541690-2026 - Wettbewerb
Polen – OP-Ausrüstung und OP-Instrumente – Dzierżawa robota chirurgicznego wraz z zapewnieniem obsługi serwisowej przez okres 24 miesięcy dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen - Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
TitelDzierżawa robota chirurgicznego wraz z zapewnieniem obsługi serwisowej przez okres 24 miesięcy dla Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie
Beschreibung1. Przedmiotem zamówienia jest dzierżawa jednego kompletnego, sprawnego technicznie systemu chirurgii robotycznej wraz z wyposażeniem oraz zapewnienie pełnej obsługi serwisowej przez okres 24 miesięcy. 1.1. Oferowany system chirurgii robotycznej musi spełniać wymagania określone w obowiązujących przepisach prawa oraz wymagania techniczne, funkcjonalne i jakościowe określone przez Z-go. 1.2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wymagania techniczne, funkcjonalne, jakościowe, wymagania dotyczące wyposażenia, kompatybilności, dokumentacji, szkoleń, serwisu oraz pozostałych warunków realizacji zamówienia został określony w Zał. nr 2 do SWZ – (OPZ). 1.3. Wymagania dotyczące sposobu realizacji zamówienia, w szczególności prawa i obowiązki Stron, zasady realizacji umowy, odbioru przedmiotu zamówienia, świadczenia usług serwisowych, wykonywania prawa opcji, warunki płatności, odpowiedzialności Stron oraz pozostałe warunki wykonania zamówienia określają Projektowane Postanowienia Umowy, stanowiące Zał. nr 9 do SWZ. Dokumenty te stanowią integralną część SWZ. 2. Zamówienie obejmuje dzierżawę jednego systemu chirurgii robotycznej wraz z wyposażeniem oraz zapewnienie pełnej obsługi serwisowej przez okres 24 miesięcy. Oferowany system wraz z wyposażeniem, narzędziami i akcesoriami musi zapewniać możliwość wykonania przez Z-go co najmniej 580 zabiegów robotycznych w okresie realizacji zamówienia, zgodnie z wymaganiami określonymi w OPZ. Z-cy zastrzega sobie prawo do: 1) zrealizowania pełnego zakresu zamówienia przed upływem okresu 24 miesięcy; 2) ograniczenia zakresu zamówienia do minimalnego gwarantowanego zakresu świadczenia na zasadach określonych w Projektowanych Postanowieniach Umowy. 3. Zamawiający, działając na podstawie art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Pzp, przewiduje możliwość skorzystania z prawa opcji obejmującego: 1) przedłużenie okresu obowiązywania Umowy o kolejne 12 miesięcy wraz z zapewnieniem pełnej obsługi serwisowej przedmiotu dzierżawy; 2) wykup przedmiotu dzierżawy. 3.1. Skorzystanie z prawa opcji stanowi wyłączne uprawnienie Z-go i zależy od jego potrzeb, w szczególności od zapotrzebowania na przedmiot dzierżawy, możliwości finansowych oraz konieczności zapewnienia ciągłości udzielania świadczeń zdrowotnych. 3.2. Z-cy może skorzystać z prawa opcji w całości albo w części, w szczególności poprzez: 1) przedłużenie okresu obowiązywania Umowy o kolejne 12 miesięcy; 2) wykup przedmiotu dzierżawy po zakończeniu podstawowego okresu obowiązywania Umowy; 3) przedłużenie okresu obowiązywania Umowy o kolejne 12 miesięcy, a następnie wykup przedmiotu dzierżawy po zakończeniu przedłużonego okresu obowiązywania Umowy. 3.3. Maksymalny zakres prawa opcji obejmuje: 1) przedłużenie okresu obowiązywania Umowy o kolejne 12 miesięcy; 2) wykup przedmiotu dzierżawy po zakończeniu podstawowego albo przedłużonego okresu obowiązywania Umowy. 