542259-2026 - Wettbewerb
Rumänien – Bleifreies Benzin – Benzină și motorină cu livrare pe baza de carduri de credit
Auftrags- oder Konzessionsbekanntmachung – Standardregelung
Lieferleistungen
2. Verfahren
Verfahren
Titel: Benzină și motorină cu livrare pe baza de carduri de credit
Beschreibung: Obiectul contractului constă în achiziția produselor: Benzină și motorină cu livrare pe baza de carduri de credit, conform Caietului de sarcini nr. 10856/13.03.2026. Număr zile până la care se pot solicita clarificări înainte de data limită de depunere a ofertelor/candidaturilor: 18 Termenul în care Entitatea contractantă va răspunde la solicitările de clarificări sau informatii suplimentare în legătură cu documentatia de atribuire este a 11 - a zi înainte de termenul stabilit pentru depunerea ofertelor. Orice solicitare de clarificări trebuie transmisă în SEAP (https://e-licitatie.ro/pub ). La solicitările adresate dupa acest termen entitatea contractantă nu va răspunde. Informatii privind Oferta comuna (asocierea, dacă există) In cazul depunerii unei oferte comune, fiecare operator economic membru al asocierii va prezenta DUAE în care vor include informatiile cu privire la modul de îndeplinire a cerințelor de capacitate economică și financiară și/sau capacitatea tehnică și profesională, precum și Acordul de asociere, conform Formular nr. 2, semnat de către toți membrii asocierii, însoțit de informații despre asociere conform Anexa la Formularul nr. 2 semnată de cătrte liderul împuternicit al asocierii, din Sectiunea „Formulare" din Documentația de atribuire. Documentele justificative actualizate prin care să demonstreze îndeplinirea tuturor criteriilor de calificare şi selecţie, în conformitate cu informaţiile cuprinse în DUAE, vor fi prezentate doar de catre ofertantul clasat pe locul I, după aplicarea criteriului de atribuire. Asociații vor fi solidar și individual responsabili pentru execuția acordului-cadru/contractului subsecvent în conformitate cu termenii acestuia. Liderul asocierii este răspunzător în nume propriu și în numele asocierii pentru îndeplinirea contractului. Contractele încheiate între liderul asocierii și asociați vor deveni anexe la contractul încheiat între Entitatea contractantă și acesta.
Interne Kennung: 11062831/2025/I.A13
Verfahrensart: Offenes Verfahren
Das Verfahren wird beschleunigt: nein
Zweck
Art des Auftrags: Lieferleistungen
Haupteinstufung (cpv): 09132100 Bleifreies Benzin
5. Los
Los: LOT-0000
Titel: Default lot
Beschreibung: Achiziţionarea carburantului în cantitate de 67.200 litri Benzină fără plumb CO 95 și 692.400 litri Motorină Euro 5, este necesară în vederea funcţionării autovehiculelor companiei şi se efectuează în baza cotelor lunare aprobate pentru fiecare vehicul, funcţie de tipul de carburant utilizat. Consumul de carburant al autovehiculelor pe parcursului unui an calendaristic, este influenţat în mod direct de activitatea desfăşurată de către structurile funcţionale din cadrul companiei. Carburanţii se livrează pe bază de carduri de credit (circa 116 de vehicule), cu posibilitatea de a alimenta în toate staţiile Furnizorului.
Interne Kennung: 1
Zusätzliche Einstufung (cpv): 09134200 Dieselkraftstoff