See the notice on TED website
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Reactivi hematologie si medii
Beschreibung: Lot 1 HEMATOLOGIE ATELLICA 1.1 Atellica Hema DIFF Kit 1.2 Atellica Hema BASO Kit 1.3 Atellica Hema RET/PLTO Kit 1.4 Atellica Hema CALIBRATOR Kit 1.5 Atellica Hema CLEANER Kit 1.6 Atellica Hema CONTROL High Kit 1.7 Atellica Hema CONTROL Low Kit 1.8 Atellica Hema CONTROL Normal Kit 1.9 Atellica Hema BF (H) Kit 1.10 Atellica Hema BF (N) Kit 1.11 Atellica Hema DECON Kit 1.12 Atellica Hema DILUENT Kit 1.13 Atellica Hema HGB Kit LOT 2 REACTIVI UNYVERO 2.1 Panel multiplex implanturi si infectii tesuturi moi ITI (12 determinari) kit 2.2 Panel multiplex pentru hemoculturi BCU (12 determinari) kit 2.3 Panel multiplex infectii de trac urinar UTI (12 determinari) kit LOT 3 Reactivi RT-PCR Bacteriologie 3.1 MycoScreen Real-TN kit 3.2 Bac Multi-Screen Real TM kit 3.3 Bac Multi-Resist Real TM kit 3.4 Nuclease free water - 4*25ml kit 3.5 Taq DNA Polymerase (DF Standard Taq Buffer)-400 units kit 3.6 Solutie DPBS 10x, w/o Ca and Mg (500ml/fl) fl 3.7 Ditiotreitol (DTT, reactiv Cleland) >=99.5%, Ultrpur pentru biologie moleculara fl 3.8 Rezervor pentru reactivi, pentru pipetare multicanal set Lot 4 4 Mediu cromogen Candida Plus placa Lot 5 CMI Antifungice 5.1 FMIC Anidulafungin 0.002-32 (cutie x 10 benzi) cutie 5.2 FMIC Caspofungin 0.002-32 (cutie x 10 benzi) cutie 5.3 FMIC Micafungin 0.002-32 (cutie x 10 benzi) cutie 5.4 FMIC Posaconazole 0.002-32 (cutie x 10 benzi) cutie 5.5 FMIC Voriconazole 0.002-32 (cutie x 10 benzi) cutie 5.6 Mediu RPMI MOPS pentru testarea sensibilitatii la antifungice (set a 10 placi, placa cu diametru 140 mm) placa Lot 6 Reactivi MT -PREP Extraction 6.1 Kit extractie automata pentru acizi nucleici bacterieni/virali,48 teste/kit kit 6.2 Tuburi reactie 2ml, DNA/RNA free,(500buc/pg) punga 6.3 Criotuburi 2ml cu filet exterior (500buc/pg) punga 6.4 Varfuri 1000ml Fastgene filter ( 10racks with 96 tips/buc) buc 6.5 Varfuri 200uL Fastgene filter tips (10racks with 96tips/buc) buc 6.6 Varfuri 20uL Fastgene filter tips (10racks with 96tips/buc) buc 6.7 Varfuri 10uL LONG Fastgene filter tips (10racks with 96tips/buc) buc 6.8 Stripuri godeuri cu capac buc 6.9 Folie adeziva din aluminiu pentru tuburi PCR (100folii/buc) buc 6.10. Solutie PCR de decontaminare DNA/RNA spray 250ml fl 6.11 Benzi de capace plate pentru tuburi PCR 0.2ml buc În măsura în care solicitările de clarificări sau informaţii suplimentare au fost adresate autorităţii contractante în termenul de la punctul I.3, termenul limită în care autoritatea contractantă va răspunde în mod clar şi complet tuturor solicitărilor de clarificare/informaţiilor suplimentare în a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.Nr de zile pana la care se pot solic clarif înainte de data limită de depunere a of/cand 18.Raspunsul autoritatii contractante se va transmite nu mai tarziu de a 11-a zi înainte de data limită de depunere a ofertelor.
