2. Verfahren
Verfahren
Titel: Dostawa płynów infuzyjnych - 18/PŁYNY/2026
Beschreibung: III. Opis przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Sukcesywna dostawa płynów infuzyjnych 2. Główny kod CPV – 33600000-6; 33692500-2 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ. 4. Zamówienie nie jest podzielone następujące części: 5. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych: Zamawiający nie dokonał podziału na części niniejszego postępowania z uwagi na fakt, iż przedmiot zamówienia stanowi jedną niepodzielną całość. Ponadto podział zamówienia byłby nieuzasadniony faktycznie i ekonomicznie oraz mógłby wygenerować nadmierne koszty wykonania zamówienia. Skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonania umowy 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej. 7. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 241 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne lub innych wykonawców, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 95 i 96 ustawy Pzp. 10. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej. 11. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia 12. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia (maksymalnie o 30%) ilości zamawianych płynów infuzyjnych w ramach poszczególnych pozycji płynów objętych przedmiotem umowy oraz nabycia ich po cenach jednostkowych określonych w załączniku nr 2 do umowy, pod warunkiem nie przekroczenia maksymalnej wartości umowy określonej w § 5 ust. 7 niniejszej umowy
Vorherige Bekanntmachung: 411665-2026
Interne Kennung: 18/PŁYNY/2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33600000 Arzneimittel
Zusätzliche Einstufung (cpv): 33692500 Injizierbare Lösungen
5. Los
Los: LOT-0002
Beschreibung: III. Opis przedmiotu zamówienia: 1. Przedmiotem zamówienia jest: „Sukcesywna dostawa płynów infuzyjnych 2. Główny kod CPV – 33600000-6; 33692500-2 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 2 do SWZ. 4. Zamówienie nie jest podzielone następujące części: 5. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych: Zamawiający nie dokonał podziału na części niniejszego postępowania z uwagi na fakt, iż przedmiot zamówienia stanowi jedną niepodzielną całość. Ponadto podział zamówienia byłby nieuzasadniony faktycznie i ekonomicznie oraz mógłby wygenerować nadmierne koszty wykonania zamówienia. Skoordynowania działań różnych wykonawców realizujących poszczególne części zamówienia mogłaby poważnie zagrozić właściwemu wykonania umowy 6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej. 7. Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 241 ust. 1 pkt 7 i 8 ustawy Pzp. 8. Zamawiający nie wymaga realizacji zamówienia przez zakłady pracy chronionej, spółdzielnie socjalne lub innych wykonawców, o których mowa w art. 94 ust. 1 ustawy Pzp. 9. Zamawiający nie przewiduje wymagań, o których mowa w art. 95 i 96 ustawy Pzp. 10. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzenia wizji lokalnej. 11. Jeżeli Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia wskazał znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę, dopuszcza się zaoferowanie rozwiązań równoważnych, pod warunkiem zachowania przez nie takich samych minimalnych parametrów technicznych, jakościowych oraz funkcjonalnych opisanych w Opisie przedmiotu zamówienia 12. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia (maksymalnie o 30%) ilości zamawianych płynów infuzyjnych w ramach poszczególnych pozycji płynów objętych przedmiotem umowy oraz nabycia ich po cenach jednostkowych określonych w załączniku nr 2 do umowy, pod warunkiem nie przekroczenia maksymalnej wartości umowy określonej w § 5 ust. 7 niniejszej umowy V. Termin wykonania zamówienia: Wykonawca zobowiązany jest zrealizować przedmiot zamówienia w terminie od dnia zawarcia umowy przez okres 12 miesięcy lub do dnia wcześniejszego wyczerpania środków przeznaczonych na realizację niniejszego zamówienia. VI. Warunki udziału w postępowaniu: 1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu, na zasadach określonych w pkt VIII SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu. 2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące: 1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: Zamawiający nie określił warunków w powyższym zakresie; 2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: Zamawiający nie określił warunków w powyższym zakresie; - koncesja / zezwolenie Głównego Inspektora Farmaceutycznego na prowadzenie hurtowni farmaceutycznej lub składu konsygnacyjnego, zawierające uprawnienia w zakresie obrotu produktami leczniczymi; - dokumenty potwierdzające dopuszczenie do obrotu na terenie RP 3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej: Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie; 4) zdolności technicznej lub zawodowej: Zamawiający nie określił warunków w powyższym zakresie; 3. Zamawiający może na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia. X. Przedmiotowe środki dowodowe (należy złożyć razem z ofertą): Zamawiający żąda złożenia następujących przedmiotowych środków dowodowych potwierdzających spełnienie wymagań przez przedmiot zamówienia: - oświadczenie o posiadaniu karty charakterystyki do każdego oferowanego produktu leczniczego potwierdzające, że oferowany produkt leczniczy może być przedmiotem obrotu na terytorium RP lub posiada pozwolenie dopuszczające do obrotu wydane przez Radę Unii Europejskiej lub Komisję Europejską (art. 3 ust. 1 i 2 ustawy z dn. 06 września 2001 r. Prawo Farmaceutyczne Dz.U. z 2022r. Poz. 2301 z późn. zm.). - Dla produktów z poz. 9-14: Oświadczenie producentów płynów infuzyjnych o możliwości ogrzewania płynów w opakowaniach zewnętrznych do temp. 37°C (±3°C) - zgodnie wymogami określonymi w tabeli w formularzu cenowym. Zamawiający wymaga od Wykonawców przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych wraz z ofertą. W przypadku, gdy przedłożone środki dowodowe lub dokumenty dowodowe, będą budzić wątpliwości Zamawiającego w zakresie ich zgodności z opisem zamówienia, Zamawiający wezwie Wykonawcę do złożenia wyjaśnień w wyznaczonym terminie. Jeżeli Wykonawca nie złoży przedmiotowych środków dowodowych lub złożone przedmiotowe środki dowodowe będą niekompletne, Zamawiający wezwie do ich złożenia lub uzupełnienia w wyznaczonym terminie. Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących przedmiotowych środków dowodowych. W przypadku przedłożenia przedmiotowych środków dowodowych w innym języku niż polski, należy dołączyć ich tłumaczenie.
Optionen:
Beschreibung der Optionen: Zawarta we wzorze umowy załącznik nr 4 do SWZ w § 1 ust. 4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do zwiększenia (maksymalnie o 30%) ilości zamawianych produktów leczniczych w ramach poszczególnych pozycji produktów leczniczych objętych przedmiotem umowy oraz nabycia ich po cenach jednostkowych określonych w załączniku nr 2 do umowy, pod warunkiem nie przekroczenia maksymalnej wartości umowy określonej w § 5 ust. 7 niniejszej umowy.