3.4. Zamawiający nie jest zobowiązany do skorzystania z prawa opcji. Nieskorzystanie z prawa opcji w całości albo w części nie powoduje powstania po stronie Wykonawcy żadnych roszczeń, w szczególności o przedłużenie okresu obowiązywania Umowy, wykup przedmiotu dzierżawy, zapłatę wynagrodzenia, odszkodowanie lub zwrot poniesionych kosztów. 3.5. Szczegółowe zasady realizacji prawa opcji, w tym sposób i terminy złożenia oświadczenia o skorzystaniu z prawa opcji oraz warunki przedłużenia okresu obowiązywania Umowy i wykupu przedmiotu dzierżawy, określają Projektowane Postanowienia Umowy. 3.6. Maksymalna wartość prawa opcji została uwzględniona przy ustaleniu wartości zamówienia zgodnie z art. 31 ust. 2 oraz art. 441 ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych. 4. Kategoria CPC 1 . 5. Z-cy dopuszcza składanie ofert równoważnych. Rozwiązania równoważne: 1) Jeżeli w OPZ wskazano nazwy własne, producentów, modele urządzeń lub inne oznaczenia identyfikujące określone rozwiązania, należy je rozumieć jako wskazanie wymagań dotyczących funkcjonalności, parametrów technicznych, jakościowych, użytkowych lub kompatybilności z infrastrukturą posiadaną przez Z-go. 2) Za-cy dopuszcza zaoferowanie rozwiązań równoważnych, pod warunkiem że zapewniają one spełnienie wszystkich wymagań określonych w OPZ, w szczególności w zakresie parametrów technicznych, funkcjonalnych, jakościowych, użytkowych oraz wymaganej kompatybilności z urządzeniami i infrastrukturą Z-go. 3) W przypadku zaoferowania rozwiązania równoważnego Wykonawca zobowiązany jest wykazać w ofercie, że oferowane rozwiązanie spełnia wszystkie wymagania określone przez Zamawiającego w OPZ. W zakresie wymagań, dla których Z-cy wymaga złożenia przedmiotowych środków dowodowych, Wykonawca zobowiązany jest złożyć dokumenty potwierdzające spełnianie tych wymagań. 6. TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA: 1. Wykonawca zobowiązany jest do dostarczenia, zainstalowania, uruchomienia oraz przekazania do użytkowania przedmiotu dzierżawy w terminie do 10 dni od dnia zawarcia umowy. 2. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszelkich czynności niezbędnych do prawidłowego przekazania przedmiotu dzierżawy do użytkowania, w szczególności jego transportu, wniesienia, montażu, instalacji oraz uruchomienia, z uwzględnieniem warunków instalacyjno-technicznych obowiązujących w miejscu użytkowania. 3. Przekazanie przedmiotu dzierżawy nastąpi na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego, po potwierdzeniu przez Strony, że został on dostarczony w stanie kompletnym, wolnym od wad oraz nadającym się do użytkowania zgodnie z jego przeznaczeniem, wraz z wymaganymi dokumentami i instrukcjami. 4. Szczegółowy termin dostawy, montażu i uruchomienia przedmiotu dzierżawy zostanie uzgodniony z Z- ym z uwzględnieniem organizacji jego pracy, przy zachowaniu terminu określonego w ust. 1. 5. Okres dzierżawy robota chirurgicznego wraz z zapewnieniem pełnej obsługi serwisowej wynosi 24 miesiące, licząc podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego potwierdzającego przekazanie przedmiotu dzierżawy do użytkowania.
Interne KennungPostępowanie nr 42 ZP.261.7-AM.2026
VerfahrensartOffenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigtnein
Zweck
Art des AuftragsLieferleistungen
Zusätzliche Art des AuftragsDienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33162000 OP-Ausrüstung und OP-Instrumente
Zusätzliche Einstufung (cpv): 50421000 Reparatur und Wartung von medizinischen Einrichtungen
5. Los
LosLOT-0001
TitelCzęść nr 1 - Dzierżawa robota chirurgicznego wraz z zapewnieniem obsługi serwisowej przez okres 24 miesięcy
Interne KennungCzęść nr 1