542129-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau – Servicii de proiectare si de asistența tehnică pentru investiția ”Spații de învățământ și cercetare pentru Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației”
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Dienstleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Servicii de proiectare si de asistența tehnică pentru investiția ”Spații de învățământ și cercetare pentru Facultatea de Electronică, Telecomunicații și Tehnologia Informației”
Beschreibung: Contractul are ca obiect servicii de proiectare și de asistență tehnică din partea proiectantului pentru investiția ”SPAȚII DE ÎNVĂȚĂMÂNT ȘI CERCETARE PENTRU FACULTATEA DE ELECTRONICA, TELECOMUNICAȚII ȘI TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI” Activitățile contractului sunt: - Elaborarea Documentației de Avizare a Lucrărilor de Intervenție (D.A.L.I.), având în vedere stadiul de structură nefinalizată al construcției existente. - Identificarea și elaborarea documentațiilor tehnice pentru toate avizele și acordurile solicitate prin Certificatul de Urbanism. - Elaborarea Documentației Tehnice pentru Autorizarea Executării Lucrărilor de Construire (D.T.A.C.). - Elaborarea Proiectului de Organizare a Execuției Lucrărilor (D.T.O.E.). - Elaborarea Proiectului Tehnic (P.Th.), care va cuprinde toate piesele scrise și desenate necesare execuției, conform H.G. nr. 907/2016. - Elaborarea Detaliilor de Execuție (D.E.), care să asigure soluții constructive clare pentru toate specialitățile (Arhitectură, Structură, Instalații). - Asistența tehnică a Proiectantului pe parcursul execuției lucrărilor Solicitarile de clarificari se vor face cu cel putin 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar autoritate contractanta Solicitarile de clarificari se vor face cu cel putin 18 zile inainte de data limita de depunere a ofertelor, iar autoritate contractanta va raspunde in mod clar si complet o singura data in a 11-a zi inainte de data limita de depunere a ofertelor, la solicitarile de clarificari adresate de operatorii economici pana la termenul-limita stabilit.
Interne Kennung: 26430/25.06.2026
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Dienstleistungen
Haupteinstufung (cpv): 71322000 Technische Planungsleistungen im Tief- und Hochbau
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Contractul are ca obiect servicii de proiectare și de asistență tehnică din partea proiectantului pentru investiția [SPAȚII DE ÎNVĂȚĂMÂNT ȘI CERCETARE PENTRU FACULTATEA DE ELECTRONICĂ, TELECOMUNICAȚII ȘI TEHNOLOGIA INFORMAȚIEI] Activitățile contractului sunt: - Identificarea și elaborarea documentațiilor tehnice pentru toate avizele și acordurile solicitate prin Certificatul de Urbanism. - Elaborarea Documentației Tehnice pentru Autorizarea Executării Lucrărilor de Construire (D.T.A.C.). - Elaborarea Proiectului de Organizare a Execuției Lucrărilor (D.T.O.E.). - Elaborarea Documentației de Avizare a Lucrărilor de Intervenție (D.A.L.I.), având în vedere stadiul de structură nefinalizată al construcției existente. - Elaborarea Proiectului Tehnic (P.Th.), care va cuprinde toate piesele scrise și desenate necesare execuției, conform H.G. nr. 907/2016. - Elaborarea Detaliilor de Execuție (D.E.), care să asigure soluții constructive clare pentru toate specialitățile (Arhitectură, Structură, Instalații). - Asistența tehnică a Proiectantului pe parcursul execuției lucrărilor
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 71356200 Technische Hilfe