Interne Kennung: 5062357/20.04.03/2/26
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 33696300 Chemische Reagenzien
5. Los
Los: LOT-0001
Titel: Lot 1 HEMATOLOGIE ATELLICA
Beschreibung: 1.1 Atellica Hema DIFF Kit 10 30 1.2 Atellica Hema BASO Kit 22 66 1.3 Atellica Hema RET/PLTO Kit 17 51 1.4 Atellica Hema CALIBRATOR Kit 6 9 1.5 Atellica Hema CLEANER Kit 11 33 1.6 Atellica Hema CONTROL High Kit 13 39 1.7 Atellica Hema CONTROL Low Kit 13 39 1.8 Atellica Hema CONTROL Normal Kit 13 39 1.9 Atellica Hema BF (H) Kit 13 39 1.10 Atellica Hema BF (N) Kit 13 39 1.11 Atellica Hema DECON Kit 10 18 1.12 Atellica Hema DILUENT Kit 44 132 1.13 Atellica Hema HGB Kit 10 15 Total lot 1 248775.76 711200.55
Interne Kennung: 1
Los: LOT-0002
Titel: LOT 2 REACTIVI UNYVERO
Beschreibung: 2.1 Panel multiplex implanturi si infectii tesuturi moi ITI (12 determinari) kit 12.00 36.00 2.2 Panel multiplex pentru hemoculturi BCU (12 determinari) kit 5.00 15.00 2.3 Panel multiplex infectii de trac urinar UTI (12 determinari) kit 1.00 3.00 Total Lot 2 213840.00 641520.00
Interne Kennung: 2
Los: LOT-0003
Titel: LOT 3 Reactivi RT-PCR Bacteriologie
Beschreibung: LOT 3 Reactivi RT-PCR Bacteriologie 3.1 MycoScreen Real-TN kit 10.00 30.00 3.2 Bac Multi-Screen Real TM kit 48.00 144.00 3.3 Bac Multi-Resist Real TM kit 24.00 72.00 3.4 Nuclease free water - 4*25ml kit 24.00 72.00 3.5 Taq DNA Polymerase (DF Standard Taq Buffer)-400 units kit 1.00 3.00 3.6 Solutie DPBS 10x, w/o Ca and Mg (500ml/fl) fl 1.00 3.00 3.7 Ditiotreitol (DTT, reactiv Cleland) >=99.5%, Ultrpur pentru biologie moleculara fl 1.00 3.00 3.8 Rezervor pentru reactivi, pentru pipetare multicanal set 30.00 90.00 Total lot 3 330096.50 990289.50
Interne Kennung: 3
Los: LOT-0004
Titel: Mediu cromogen Candida Plus
Beschreibung: 4 Mediu cromogen Candida Plus placa 1000.00 3000.00 15120.00 45360.00
Interne Kennung: 4
Los: LOT-0005
Titel: Lot 5 CMI Antifungice
Beschreibung: Lot 5 CMI Antifungice 5.1 FMIC Anidulafungin 0.002-32 (cutie x 10 benzi) cutie 3.00 9.00 5.2 FMIC Caspofungin 0.002-32 (cutie x 10 benzi) cutie 3.00 9.00 5.3 FMIC Micafungin 0.002-32 (cutie x 10 benzi) cutie 3.00 9.00 5.4 FMIC Posaconazole 0.002-32 (cutie x 10 benzi) cutie 3.00 9.00 5.5 FMIC Voriconazole 0.002-32 (cutie x 10 benzi) cutie 3.00 9.00 5.6 Mediu RPMI MOPS pentru testarea sensibilitatii la antifungice (set a 10 placi, placa cu diametru 140 mm) placa 150.00 450.00 Total lot 5 7819.50 23458.50
Interne Kennung: 5
Los: LOT-0006
Titel: Lot 6 Reactivi MT -PREP Extraction
Beschreibung: 6.1 Kit extractie automata pentru acizi nucleici bacterieni/virali,48 teste/kit kit 24.00 72.00 6.2 Tuburi reactie 2ml, DNA/RNA free,(500buc/pg) punga 3.00 9.00 6.3 Criotuburi 2ml cu filet exterior (500buc/pg) punga 3.00 9.00 6.4 Varfuri 1000ml Fastgene filter ( 10racks with 96 tips/buc) buc 10.00 30.00 6.5 Varfuri 200uL Fastgene filter tips (10racks with 96tips/buc) buc 10.00 30.00 6.6 Varfuri 20uL Fastgene filter tips (10racks with 96tips/buc) buc 50.00 150.00 6.7 Varfuri 10uL LONG Fastgene filter tips (10racks with 96tips/buc) buc 50.00 150.00 6.8 Stripuri godeuri cu capac buc 1.00 3.00 6.9 Folie adeziva din aluminiu pentru tuburi PCR (100folii/buc) buc 2.00 6.00 6.10. Solutie PCR de decontaminare DNA/RNA spray 250ml fl 6.00 18.00 6.11 Benzi de capace plate pentru tuburi PCR 0.2ml buc 1.00 3.00
Interne Kennung: 6