541925-2026 - Wettbewerb
Finnland – Entwicklung von Finanzsystemsoftware – Tarjouspyyntö Abilis-säätiö sr. ja Abilis Consulting Oy;Talous- ja palkkahallinnon palvelut sekä ohjelmistot vuosille 2027–2030
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Tarjouspyyntö Abilis-säätiö sr. ja Abilis Consulting Oy;Talous- ja palkkahallinnon palvelut sekä ohjelmistot vuosille 2027–2030
Beschreibung: Hankinnan tarkoituksena on hakea Abilis-säätiö sr.:lle vastuullinen ja kokonaisvaltainen talous- japalkkahallinnon sekä ohjelmistojen palveluntuottaja vuosille 2027–2030. Hankinnan tavoitteena on löytää palveluntuottaja, joka pystyy palvelemaan sekä tukemaan Abilis-säätiö sr.:n päivittäistä toimintaa sekä kehittämään ja modernisoimaan ratkaisuja. Hankinta sisältää mm. seuraavat palvelut / tuotteet: - Taloushallinto - Palkkahallinto - Ohjelmistot
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 72212442 Entwicklung von Finanzsystemsoftware
Zusätzliche Einstufung (cpv): 79211110 Lohn- und Gehaltsabrechnung
5. Los
Los: LOT-0000
Interne Kennung: 2026-054134-LOT-0001