, 31600000 Elektrische Ausrüstung, 42961000 Steuerungs- und Kontrollsystem, 31158000 Ladegeräte
5. Los
Los: LOT-0001
Beschreibung: Przedmiotem zamówienia jest dostawa układu wodorowych ogniw paliwowych wraz z niezbędnymi komponentami.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zamawiający nie ustanawia prawa opcji.